Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

zuju

nabuduci tyzden oddychujem v Tatrch, teda co o je vlastne u mna oddychovanie? ked hlava funguje stale... ale uz musim hrozne to potrebuje aj telo aj dusa

Sunnrisse

Skusim si udrzat zmysel pre humor, neuzatvarat sa pred ludmi aj ked mi je vselijako, zmierit sa s tym, ze nie som dokonala a ani to od seba podvedome nevyzadovat. To su moje plany na dalsie dni :)) a vase?

Sunnrisse

Toto je moje druhe vysadenie, predtym to bolo tak, ze zopar mesiacov to bolo ok aj po vysadeni, aj ked postupne som vnimala veci trosku inac, udrzat sa nad vodou bolo tazsie, minule to skoncilo recidivou, ale teraz to uz nechcem, este stale dufam, ze to vyjde, dnes som sa snazila nakopnut. V poslednej dobe sa vnimam tak realnejsie, aj to ako vyzeram, predtym mi to uz tak nevadilo, mam miernu nadvahu a brucho vacsie, aj telesnu konstrukciu mam taku, ze tuk sa mi najviac uklada na zadku a bruchu, chvilami neviem co si obliect, za posledny rok a pol som schudla dost kg, snazim sa upravit si metabolizmus a dari sa mi, tak to je pre mna dolezitejsie ako to, ze mam vacsie brucho. :) A planujes o tom vysadzani povedat psychiatrovi?

zuju

niekedy zabudam aj tieto lieky brat ale par dni bez nich hlavne bez Hapiluxu citim, moj psychiater o tom nevie, tusi to, ale zatial to ujde aj s polovicnou davkou.

Sunnrisse

max davku som mala tbl 100 mg Asentra kazde rano, 3krat denne Sulpirid bellupo, na spanie tbl uz davno beriem len prilezitostne. Sulpirid bellupo davno vysadeny, Asentra bola uz cca pred rokom a pol aj viac, nesledujem to presne, na 50 mg denne, vysadzala sa dlhsiu dobu a polroka nic neberiem, len prilezitostne Lexaurin a Atarax na spanie. Kym mam Asentru 50 mg denne, co fakt nie je vela a je pomerne slaba ako mi aj psychiatricka povedala, je vsetko take vcelku normalne, aj ked som dost nervozna a ine veci, ale to mi az tak nevadi, da sa to riesit beztabletkovou formou, zvladam to pomerne dobre, akonahle idem pod 50 mg nic moc. Popracujem na tom, ale nervovo som na tom dost zle momentalne, skusim mozno inu formu niecoho, mozno nieco prirodne, homeopatika, nieco bylinkove atd, uvazujem ako dalej, vzdy je cesta to viem. Na ppp sa uz neliecim, mam uz len take ,,po ppp" situacie, ale to sa da, to je sucastou abstinencie. Dala som si totiz uplne vysadit Asentru s tym rozhodnutim, ze viem do coho idem, ze som na sebe pracovala za tie roky co beriem AD a budem pracovat dalej, len mam teraz fakt tazku fazu ci ako to nazvat. Psychiatricka uvazuje aj o tom, ze ci to u mna nie je biologicke do istej miery, nedostatok serotoninu, tieto depresivne stavy, nervozita, velka precitlivelost, vybusnost. Uvidi sa. Zuju, takze vysadzas uz? Odkedy? Si pisala davnejsie, ze nebudes vysadzat, takze si sa predsa rozhodla? je to fayn ked ti je dobre aj po jednej tbl :)

Sunnrisse

Ahojte, no predpokladala som, ze cez leto to bude tazsie aj bez AD, ale som trochu smutna z toho ake stavy zas mam :( som neskutocne unavena, to si myslim, ze je urcite aj kvoli pocasiu, tak to este beriem tak, vcerajsia noc bola strasna, uplny pretlak myslienok v hlave, musela som si dat tbl na spanie, teraz je to uz lepsie, vecery su najhorsie, ked je clovek unaveny uz aj z celeho dna,nedavno som vstala, idem dalej. Vlastne som vedela do coho idem pri vysadzani liekov, ze to bude o cosi tazsie(nenamyslam si, ze tieto stavy co mam suvisia len s vysadenim AD, dlhsie som brala nizku davku a dalo sa, neboli to silne lieky) a idem dalej bojovat, viem ze sa oplati a verim tomu, ze to bude casom este lepsie.