Mam domace vazenie a som dospela! Ako na rodicov?

Príspevok v téme: Mam domace vazenie a som dospela! Ako na rodicov?
pomber

Urobila som jednu chybu pred rokom! a teraz mi na to prisli a dali mi zakaz vychadzok vecer.Musim byt doma do 19!!!!! Vsetci kamarati chodia von neskor a ja chcem snimi.Neviem ako im mam vysvetlit ze chybu som olutovala, poucila sa z nej a viac to neuroim.Nechcem si nicit leto pre moju hlupost z pred roka.Mrzi ma to a neda sa snimi vyjednavat.Popri tom vedia ze ja som typ cloveka kt. ked je zavrety medzi 4 stenami tak blazniem.Co by na vas ako na rodiscov naozaj zabralo?Nemam az takych prisnych rodicov.Prvy krat mam vazenie.Kazda rada je cenna rada dakujem.

pomber

Ano,mam teraz 18.Urobila som velku chybu v minulosti nebola som plnoleta vtedy (17) a kupila som si iphone a nejakym nedopatrenim mi prisla faktura 200euro.Moja mamina je taka dost skupa na peniaze a povedala mi ze tie peniaze mam zohnat ako chcem ze ta faktura bude zaplatena.Tak mne v skole jedna moja spoluziacka mi poradila ze ona kradne svojim rodicom naramky zlate no a mna nenpadlo nic ine len zobrat naramok a retiazku aby som to mohla predat.Mrzi ma to, bola to velka chyba.Lenze ja to uz nezmenim a velmi ma to mrzi a POUCILA SOM SA Z TOHO.Viem zodpovednost niest musim ale az takuto? Moja mamina je rozvedena a otec mi posiela kazdy mesiac vyzivne mne k rukam 300eur.200 ma zo zakona to ide mamine a 100 mne vreckove.Povedala mi ze mi vsetko zobere.Aj vyplatu co mi pride za brigadu.dalsich 300 eur.Ze mne aj tak netreba peanize.Je rozvedena a pred rokom sa vydala za svojho byvaleho spoluziaka z gymnazia a ten ju uplne zmanipuloval.Nikdy taka nebola.Nemyslim len teraz ale aj pred tym.Uz si ani nepamatam kedy bola normalna.:(Rozmyslam ze jej poviem ze bud jej budem davat peniaze a bude ma pustat von alebo nebude mat asi cent.Neviem.Naozaj som zufala :( Aj ked som sa poucila vazenie nic nevyriesi.Len co potom ked mi to skonci sa utrhnem z retaze :(

trubka123456

možno to tak vyznelo, že "decko nemusí nič", ale tak to myslené nebolo. len je dosť hlúpe, aby niekto dospelému človeku dával zaracha. veď keď sa niečo stane, tak si je ten človek podľa toho vašeho zákona zodpovedný sám. vie, čo spravila, vtedy možno nebola dospelá, nevieme. okrem toho na chybách sa učí, tak jej to bolo už dosť poučením. domáce väzenie nič nevyrieši.

opica

1. zalezi, co si urobila
2. zalezi, kolko mas rokov
3. zalezi, ci ta zivia rodicia...alebo nie...

ono, ked mas 18 a si na SS, tak maju plne pravo atzyden zaracha vydrzis...

RNG

Kro nevbo;l rodic, nedal dlhe roky svojej prace a namahy do deti nemoze pochopit, pre co rodicia sa chovaju, ako sa chovaju. A mladez sam,ozrejme v svojej sebeckosti nechce a nesnazi sa situaciu zo sterany rodicov pochopit. Toto nie je nic nove, dialo sa to uz aj v starom Egypte a Rime.
Len teraz je to horsie, lebo detom nasadia do hlavy, ze maju prava a rodicia nemaju, ze ich rozmyslanie je lepsie, nez rozmyslanie ich "zaostalych rodicov".
Zialbohu ako sa to naozaj nesie vo svete pochopia, ak ked sa sami stanu rodicmi a budu v tej istej situacii, ako ich rodicia dnes...

pan d.

Ja som pil dva roky v kuse a nemal som zakazane vychadzky, potom som prestal a teraz mi alkohol nic nedava, je to o nicom, uz ani naladu mi nezdvihne, ale to asi kvoli tym liekom. viem, nemal by som...

articoka

Trubka, také reči milujem že rodičia sa musia starať do 25 a decko nemusí nič. Ona dobre vie čo spravila a nemala. Posed si doma týždeň, potom začni cumiet do steny ako cvok, uvidíš že ti dajú vychádzky nech nescvoknes naozaj. Ale chod na nich opatrne a pomaly ich spracuj. Hlavne nech vidia že je ti to ľúto, že si sa poučila a že fakt trpis že musíš byť doma. Nehadaj sa.

zewa

No ja som to mala tak isto :) Rozumiem ti. Zalezi len na tebe ako si dokazes svoje postavenie bez kriku obhajit. Ale evidentne si od rodicov zavisla, takze podla zakona dospela sice si, vasi ti "nic" nemozu, no si vlastne este stale dieta na nich zavisle ;) Tak skus skor napisat, za co si to zaracha dostala, nech sa vieme vyjadrit, ako to treba olutovat, aby si ziskala spat doveru svojich rodicov ;)

panča

boze zlatko, tak ti rozumiem a neviem Ti pomoct..mam dceru, co ma 21 a o 18:00 ma byt doma...niektori rodicia si neuvedomuju, ako svojimi zakazmi ublizuju svojim detom...dcera mi utiekla z domu, dala sa do kopy s tou najhorsou skupinkou, co sa dalo...neviem to zmenit a bola som v tom, ze len u nas je to jak u debilov..ak ti to pomoze, dam sem svoje telefonne cislo, nech sa mni vasi ozvu..alebo im ukaz tento prispevok..robia strasnu chybu, ktoru uz nikdy nezvratia...ja som svoju dceru uz stratila..uz len basa alebo psychiatria..a to nechce ziaden rodic