Borelioza

Príspevok v téme: Borelioza
ivana12

Ahojte, mal uz z vas niekto boreliozu? Ako sa to u vas prejavovalo? A aka bola liecba?

Mne to teraz zistili aj ked som nemala kliesta... mozem to mat aj z niecoho ineho? Najprv som mala malicky fliacik na ramene a teraz to uz mam po celej ruke a mierne ma to svrbi.

Doktorka mi dala na 3 tyzdne antibiotika a mast.

Mam z toho dost strach kazdemu ktomu poviem ze mi to zistili je zhrozeny.
Je to naozaj az taka zavazna choroba?

Dakujem vsetkym za odpovede.

RNG

Borelioza je velmi vazna choroba, a tazko sa da znicit aj napriek velkym davkam antibiotik. A prenasa ju vsetok bodavy hmyz, dokonca nasli ju aj v slinach a semene, tj je moznu aj iny prenos, hoci menej pravdepodobny.
Uvidis o pol roka, mozno i skorej, ci ti ju tie atb vynicili.
Ja mam skusenost od troch pribuznych, medzi nimi aj jedna lekarka, ze to nepomohlo ani opakovane a ze sa im to vracalo spat. Zastavilo to v ich pripade len mnohomesacne pouzivanie extraktu z olivovych listov, v davkach intenzivne 3 x 300 mg oleuropeinu a dlhodobo udrzobne 2 x 150 mg oleuropeinu. To uz bolo pred mnohymi rokmi, dnes su aj ine prostriedky ako odmaskovac/odhlienovac NAC a viaceri lekari odporucaju specialny vytazok z uncarie tometosy(Vilcacora, una de gato, cats claw) pod menom Samento alebo prima una de gato

llek

Podstatne je, ze sa na boreliozu myslelo a ze boli nasadene ATB na 3 tyzdne. Moze byt za tym aj muska, nemusi to byt vzdy kliest. Netreba si vsimat tych zhrozenych.

ivana12

ano mam cerveny flak, mam to na ramene cize miesto kde by som si kliesta urcite vsimla, doktorka povedala ze to mohla ale aj nejaka muska nie len kliest tak neviem.

Ano dakujem, uz som si pozerala rozne stranky o borelioze ale vsade je to iste chcela som skor nejake info od ludi ktori to maju alebo mali :)

PaSi

Ivanka, ak mas cerveny flak, tzv. erythema migrans, tak si kliesta mala urcite. Vsetky info najdes na www.borelioza.cz. Je tam aj forum, ak budes nejake otazky.