Správny cvičebný program?

Príspevok v téme: Správny cvičebný program?
thatiank_aa

Ahojte.
Rada by som schudla a nastavila som si podľa viacerých parametrov program, ale neviem, či správny.
Vážila som 55 kilo, a za pol roka sa mi podarilo pribrať na 70(!!, preto makám na znížení váhy.
Jedálniček mám nastavený takto :
Raňajky : 2ks rovnakého ovocia kadžý deň
Obed: ryža, zemiaky, sójové mäso, huby, cestoviny + veľa surovej zeleniny
Večera : väčšinou čistý šalát + syr aleb. tofu al. bageta zeleninová.
Som 3 roky vegetariánka a snažím sa pomaly stravovať vegánsky, lebo mi to vyhovuje a viac chutí.
Cvičím 4x do týždňa fitko - 20 min kardio + tvarovacie cviky (brušáky, kliky, posilNovanie, činky) - cca 70 min.
Občas dám doma 40 min- bycikel + začínam pravidelne plávavať.
Už to dodržiavam viac, ako tri týždňe a stále nevidím ani najmenšiu zmenu.
Nemôžeto byť tým, že občas zhreším - raz, dvarazy do týždňa malú sladkosť?

Chcela by som sa opýtať, čo je pri diéte vhodné na večeru?
Ďakujem :-)

thatiank_aa

No baby, som mierne rozladená, tento týždeň som ani necvičila, pretože od Pondelka mám nejakú špatnú virózu a žalúdok na vode. Och :-/
No to sa možno zdá, že pri vegánskej strave schudneš rýchlo, ale nie je to pravda, keďže som vegetarianánka, tak to nie je až taký rozdiel, ako keď prejdeš na vegetariánstvo z konzumácie mäsa.
Inak dobrá otázka - vysvetlíš bližšie pojem "intervalový tréning"?
a pre 00000, vydrž!Aj ja som mávala zo začiatku svalovice a hóódne nepríjemné, ale postupne ako som dlhšie cvičila, tak už sa mi prestala robiť, dokonca aj pri enormnom množstve brušákov cítim veľmi jemný tlak na brušné svaly, ale veľmi príjemný, žiadna svalovica.
Pokiaľ máš svalovku takú nepríjemnú, tak pozvoľni cvičenie, veď nemusíš hneď cvičiť ala Schwarzenegger :D
Raz darmo, si v tom s nami, tak pokračuj :-)))

doubledog

ved pri veganskej strave schudnes lahko

a klasicke kardio treba robit az po posilovani, usporis cas a vysledky su lepsie

este lepsi by mal byt intervalovy trening, co je v podstate nieco medzi

Mirka83

Ahojte, no ja som zatiaľ spokojná, na váhe je síce úbytok len 1 a pol kila, ale vôbec mi to nevadí, pretože predtým ako som začala chudnúť som sa pomerala a v bokoch som schudla 5 cm a v páse 7 cm. Takže ak sa ti váha nehýbe, tak sa hneď nestrachuj, keď cvičíš tak to je normálne, že váha nejde rýchlo dole. Buduješ si svalovú hmotu a tá tiež niečo váži. Len vydrž. Ak máš chuť na niečo, tak si daj, ale cvič. A po cvičení vždy rob strečing, naťahuj si svaly a potom nebudeš mať svalovku.
Keď som sa odvážila, bola som trošičku sklamaná, čakala som väčší úbytok, ale keď som sa pomerala, bola som véééééľmi rada :)

00000

ale niekedy ma boli fakt cele telo...dnes mam taku svalovicu, ze som skoro nevysla 20 schodov
ale este mesiac musim vydrzat :) uvidime

i_likeJazz

nevzdávať sa a robiť to najmä pre dobrý pocit ... psychika je v tomto tiež dôležitá, treba sa tešíť zo športu, z toho, že robíš niečo pre seba a pre svoje zdravie :-) pousmiať sa nad tučkom, ktorý do seba pchá zmrzlinu a výsledky prídu ...
... najmä nebrať to príliš vážne

00000

baby tak ako?...ja sa asi vzdavam, pretoze uz fakt nevladzem vsetko je na prd nevídim najmensi pokrok k lepsiemu
dufam, ze vam sa dari...

i_likeJazz

jasné, že sa môžeš opýtať :-)

tak poporiadku, aby som uviedla veci na správnu mieru, ja momentálne nie som vo fáze chudnutia, ale udržiavania sa a snažím sa vylepšiť problémové partie (stehná a brucho) ... pri výške 169 je môj váhový rekord 66 kg, no to už som sa necítila dobre ... momentálne som na 60 kg a pri režime, ktorý som popísala sa mi to darí udržať, dole to neide (zrejme keby som bola na seba prísnejšia, čo sa jedla týka, tak by šlo) ...

