Borelioza

Príspevok v téme: Borelioza
ivana12

Ahojte, mal uz z vas niekto boreliozu? Ako sa to u vas prejavovalo? A aka bola liecba?

Mne to teraz zistili aj ked som nemala kliesta... mozem to mat aj z niecoho ineho? Najprv som mala malicky fliacik na ramene a teraz to uz mam po celej ruke a mierne ma to svrbi.

Doktorka mi dala na 3 tyzdne antibiotika a mast.

Mam z toho dost strach kazdemu ktomu poviem ze mi to zistili je zhrozeny.
Je to naozaj az taka zavazna choroba?

Dakujem vsetkym za odpovede.

Lion5744

No zas take jednoduche to nieje, treba hned zacat s plnou palbou ATB najlepsie protokol, lebo borelka v tom nikdy nejde toziz sama. Vzdy idu s nou i jej sestry ako bartonela, erichlia, yersinia, viry atd. Zazivanie sa pri atb jasne ze pekne rozosere ale tak je to lepsie ako ked to uz zasiahne mozog - ja uz mam loziska, ale atb liecba hodne pomohla a to mam diagn. RS. ktoru nijak neriesim, riesim len neuroborelu a koinfekcie,

Milkaaa

Kacero u pani Albertovej som sa liečila aj ja, ale nie tak dlho ako ty. Mala som čiastočne štastie. Mali sme kolegyňu z východného Slovenska, ktorá si liečila boréliu u dr. Ďurovskej. Liečba bola veľmi nákladná a kolegyňa vyše roka brala antibiotiká. Pred očami sa nám doslova menila, strácala sa. Nakoniec odišla z práce, stratili sme na ňu kontakt, ani netuším ako dopadla. Viem len toľko, že tá liečba u Ďurovskej ju finančne zruinovala a aj tak jej nepomohla. Zo začiatku som nad liečbou u Ďurovskej rozmýšľala aj ja, ale stav kolegyne ma úplne odradil. Dostala som odporúčanie na dr. Albertovú a to neľutujem. Liečila som sa necelý rok, boreliu už našťastie nemám. U každého to nemusí trvať tak dlho, závisí aj od stupňa nákazy a aj doby koľko to človek v tele má. Netreba si to pestovať.

Kacero

Lion mne antibiotika nepomohli uplne mi dosrali organizmus a ta svina si v tele robila dalej co chcela. Pomohla mi az prirodna liecba kde nebola ani stipka antibiotik. Ale trvalo to strasne dlho. Nastastie mi uz pritom nebolo tak zle ako pri antibiotikach a aj travenie sa mi dost rychlo zlepsilo. A tiez som to mal zanedbane lebo som to zo zaciatku podcenil. A je fakt ze to ide na psichyku nie len preto ze je clovek jak kripel ale ked vidi jak sa doktorom nedari tak je uplne na prasky. Ana internete si o tom precita same horory to ho este viac zlozi.

Lion7445

Borelioza ako taka este nieje az taka hrozna, POKYM sa spravne vylieci na zaciatku - po postipani a hlavne vcas. Ak sa to zanedba - moj pripad alebo zle vylieci - nedostatocne mnozsto ATB, malo kombinacii ATB alebo ak problemi pretrvavavaju aj po liecbe ATB - obvykle mesiac- lekari to sleduju v elisa teste, vcasna nakaya Igm pozit, po spravnej liecbe to musi byt negat ALE musi byt NEGAT i IGG. Igm akutna nakaza lahko sa lieci ale igg je uz chronicka makaza a z nej je uz tazke sa dostat, ted aak problemy pretrvavaju, tu uz ale lekari liecbu nedaju lebo igm je negat takze skoncite s papierom na psych :D a borela veselo nadalej nici cele telo. A hrozi rozvoj neuroboreliozy co je uz poriadny pruser a ked sa nelieci - lekari na to davaju len ceftriaxon - po lumbalke ale to nestaci, hodne ale ulavi na zaciatku. A ked clovek nadalej na to sere a riesi kokotini a picoviny ako psych, bolesti kolien, klbov - reuma a podobne kraviny len nie borelu tak dopadne velmi zle a to s diagnozou RS - mam ju potvrdenu, lekari to ale liecia len kortikoidmi co je chyba a clovek ide postupne doprdele. Takze tak v skratke o tejto skurvenej chorobe. Ale vsetko je o imunite, bunkovej imunite ktora to drzi na uzde. A ziadne picoviny tu nepomozu, jedina sanca su ATB posilnene bylinami - buhnerom. A samozrejme je treba dbat na creva a pecen a taktiez imunitu a nie sa len bezhlavo napchavat s ATB.

