Správny cvičebný program?

Príspevok v téme: Správny cvičebný program?
thatiank_aa

Ahojte.
Rada by som schudla a nastavila som si podľa viacerých parametrov program, ale neviem, či správny.
Vážila som 55 kilo, a za pol roka sa mi podarilo pribrať na 70(!!, preto makám na znížení váhy.
Jedálniček mám nastavený takto :
Raňajky : 2ks rovnakého ovocia kadžý deň
Obed: ryža, zemiaky, sójové mäso, huby, cestoviny + veľa surovej zeleniny
Večera : väčšinou čistý šalát + syr aleb. tofu al. bageta zeleninová.
Som 3 roky vegetariánka a snažím sa pomaly stravovať vegánsky, lebo mi to vyhovuje a viac chutí.
Cvičím 4x do týždňa fitko - 20 min kardio + tvarovacie cviky (brušáky, kliky, posilNovanie, činky) - cca 70 min.
Občas dám doma 40 min- bycikel + začínam pravidelne plávavať.
Už to dodržiavam viac, ako tri týždňe a stále nevidím ani najmenšiu zmenu.
Nemôžeto byť tým, že občas zhreším - raz, dvarazy do týždňa malú sladkosť?

Chcela by som sa opýtať, čo je pri diéte vhodné na večeru?
Ďakujem :-)

Mjr.Matrix

Ahojte popisovat problemovost sposobu trenovania a sposobu zivota je narocne
zaklad je pravidelna pravidelnost pocas kazdeho dna

Mirka83

Ahoj, no som dosť zaneprázdnená, budúci týždeň už by to malo byť lepšie. Som ale rada, že aj napriek strave a nedostatku pohybu som vôbec nepribrala.
Ale už sa veľmi teším na bicykel :)

thatiank_aa

Ahojte baby, po dlhšom čase :-)
Ja som to posledné dva týždňe troška fláklala, zdravotné problémy a festivalový život nedovoľujú zrovna vzorové správanie :-)
Každopádne skáčem, že som za ten čas nijak nezmenila váhu, práveže som tuším aj o kilečko ľahšia, a ododnes som opäť na koni, opäť nastolujem 90 dňovú diétu, s ktorou som už raz zažila pekné časy chudnutia a znova hopsa cvičiť :-)
Oddýchnutž človek má aj viac elánu do života niečo robiť.
Ako fungujete vy?Hlavne 00000, cvičíš, darí sa?? :-) Nevzdala si to?
A Mirka, veď keď docestuješ, snáď sa dostaneš na ten istý režim, čo ja :-)

Mirka83

Ahoj, ja nie som na tom najlepšie, som teraz odcestovaná, mám málo času, nejem ani 5krát denne a s cvičením to je veľká bieda :( dúfam, že sa mi to podarí čoskoro napraviť...

00000

ahoj baby
ako sa vam dari? Ja mam konecne volno a som doma z dovolenky takze zacne dufam plno cvicit ale iba chcem napisat ze nic som neschudla aj ked som sa merala tak zatial nic
a co vy??

Mirka83

No tak návrat kíl môže prísť...ja sa teraz snažím jesť čo najviac zeleniny, na večeru si dávam len čistú zeleninu.
Robím tie cviky stále čo doteraz, ale nemám s nimi problém, bavia ma :)
Súhlasím s tým, že treba cvičiť to čo človeka baví. Radšej nech sa hýbe menej ale s radosťou ako trápiť sa niečím čo nebaví...Dôležité je predsa hýbať sa :)

thatiank_aa

Tak určite, po týždňovej viróze mám 65 kilo :D Ale zlezené kilečká návratom na normálne stravovanie očakávam späť.
Mne to intervalové cvičenie moc nevyhovuje, aj keď svojím spôsobom ho niekedy robím.
V poslednej dobe som si veľmi obľúbila stacionárny bicykel, pustím Mash a minúty plynú ako voda :-)
Už sa teším na cvičenie budúci týždeň :-)
00000, podľa mňa to zmysel má, hlavne necvičiť to, čo ťa nebaví, nájdi si niečo čo ťa bude, vyskúšaj, možno si ťa niečo získa, niečo, pri čom ti síce kilá nepolezú najrýchlejšie, ale pomalšie, a isto. :-) Hlavne sa drž. Ustúpiť je ľahko!!! :-)

Mirka83

No viróza je tá najlepšia diéta :D no ale nezávidím ti...prajem skoré uzdravenie.
00000 tak skús popozerať nejaké cviky na nete, určite je tam toho plno, poprípade si stiahni zumbu, ak ťa baví tancovanie, aby si to mala také pestrejšie.
Ja som trošku zhrešila tento týždeň, pretože som bola na nervy, a nemám moc času sa hýbať, čo mi je ľúto aj mi to chýba.
Ten intervalový tréning som už skúšala na bicykli. Určitý čas som ťahala rýchlo, potom zase pomalšie a takto som to striedala. Dalo mi to zabrať oveľa viac ako obyčajné bicyklovanie :D myslím, že to je len lepšie.

00000

tatianka...ale ja uz v tom fakt nevidim zmysel :( a budem sa snazit kazdy den ason trochu cvicit uz mi dosli aj napady na cviky...a tak sa skoro vyliec! :) aspon si zaludok oddychne :D

doubledog

intervalovy trening je striedanie velkej a malej(pripadne ziadnej) zataze

napr. pri behu by to bol sprint uplne naplno 10 sekund, potom pomala chodza alebo pauza pol minuty a potom znovu opakovat sprint-chodza
da sa to robit samozrejme s cimkolvek, aj s cinkami alebo inymi cvikmi