Mam domace vazenie a som dospela! Ako na rodicov?

Príspevok v téme: Mam domace vazenie a som dospela! Ako na rodicov?
pomber

Urobila som jednu chybu pred rokom! a teraz mi na to prisli a dali mi zakaz vychadzok vecer.Musim byt doma do 19!!!!! Vsetci kamarati chodia von neskor a ja chcem snimi.Neviem ako im mam vysvetlit ze chybu som olutovala, poucila sa z nej a viac to neuroim.Nechcem si nicit leto pre moju hlupost z pred roka.Mrzi ma to a neda sa snimi vyjednavat.Popri tom vedia ze ja som typ cloveka kt. ked je zavrety medzi 4 stenami tak blazniem.Co by na vas ako na rodiscov naozaj zabralo?Nemam az takych prisnych rodicov.Prvy krat mam vazenie.Kazda rada je cenna rada dakujem.

DzanaFX

...no tak to je rada...Pre domáce väzenie sa zbaľ a vypadni...Tak má žiť mladý človek?? Pokiaľ rodina pomáha a stará sa, tak prekusni aj toto väzenie, nič si neviete vážiť...Čo by iný dal radšej za nejaký zákaz, ako za to, aby musel v mladom veku odísť z domu pre takú somarinu...S mamou si sadni a v pokoji podebatuj, nekrič, nevyčítaj...Kľudne jej aj poďakuj za také ponaučenie...

Ale nepočúvaj tu rady, že máš 18, tak môžeš skákať na hlave...Preboha ľudia, všetky Vaše rady sú od tých, ktorí deti nemajú (až na jednu, ktorá obhájila stranu matky, urobila dobre)...

Kto z Vás chce dieťa, ktoré sa po dovŕšení 18. rokov bude správať tak, že si bude rodičom skákať po hlave?? Toto je vďačnosť za výchovu?! Tak sa tu trochu uvedomte, čo za rady podávate mladej slečne, ktorá si ich isto vezme k srdcu a možno zničí plnohodnotný vzťah s matkou!!!!

alibi

ak dobre ratam tak by si mala 300 od otca + 300 brigadu tak mas 600 eur z toho v pohode vyzijes zbal si veci a vypadni z domu ked to je tam zle. ved si dospela.

Mrska Silvuska

...dobré ránko...chcem vedieť, ako sa dá NEDOPATRENÍM vyrobiť faktúra za 200,- eur...takéto vysoké faktúry si dovolí máloktorý dospelý, sám na seba zarábajúci človek, a nie 17 ročná dievčina...a ukradnúť rodičom ČOKOĽVEK, to nemám slov.
..s úsmevom na perách som čítala komenty typu ako mama, resp. rodičia nemôžu to či tamto, pretože je dievčina dospelá..nuž, keby bola dievčina dospelá, dokáže si s mamou sadnúť, prebrať to, príp. dať dostatočné argumenty na svoju vlastnú obranu..a nemusela by písať sem a obhajovať krádež vlastnej mamy..vžili ste sa niekto do kože tej matky, ktorej vlastné decko niečo ukradlo????
...každá minca má dve strany...neexistujú dva rovnaké názory, a inak sa na to pozerám ja ako mama, a je mi jasné, že inak sa na to pozerá niekto vo veku tej dievčinky...
ťažko súdiť aj mamu, nikto nevieme, čo všetko a ako tam bolo...
prestala by som vyplakávať sama nad sebou a tým, ako to ty nazývaš domácim väzením, a začala sa správať ako dospelý samostatný človek, nie len o tom rozprávať..
...apropo...pokiaľ nežiješ vo vlastnom, ale u rodičov, do istej miery platia aj ich pravidlá...

RNG

Nuz keby si to ukradla z obchodu, mohli by ti ako dospelej naparit 2 roky vazenia.
A odtial by si nemohla utiect, ako sa chystas od matky, keby si na to mala financne prostriedky.A to by bolo 2 roky ziadnej zabavy, ziadneho normalneho zivota a spolocenskeho styku, nielen byt doma do 19 hodiny.
Mozes byt rada, ze matka za teba kryje.A snazit sa vzdelat sa, aby si mohla byt niekedyhodnotna samostatna,zodpovedna osoba,
Dokonca aby si pripadne mohla prispievat do svojej vlastnej rodiny, ked sa ju rohodnes mat, na radost svojej matky.

Leela333

Mala si od teba vypýtať peniaze za faktúru a za tie veci, čo si jej ukradla. Ak ti vzala viac, to fakt nemala, lebo si si to zarobila ty. Ale inak s jej trestom celkom súhlasím, asi nevieš čo od dobroty. To si dospelá podľa teba, keď kradneš vlastnej matke??

A to s tou faktúrou na 200€ mi pripadalo, akoby sa ti to zdalo málo... A že vreckové 100€, to si potom peniaze asi veľmi nevážiš ;-)

teklaflipmaj

No ty si teda, kradnúť rodičom zlato. To si neviem ani predstaviť že by som spravila. Ale zaracha na celý mesiac aj tak nic nevyrieši, ja by som ťa hnala do práce. Nemôžeš si nájsť radsej za trest brigádu ako trčať doma? Aspoň sa niečo naucis, nebudeš trčať doma a peniaze das mame. Skús jej to navrhnúť.

natalia123

Ja si myslim, ze to, ze mas 18 este neznamena, ze nepotrebujes dozor a ze si rozumna a vyspela nato, aby si vedela zit a hodpodarit sama. Ja mam 23 a ked mi rodicia nieco povedia, beriem to na vedomie, lebo mi tiez este davaju peniaze a to im ani nekradnem veci a nerobim detinske veci... To co si spravila, len znamena, ze si este dieta. Davaju ti peniaze, co znamena, ze ti mozu este rozkazat a dat ti domace vazenie. A som si ista, ze 200€ fakturu by dali zaplatit aj mne. Aspon sa snaz zaplatit nejaku sumu a ked mamka uvidi, ze sa snazis a ze ti je to fakt luto, urcite po case zmeni aj ona svoje spravanie k tebe. A ked je zmanipulovana svojim priatelom, skus sa k nej spravat milo a dobre a pomahaj jej v domacnosti alebo co a neverim, ze bude vzdy otocena proti tebe...

pomber

Ako ja jej tie peniaze dam.Nech si ich neha.Ja sa od septembtra najdem brigadu popri skole.Len chcem SLODOBU.Lebo mna to ubija.Trpim ked musim sediet doma.Uplne mam zachvaty zurivosti.V noci peciem,vysavam.Vsetko:(

trubka123456

Alebo si svoje peniaze necháš a aj budeš chodiť von. Ty chodíš na nejakú brigádu za smiešne 2 Eurá na hodinu a to by si jej mala dávať? Bože... Tú retiazku a to si jej hádam splatila z vreckového a z brigády. Bola to hlúposť, to hej.