Kacero

Ja som mal boreliozu z klasickeho kliesta a uz dost zanedbanu tak to vyzeralo na invaliditu z coho som bol uz aj psichycky na dne. Mna po postipani strasne tyzden bolela cela ruka. Stipol ma do ramena takze take tie kecy ze klieste su len v trave to su bludy. Ja som sa na to vyprdol lebo po tyzdni ma ruka boliet prestala. A dva roky bol pokoj a ten flak po postipani som neriesil. Zena ma upozornovala ze to neni len tak a ze to mam riesit no kaslal som na to. A o dva roky sa to rozbehlo. Strasne bolesti v celom tele, kosti, klby, slabost no proste hotova katastrofa. Zo zaciatku doktori ze reuma ale dal som si sukromne urobit testy a vysla borelioza jak hrom strasne hodnoty. Potom som este zopakoval u doktora a potvrdilo sa to. Okamzite antibiotika bral som ich pol roka za tu dobu znicene travenie schudol som na kost. Zacali depky a samovrazedne myslienky. Nasrati som bol na cely svet nic ma nebavilo. Robit som nevladal doktorka ze infalidita. Zena ma vytiahla na dovolenku kde som bol trapny nevladal som chodit, uplne zle. Ale bol tam chlapik co mal toto iste a bol na voziku. Sice bol starsi jak ja ale hned ma napadlo ze takato buducnost to je moj koniec. Dosli sme domov a zena ze ked nebudem volaco robit tak rozvod. V takej situacii som bol uz uplne na prasky len som nijake doma nemal. Potom asi sa ozval nejaky pud sebazachovy zacal som hladat nejake riesenie cital som vsetko co sa dalo. V telke bola relacia o borelii kde niekdo spominal doktorku Albertovu netusil som kdo to je ale na internete som si o nej zistil. Tak som sa u nej zacal liecit no co mam hovorit liecba skoro dva a pol roka ale to bola moja vspruha do zivota dal som sa dokopy. Prebehlo to bez antibiotik len ciste biliny za nejaky cas som bol jak znovuzrodeny. Vsetko ok aj psichyka proste iny clovek. Vtedy sme este nemali deti ale teraz mam syna a ked si pomyslim ze by jeho foter bol taky kripel jak pred liecbou tak chudak chlapec. Co mozem poradit kazdemu kdo ma boreliu len to neodkladajte nekaslite na to je to skur*ena choroba ziadna srandicka znici vam to vsetko nie len telo ale aj hlavu zacnete inac rozmyslat ale vy si to neuvedomujete len okolie to vidi. Treba liecit a dotiahnut to do konca. Az dokedy posledneho smrada v tele nevykynozite.

lunka-

Borelioza sa da krasne vyliecit, ked sa podchyti do tyzdna-dvoch tyzdnov, tj. ked sa objavi flak, treba hned nabehnut k lekarke! Antibiotika na 3 tyzdne krasne zaberu, treba samozrejme chodit este aspon dva roky na odbery. Ked je uz v klboch a je chronicka, zial vtedy je to tazky a velakrat dozivotny boj, ale poznam cloveka, co s tym zije niekolko desiatok rokov a je relativne v pohode.

renca80

ja som tiež nemala kliešťa a viem na 100 %, že ma poštípal nejaký hmyz a na tom mieste sa mi urobil ten fľak typický pre boreliózu.

leenkaa

Ahoj RNG, snazim sa objednat 5 kusov NAC a 10 kusov olive leaf cez swnasonvitmains a vobec mi to tam nejde ani aby bolo 10 tych olive leaf ani sa dostat dalej cez info co chcu aby mi to posalili...vies mi prosim nejako poradit, popripade ze by si mi to ty objednal a ja dala vsetky info o mne adresu a tak, lebo ozaj mi to nejde nechapem to a chcem aby mi to aj doslo niekedy =/...ak si na man najdes cas budem vdacna, zatial prajem krasny den....chcela som to co najskor vyuzit bo teraz su tam akcie polovicne skoro aj na NAC aj na Olive leaf...pekny den

RNG

Len nevyliecena borelioza sa vrati. A vyliecit sa da, hoci podobne ako chlamidie, mykoplazmy ,L-formy je to projekt na velmi dlhy cas
Ak nevedia potom boreliozu za dlhe roky nijak zistit, tak je na 99% vyliecena
Nwemozem povedat na 100%, lebo aj ked ti zpstane jedna jedina zamaskovana niekde v bunke ako vnutrobunecny parazit, moze sa ti vratit.
Na rozdiel od toho vynicenie kompletne virusov je zatial nepredstavitelne,(HSV1, HSV2, VZV, CMV, EBV a ine) lebo pri prilis nizkych hladinach v tele sa telo prestane branit a tie potvory sa predsa len niektore udrzia. Aj znovunakazenie od druhych ludi je tu ovela pravdepodobnejsie, kedze napr virusy herpesu su extremne nakazlive pri dotyku dokonca aj kvapockovej infekcii, co sa este donedavna popieralo.
Dokaz prisiel z oblasti Amazonu, kde miestni domorodci nemaju na 95% ziadnu obranu proti HSV1 herpesu, a tak ked sa nakazia az 95% z nich do tyzdna zomrie, kde sa im koza premeni na jednu obrovsku ranu. Preto vedci zakazali vstup do urcitych oblasti, este nepreskumanych, kde zili posledne zvysky kmenov, co nemali s civilizaciou styk. Ale aj ked sa vedci nikoho nedotkli, predsa dostali miestni herpes, tj bolo to mozne len kvapockovou infekciou alebo dotykom predmetov, na ktorych sa tie virusy kratky cas udrzali.