Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

evcca

dik, romanka. s tym priberanim to poznam, ten pocit je doterny, vlezny jak nejaky ritolezec.
ja tiez dost panikarim, ked ma zacinaju ominat nohavice v pase, takze mam radsej volne oblecenie,za co ma mama neustale kritizuje, co uz?
mozno si len nafuknuta zo zeleniny, a tiez si pisala, ze beries ad, tie obcas robia dojem nafuknutosti. to s manzelom je mi luto, ale urcite si poradis, tak dobre ako krutis s ppp.

forev.

evcca: no jo, to MRI byva vzdy hotovy kulturny zazitok:)
ja mam v stredu tu skusku, sakra do kelu, nechce sa mi uz nic. mam toho dost.
ale musim si nieco este pozriet, lebo no sak..nevies, ako sa prinutit?
ja mam take "stastie", ze som si presla tolkymi chorobami, ze mi to celkom pomaha na skuske..hm..:)

romana

evcca
Gratuľujem! Si šukulka! Ozvi sa ako výsledky zhodnotí lekár. Aj ja by som niekoho takého potrebovala ako máš ty Ľuboša. Myslím, niekoho kto by ma podporil, rozptýlil...
Pohreb som zvládla, horšie zas doma. S mužom hádka, vrieskala som ako blázon. Ja už tomu asi nerozumiem. On je v kuse nervózny, uhundraný, neodpovedá, keď sa pýtam. Keď mu poviem ako sa správa tak mi povie, že som citlivá, že so mnou musí len ako v rukavičkách. Ja už fakt neviem. Čím viac sa snažím kolo neho, tým je to horšie. Včera sme si vyšli na tých bicykloch, ale aj tam bol nervózny, podráždený... ja si mám všetko podľa neho domyslieť... Dnes ma už prešla trpezlivosť..... Už to vidím, zas bude sekať dobrotu, mať sa kolo mňa a keď mu to začnem opätovať, tak sme tam kde predtým...
Najviac ma však trápi, že mám pocit, že priberám... Óchhhhh. Neviem, váhu nemám, ale som akási nafúknutá, hoci jem ako obyčajne a cítim to aj na nohaviciach...

evcca

ahojte, tak tu gynekologiu mam na A.
dnesna protetika snad dopadne podobne, napisala som vsetko co som vedela,snad to bude stacit. potom som si pol hodky polezala na magnetickej rezonancii za zvukov asi pokazeneho cd, dali mi vysledky na cd a nic nepovedali, len dajte to lekarovi, no fajn, takze opat cakam. lubos bol so mnou, robil mi spolocnost a neustale ma rozptyloval, aby som nepremyslala nad hlupostami, fakt sa prijemne staral, je mi s nim moooc fajn, takyto pocit nepoznam este.
forev.,tu skusku z psychiatrie by sme tu asi spravili kazda, ja som minule upozornovala u nas doktora na ppp-ckarku, co robi a on len cumel, ze odkial to taham.
romanka, si ok?
zuzicka- ked sa dostanes do nr, tak sa ozvi, rada ta spoznam.

zuzicka1989

romanka:ahoj,mas pravdu,nevidim na tom to pekne,ale len vsetko vidim negativne!ja uz sa asi ani inac nedokazem pozerat na ten svet,asi to uz oatri ku mne,ten strach zo vsetkeho,negativne vnimanie okolia...
sama tomu nechapem..dnes som bola posledny den v skole,bola som si po vysvedcko..a tak som sa hanbila za tu chatu,uz som v noci ani nespala,bola som cela vystresovana..a nakoniec..nikto nic..kazdy uz len cakala na vysvedcko a nato kedy vypadne prec!:-DDD
sice som asi povedala 2babam co som nemala..ale ved vycha mala pravdu,uz ich aj tak neuvidim..tak sa nemam preco stresovat..
potom som bola s vychovavatelkou este asi take2hodinky,sme si fajne pokecali..rozpravali sme sa este o gynekologivi ktoreho musim navstivit...aby som este ak je to mozne mohla mat niekedy deti..ale z toho vysetrenia mam nesmierny strach..a tak ma fajne vychovavatelka podporila..
potom mi este dala vitaminy,ktore mam brat kazdy den..a najviac cim ma pekvapila,ze vedela neviem odkial ze zajtra mam narodky..tak ma potesila..ze v piatok mam prist k nej..a ideme grilovat..taka podarena bola..joooj feeeest ju mam rada..potom sme si rozpravali ako si budeme chybat..a tak..fajne mi s nou bolo isto!!
tak ty 20km?!pani to si dobra..to ja by som urcite nezvladla..a to sa vam dobre slo na takej horucave,hm?
no idem na vysku ak sa mi teda podari..dala som si anglina vytvarna do trnavy a nitry,a anglina dejepis do bratislavy a presova..tak uvidim

forev.

jaja: ano, hned po strednej(aj ked to bol maly zazrak, ze som sa na nu v takom stave dostala) :)
ja sa nespalim, tu nic nesvieti. kupila som si bagetu, v ramci dobijania energie. uz nie som hladna, nemam sa na co vyhovarat. ucim, makam. prosim o pomoc.