Mam domace vazenie a som dospela! Ako na rodicov?

Príspevok v téme: Mam domace vazenie a som dospela! Ako na rodicov?
pomber

Urobila som jednu chybu pred rokom! a teraz mi na to prisli a dali mi zakaz vychadzok vecer.Musim byt doma do 19!!!!! Vsetci kamarati chodia von neskor a ja chcem snimi.Neviem ako im mam vysvetlit ze chybu som olutovala, poucila sa z nej a viac to neuroim.Nechcem si nicit leto pre moju hlupost z pred roka.Mrzi ma to a neda sa snimi vyjednavat.Popri tom vedia ze ja som typ cloveka kt. ked je zavrety medzi 4 stenami tak blazniem.Co by na vas ako na rodiscov naozaj zabralo?Nemam az takych prisnych rodicov.Prvy krat mam vazenie.Kazda rada je cenna rada dakujem.

petrisorka

no jasne ovecka, ubytovanie? len aby jej nedrbala matrac na chodbu - mas postarane, oblecenie- vytriedi je 10 kuskov, ved to staci, jedlo- tu mas krajec chleba- mas postarane, podla zakona je to OK - splnila som si zakonnu povinnost.
no to by si fakt polepsila, ale ako vidim na vacsinu radsej uz ani neregujes, lebo jednoducho nemozes, lebo vies, ze trepes kraviny. skus sa na to pozriet aj z druhej strany. na to, ze matka ma pravo byt nastvana, ked jej udrbala retiazky, ku ktorym sa jej napriklad viazali spomienky, mozno stali 600 eur a slecna za ne dostala 270 eur, ved tak to v zalozniach chodi. radim ti dobre ovecka, pozeraj sa na vec z oboch stran, skus sa vzit do ulohy rodica takisto.

0vecka

2 petrisorka takto je to definovane v zakone inak je definovane ze rodic sa musi postarat o ubytovanie stravu a oblecenie... ak to neurobi moze ist do basy... takze neviem kto by mal peklo ...

co sa tyka toho ze nieco udrbala akoze sorrac ale to dievca vobec nieje problemove urobila jednu chybu to je vsetko a cely ten akoze trest je len zo zlosti a nema vychovny efekt... teraz ked ma dievca uz takmer 20 rokov je na taketo dost neskoro... a este tie napady ze peniaze jej netreba je dost ftipne...

petrisorka

"klasicky sa hovori ze trest nema byt zo zlosti ale skor ma dat do poriadku skody ktore napachala..." OVECKA TO MYSLIS VAZNE? ty asi nemas deti, ze? kde je tu vychovny aspekt toho trestu??? akoze fajn, udrbe si nieco, mama jej to da preplatit a hotovo, moze to urobit zasa, lebo jedine co jej hrozi, ze to musi vratit. fakt vychovne, chran pan boh tvoje deti od takejto vychovy.
"okrem toho ak by si proste vysla von a nadranom sa vratila a matka by ju nepustila do bytu staci zavolat policiu a matka ma pruser.." jaky pruser prosim ta? pustila by ju dnu a potom by slecne zacalo peklo moj mily, ty jej nerad hovadiny, co by jej len poskodili, sa zamysli nad tym co jej tu radis!
ked tu velice rozpravas o pravach "dietata" (co okrada vlastnu rodinu), tak mi povedz na co ma pravo jej mama? na to , aby jej varila, prala zehlila, aby sa chudatenko dieta malo kde vyspat a musi mama drzat hubu a krok, co? lebo decko ma svoje prava, moze skakat po hlave celej rodine do 25ky.
uprimne ovecka, ty nevies co je to zivot, co je to rodina, vychova ked taketo veci vypisujes.

petrisorka

ovecka je niekde v zakone definovane co to je postarat sa? vlastna izba, jedlo 5 krat denne, pocitac, telka atd, alebo staci mat len napisane v OP trvale bydlisko? vies ako je to v praxi?

0vecka

2 Mrska Silvuska ak by m ipovedal psycholog nieco co sa mi nezda tak by som ho poprosil o vysvetlenie a o hlbsie suvislosti ... ak by sa mi to stale nezdalo tak by som si poprosil studie n azaklade ktorych mi radi a potom by som sa rozhodol...

ale tymto prehanas co som cital tak zakladatelka udrbala nieco za neviem kolko euro zrejme nieco okolo 200-300 a je ochotna to zaplatit ... domace vezenie nic nevyriesi... klasicky sa hovori ze trest nema byt zo zlosti ale skor ma dat do poriadku skody ktore napachala... teda vratit peniaze a mozno nieco naviac...

okrem toho ak by si proste vysla von a nadranom sa vratila a matka by ju nepustila do bytu staci zavolat policiu a matka ma pruser... inak toto je typicka slovenska vlastnost nechat sa odrbavat aj ked su v prave (napr ked vam v obchode nevratia peniaze a tovar ktory mate narok vratit atd...) a prave preto to vyzera ako to vyzera ze si kazdy robi co chce...

Mrska Silvuska

owecka-ok, vezmi to z druhej strany, si rodič...psycholog ti povie nenechat sa vlastnym dietatom zdierat.
takze teraz co?

0vecka

2 Mrska Silvuska akoze neviem na aku uroven si sa musela "znizovat" kedze ja som sa do teba vobec nenavazal ani ta neurazal... skus sa nad sebou zamysliet lebo naozaj nerozumiem preco som podla teba menejcenny len preto ze mam iny nazor...

rodicia sa maju o dieta postarat nech sa deje co sa deje a domace vezenie fakt nic neriesi to ti povie kazdy psycholog...

Aja02

Milujem taketo temy, kde sa stretnu dvaja- traja ludia a myslia si, ze maju patent na rozum, navazaju sa do zakladatelky temy a do prispievatelov, a to len kvoli tomu, ze s nimi nesuhlasia. Niektore ste sa tu tiez pekne ukazali "inteligentky". :-D

RNG

Nuz byt jej rodicom, minimum by som automaticky pozadoval od tejto "dospelej" je nahradit skodu v plnej nakupnej cene, lebo iste dostala za tie sperky len zlomok ich ceny.
A okrem toho aj dalsi trest, minimalne to, co jej dala jej mama, ktora to aj tak nevydrzi dlhsie nez par tyzdnov max mesiac dva/ (makke matkino srdce). A to nie je vazenie, ale len zakaz nocnych vychadzok, cim sa vyhne roznym problemom, do ktorych sa v noci moze svojim "dospelym" uvazovanim dostat a znicit si zivot.
Keby bola prva a jedina, tak nehovorim tu nic, ale videl som takych pripadov za mojho zivota hromadu a ked neboli rodicia dost prisne trestajuci, skoncilo sa to pre mladez obvykle velmi zle.