Tých 66 kg som mala po minulom lete, keď som mala zlé obdobie v práci, nestíhala som v podstate nič, ani cvičiť, ani sa racionálne stravovať ... minulého roku som v auguste v danej práci skončila a akosi som sa rozhodla dať sa opäť na správne chodníčky :-), ja som totiž stále robila nejaký šport (tenis, karate) ... prvé štyri kilá išli dole za 2 mesiace a ďalšie 2 postupne nenásilne za 3 ...

toto čo som popísala je režim, ktorý aplikujem v podstate od prvých jarných teplých dní až po posledné teplé dni v jeseni ... v zime je to s tým kardiom náročnejšie. Ja som totiž športovec individualista, v posilňovni mi vadia ostatní ľudia, otrasná hudba čo tam púšťajú a občasný smrad (cvičiť týždeň v tom istom nie je najlepší nápad). Mám rada svoju samotu počas týchto fáz dňa. V zime teda v rámci možnosti obývačky skáčem, robím výpady s činkami, nejaké karate do toho ...

Posilku som s frajerom skúšala, ale fakt nič pre mňa. Nebavilo ma to. A takisto sa neriadim jeho heslom "no pain, no gain" a že keby bolo cvičenie radosťou a zábavou, tak by bol každý namakaný ...
To čo cvičím, cvičím s radosťou a baví ma to, poslednú hodinku v robote občas myslím na to, akú sekvenciu jógy si zacvičím.
Ranné korčulovanie si neviem vynachváliť, neskutočne to nabije človeka energiou.

Tiež som bola počas školy skôr nočný vták, ale to je len o zvyku. Dobrá rada na začiatok - budík si daj poriadne nahlas, nejakú fajnú energetickú štartovačku a na opačnú stranu izby. Aby si pre jeho vypnutie musela vstať z postele. Teraz vstávam dokonca pred budíkom, už som si zvykla.

Mirka83

Tak nad týmto som sa nikdy nejaksi nezamýšľala, či najprv kardio alebo posilňovanie...vyskúšam :)
Thajský box dá zabrať :) mala som spolužiaka, čo sa tomu venoval dlhé roky, bol riadne namakaný, ale chodil do fitka asi 6krát do týždňa a mal špeciálne zostavený jedálniček.
Ja som tento týždeň cvičenie flákala, lebo som nebola doma, ale stravu som dodržiavala. V nedeľu sa odvážim, pomeriam či bude nejaký rozdiel za týždeň...
Thatiank_aa počkaj ešte aké fitnesky z nás budú :D

thatiank_aa

Fíha, ďakujem za podrobné info :-)
Ja cvičievam 4x do týždňa a tiež sa snažím neodflakovať cvičenie, ísť na maximum, ale nie aby som úplne zničila, ale aby som sa po cvičení cítila super, čo sa mi aj darí realizovať :-)
Nad jogou som rozmýšľala aj ja, tiež sa predcvičuje vo fitku, kde chodím "makať", takže to pôjdem skúsiť :-)
Dosť som premýšľala aj nad thai boxom, čítala som, že patrí medzi športy, ktoré ťa najrýchlejšie tvarujú a chudneš pri nich, ale nakoľko mám niekoľko piercingov na tvári, je to premňa tabu. Škoda :-/
Niekde som čítala, že najefektívnejšie cvičenie je hneď ráno, že ta "pekelne" naštartuje, ale ja som tak strašne neni ranné vtáča a dokážem sa prebrať až v práci pri káve.
Ale keď si pomyslím, že pred čosi mesiac a niečo som nedokázala vydržať 10 minútové kardio vcelku, tak asi je to vec zvyku. Všetko je len vec zvyku, ibaže cvičenie má tešiť a ja mám zrána veľký problém na niečo sa tešiť :-D
Poviem ti, že ty máš teda veľké odhodlanie, závidím ti :-)
Koľko takto už cvičíš? A aký pokrok si odvtedy dosiahla, ak sa môžem opýtať?
Musím ti dať inak zapravdu s tým nabratím po cvičení, včera som prišla domov, odvážila som sa a miesto 67 som mala 69kg...To ma tak znechutilo, ale dúfam, že máš pravdu!Takisto som vypila počas cvičenia aj necelé 2 litre vody, takže to mohlo byť aj tým :-)
V sobotu idem do posilovňe, skúsim to spraviť podľa tvojej rady a zaradiť prvé posilovanie a až potom kardio!