Rútim sa do záhuby ?

Príspevok v téme: Rútim sa do záhuby ?
Mkk

Mám problém? Už je to asi 3 rok čo riešim svoju postavu a hlavne jedlo.. Pred rokom a pol sami podarilo schudnúť zo 62 na 50 kilou (168cm).. a to zdravou stravou ,sem tam hladovka..žiadne sladkosti a vela vody a hlavne pohyb- No nejak počas leta minulého roka som sa na to vykašlala a dostala som sa zas na 60..pred 4 týždňami som začala opäť poctivo chudnúť ,teraz mám 56-57.. No ,takto to znie napovrch.. ale to čo sa ukrýva pod tým všetkým,to ma pomaly zabíja.. ten pocit,stále rozmýšlam čo zjesť aby som nepribrala,za každú kaloriu navyše začnem mať výčitky, ked zjem sladké alebo to z jedlom naozaj preženiem vraciam,nie často no mám pocit že sa to začína stupňovať.. Nebaví ma to obmedzovanie,neustále premýšlanie nad jedlom,nad mojím bruchom,nad tým ako chcem byť chudá..nad kontrolovaním ručičky na váhe.. Stále snívam chudej postave no ide to strašne pomaly,ale viem že ked sa do toho opriem zvládnem to.. No mám pocit že to začína hraničiť s anorexiou a bulímiou..ale ja tie myšlienky neviem odstrániť ..

ked idem von nemôžem sa najesť predtým,neviem ani prečo proste som si na to zvykla že vonku alebo proste v spoločnosti ludí musím byť prázdna
a takto vydržím aj 3 dni vkuse..bez jedla,no len čo prídem domov najem sa v pohode..občas som sa až prežrala,no teraz už ani to nie,žalúdok to nezvláda.. Ale ja si vlastne neviem predstaviť žeby som jedla ako ostatní,aj vonku,na chatách,v reštike,u priatela.. proste tento životný štýl ku mne asi patrí a ja sa ho neviem vzdať,.,sama neviem či je to normálne alebo sa takto rútim do záhuby,či stojím nad priepasťou anorexie ? chudá síce niesom,takže to anorexia nebude,ale bojím sa že raz sa tam dostanem a niesom si istá či to chcem. Neviem ani čo presne chcem vedieť,možno váš názor,čo si o tom myslíte .. zažili ste niečo také ? podobné ? ...je to viac menej normálne alebo to mám začať riešiť ?

nicolette

inak ak sa mám reálne priznať, aj ja v poslednej dobe mám komplexy zo svojej postavy, napriek tomu, že druhým, aj priateľovi sa zdá normálna, každý deň musím proste premýšľať... aj priateľ sa ma pýtal, že čo by som chcela na narodeniny a ja som mu úplne spontánne odpovedala, že pernamentku do fitka :D

pan d.

Zacni sa stravovat normalne, ranajky, obed, vecera, co je na tom komplikovane? Jaj, tie pocity viny, naplnenia, vyprazdnenia, jednoducho psychiatria. To si treba uvedomit.

Mkk

pan d. ,tu nejde o chlapov,ani trošku..tu ide o vnútorné naplnenie,dobrý pocit zo samej seba..je to celé začarovaný kruh z kotrého ťažko nájsť cestu von..a tú zlatú strednú už vôbec nie .. :/

nicolette

pan d. :-) vystihol si to trefne, netreba si z toho robiť veľkú hlavu.. netreba sa zas ani bezhlavo prežierať a ani bezhlavo hladovať, dobrá je zlatá stredná cesta :)

pan d.

Treba si uvedomit, ze chudnete preto, aby ste sa pacili muzom. A nam az tak na vahe nezalezi, aj tak budete po porodoch baculky:D Takze? Laska je najdolezitejsia a nie Vase obmedzovanie, ktore hranici s abnormalnym spravanim. Kvoli jedlu? Kasli na to. Dam ti jednu radu. Ked priberies, tak si kupis vacsie saty, neboj sa, vyber je siroky.

Doominika

Ja som mala tento istý problém ( Teda možno ešte mám ) Mám 169/170 cm a 48/49 kg, viem na moju výšku je to málo, ale vôbec nevizerá, že by som mala podváhu...Povedala som si, že jednuducho musím prestať myslieť na jedlo a každé kalorie v ňom a začať jesť to načo moje telo pomyslí, ale je to ťažšie ako som si myslela, doteraz sa piť kofolu alebo zjesť čo i len kúsok horálky, ale treba byť jednuducho silná a povedať : " NIE ! "

nicolette

Presne, vyhľadaj odborníka a to hneď! Podľa mňa trpíš mentálnou anorexiou a to treba liečiť, lebo to môže prerásť až do takého štádia, že ťa to do tej záhuby naozaj povedie... Veľa šťastia :-)

sfafagvav

Normalne sa nazer a udrziavaj vahu tak okolo 55 ked zistis ze mas viac tak jedno jedlo vynechaj, ked menej tak si v pohode daj.
Ved ta ani chalan nebude mat za co chytit ked ta bude trtkat a budes iba 45 kilova kost.