Borelioza

Príspevok v téme: Borelioza
ivana12

Ahojte, mal uz z vas niekto boreliozu? Ako sa to u vas prejavovalo? A aka bola liecba?

Mne to teraz zistili aj ked som nemala kliesta... mozem to mat aj z niecoho ineho? Najprv som mala malicky fliacik na ramene a teraz to uz mam po celej ruke a mierne ma to svrbi.

Doktorka mi dala na 3 tyzdne antibiotika a mast.

Mam z toho dost strach kazdemu ktomu poviem ze mi to zistili je zhrozeny.
Je to naozaj az taka zavazna choroba?

Dakujem vsetkym za odpovede.

tana2401

Dobrý den, prosim o pomoc - dceru 12r. ustipol kliest 1.5.2017. Priznaky sa zacali prejavovať uz po 2 týždnoch a to silnými bolestami hlavy a najme za okom, vnutorný tras, potom neskôr asi po mesiaci náhle krče do vsetkých končatínách a to na niekolko minut, najdlhšie 35 min. alebo aj kratšie. Zo začiatku sa to stávalo aj 20x za den. Potom neskôr kratšie, nasledne 2tyždne bez, ale potom nanovo.Medzitým sme navštívili 5 neurologov - jeden povedal, ze je to tetania, další dystonia, potom ze je to psychického povodu atd. Po 8 týždnoch po ustipnuti vyšiel pozitívny test na boreliu, boli nasadene atb Doxy 10 dni 42x100mg, potom suprax 14 dní 200mg. Po dobratí kontrola o 2-3mesiace. Napriek dobratiu vsetkych atb problemy pretrvavaju a to krce a trpnutie končatin, zavrate a bolesti hlavy. Taktiez tras celeho tela cca raz za týžden, niekedy opakovane po par dnoch za sebou. Doktorka hovorí, ze to nie su priznaky boreliozy, ale psychika. Navstívíli sme psychiatra - ten, nam dal antidepresiva, ale stav sa nezlepsuje. Ja ako matka si stale myslim, ze je to priznak neuroboreliozy, no lekari nedaju na moj nazor a cakaju na dalsie vysledky krvi. Ja sa bojim, ze to uz bude neskoro. Citala som na internete, ze p. doktorka Ďurkovská alebo Albertová možu pomoct. Nechcem uz robit žiadne experimenty na dcere, kedze kazdy lekar tvrdí iné. Prosim kto môzete a viete pomoct, napiste. Dakujem

Lion784

Nie nemas pravdu, ked dennodenne trpis, mas bolesti za ocami, brnenie v nohach, trpnutia, hrozna unava, bolesti klbov, ramien atd... lekari ti nepomozu, mas diagn RS, tak co spravis ? veris lekarom a ich dristom ze RS sa vyliecit neda a len tlmit kortikoidmi ? Tak ja tomu neverim a verim v to ze cela SKURVENA RS je len neliecena chronicka infekcia, v mojom pripade neuroborela. Liecbu RS teda akoze liecbu som odmietol a vzal som to do vlastnych ruk... Nemam co stratit...

BJ_2

Nieje to tak, ze ak veris antibiotikam, tak preto pomozu. Ani tak, ze je to o tom, ze veris nieco a ono to preto pomoze. Ked veris v nezmysel, nevyjde to, a ublizis si. Tak to je.

Lion455

Ona borela nieje borela ako borela, ak je cloveku este dobre, len ho bolia klby, slachy a podobne somariny co je este ten najslabsi odvar toho co borela dokaze, tak to je nic. Nedokazem pochopit toho, co ho len toto boli a narieka akoby neviem co. Ale ked to zasiahne organy, mozog, to je uz nieco... A tu verit v Boham modlit sa isto nepomoze, je len jedina cesta ako sa z toho dostat a to liecba ATB+Buhner, toto je jedina cesta.

Lion5656

Ked ne uz zasiahnuty mozog, slachy, klby, organy tak tu ziadna viera a podobna sprostost rozhodne nepomoze, toto mi povedala jedna dr, ze aby som veril a chodil do kostola a to vtedy mi bolo najhorsie, mal som uz nalez na mri mozgu aj eeg a ze to nic nieje mi povedala, liecba ziadna, no mna to vtedy tak dozralo...2r som bol bez liecby a veril som ako KOKOT lekarom ze je to psych povodu a riesil som vsekto mozne len nie borelu. A teraz som skoncil s diagn. RS, ktoru ale neriesim ale riesim neuroborelu. Takze tak. A viera a podobna picovina rozhodne nepomoze.Myslis ze pomoze chodit do kostola veriv v Boha modlit sa ? Tak to isto nie...

Milkaaa

Každý máme inú skúsenosť. Ja mám inú ako ty a dva roky by som antibiotiká nikdy nebrala. Ale nechcem ti to vyhovárať. Poznám lekárku, ktorá mala sama boreliózu a neriešila ju antibiotikami. Možno práve preto, lebo dobre vedela, čo to s ňou spraví. Ale ak veríš antibiotikám, potom ti zrejme aj pomôžu. Viera tiež robí svoje.

Lion454

Nemas pravdu, kazda infekcia mozgu totalne rozdrbe psychiku a napchavat sa s AD nema vyznam, je treba riesit infekciu nie psych !!!! Ta sa potom sama napravi. Ja som jedol ATB 2 roky, teraz mam pauzu, pecen mala dost, pecenovky az 9,4. Ale zacnem znov ATB lebo tie 2 roky ATB nestacili, vracia sa to.

Lion454

Nemas pravdu, kazda infekcia mozgu totalne rozdrbe psychiku a napchavat sa s AD nema vyznam, je treba riesit infekciu nie psych !!!! Ta sa potom sama napravi. Ja som jedol ATB 2 roky, teraz mam pauzu, pecen mala dost, pecenovky az 9,4. Ale zacnem znov ATB lebo tie 2 roky ATB nestacili, vracia sa to.

Milkaaa

Určite je to prípad od prípadu. Ale brať rok antibiotiká, to pre telo nie je žiadna sláva. Doničia aj to, čo ešte ako tak fungovalo. Podľa vlastnej skúsenosti viem, že je nutné hlavne zvýšiť svoju iminitu. A proste do boja zapojiť vlastné imunitné bunky. Ďalšia vec je samozrejme psychika. Keď sa človek zosype, zosype sa aj jeho obranný systém.