Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

rybička

Evcca, to je správny prístup, aj ja sa odmením za všetky vydarené skúšky - naposledy som si kúpila miniatúrny strieborný prívesok s fialovým očkom v tvare motýlika, je úúúplne nádherný a to som ho zazrela iba náhodou, idúc z morfológie okolo zlatníctva:))) a to že to ide do peňazí ako spomínaš znamená že máš veľa úspechov - a to je veľmi žiadúce a pozitívne...

Romanka, o mne to vedel iba jeden frajer zo všetkých a veľmi ma podporoval celý čas čo sme boli spolu. Keď som mu povedala, že napr. by mi veľmi pomohlo, keby sedel pri mne keď jem a keby sa ma napr. zastal pred niekým keď ma na návšteve nútili jesť a tisíckrát ponúkali keď som odmietla, tak to vždy rýchlo pochopil a veľmi sa snažil. Už síce nie sme spolu, ale kvôli niečomu úplne inému, ale celé roky som sa na neho mohla spoľahnúť. Pamätám si jednu situ - prišiel skôr z roboty ako som čakala a načapal ma nad záchodovou misou. Nechal ma vyplakať sa mu na pleci, takú ovracanú ako som bola a utešoval ma a hovoril samé milé veci a vzápätí ma pozval na večeru, že nech schovám to kura čo som rozmrazila naspäť do mrazáku a ideme si urobiť pekný večer. A toto mám uložené v mojej súkromnej "the best of" zbierke spomienok... Spomínam to iba preto, že ťa úplne chápem, že je ti ťažko bojovať, keď máš ešte aj problémy vo vzťahu. Tebe by bolo potrebné vytvoriť ideálne podmienky a pomáhať v rámci rodiny, kým sa dostaneš do štádia, kedy už nebudeš taká citlivá na všetko. Je to škoda, že nevie byť pre teba väčšou oporou... ale držím palce aby sa to urovnalo.

romana

Tak dík evka. Uvidím, ešte vydržím. Nechcem si to predsa pokaziť. Tá Dr. je fakt dobrá. Pamätám si, ako si mi radila hľadať niekoho iného. pamätáš, s tou prvou som nebola spokojná. Fúúúj hrozný prístup. Toto je úplne iné. Povedala, že ak budem mať nejaké problémy, že existujú zase lieky, ktoré to tlmia. Myslela síce sexuálnu oblasť, ale neva. Možno bude niečo aj na toto. Evi, až teraz si uvedomujem, ako si ma nakopla bojovať. Som ti veľmi vďačná za to!

evcca

nepanikar a daj sancu svojmu telu, ved ked to nebude ok, tak ti doktorka poradi a fakt nemas z coho pribrat, ty jest velmi spravne, fakt, dufam, ze sa tym aj ja trosku nakopnem.
telo sa ti teraz uci hospodarit s energiou, vracanim bolo dopletene a teraz sa pomalicky dostava do normalu. zvladnes to, si sikulka.

romana

tie nežiad. účinky už nemám. To som mala pre bratí toho Seroxatu. Ja som sa aj pýtala lekárky, či to budem mať znova. Ona že už nie. Tak neviem, čo robí ten Cipralex. No je pravda, že po psychic. stránke je to oveľa lepšie. Žiadne depky, len preboha nechcem pribrať!!!!

evcca

je to ako pri vsetkych ad, zo zaciatku mierna ospalost, sucho v puse, zive sny, spomalene travenie. no sranda je, ze kym nastupi psychicky ucinok liekov tak trvaju tieto neziaduce ucinky, no do troch tyzdnov pominu.
ja chcem ist v piatok za psychiatrom, magrilan berem uz cez tri roky, ale tie moje sny su ako horory, tak uvidim na com sa dohodneme, ale desim sa vysadenia, raz som to spravila a bola to hroza.

evcca

mna doteraz vzdy k nuteniu ucil pud sebazachovy a lenivosti ist na dalsi termin, pocit hanby z neuspechu, no teraz v stadiu zalubenia to bola drina, este aj v protezach som videla lubosa.
ozaj, moja kamoska, si vzdy slubovala odmeny, ked spravi skusku.
celkom to funguje, nas primar razi heslo, ze za vykon sa treba odmenit. ma to len jednu malu chybicku, uz to dost leze do penazi.
baby, ste skvele.

romana

zuzicka1989
Áaaaa!!! Novidíš, dnes celkom pozitívne vnímanie. Bolo ti fajn, tak to je ok a tak to aj ber. Je veľmi dobré, že ti tá vychoška tak pomáha. Buď rada za niekoho takého. Aj ja by som niekoho takého potrebovala. Ešte že mám vás dievčatá.
Včera u nás nebola nejaká horúčava. Na slniečku ako tak, ale fúkal studený vietor aj vzduch bol dosť studený. Ja som len hľadala to slniečko, aby mi nebola zima. Keď som prestala šľapať, hneď mi naskočili zimomriavky.
A čo by ťa bavilo viac. Aký predmet?