Vši v dlhých vlasoch

Súvisiaci obsah

retoricka

Tak na moje husté kučeravé vlasy mi pomohol šampón Parasidose. Hnidy mi vysušil a vši zabil. A ešte som si žehlila vlasy. Tak poriadne od korienkov a myslím, že aj to pomohlo zabiť hnidy. Už to nikdy nechcem zažiť tie malé parazity v mojich kučerách. Pevné nervy pri boji s nimi prajem.

veronika11

viva viva: robila som si to a ešte pred tým som sa česala a našla som si jednu ale po teej alpe už nič. Keď som si našla úplne prvú bola veľká a aj táto bola veľká :( ja sa strašne bojím :( za koľko to vašim dcérkám zmizlo?

viva viva

skús vydržať 10-15 minút...nezabudni mať na vlasoch igelit, aby sa ten alkohol tak skoro neodparil....potom si to umy.....a česať a česať a česať ....samozrejme všiváčikom (špeciálny hrebeň na vši)

viva viva

veronika11: už som to niekde písala..je to môj zaručený recept na vši, nakoľko prípravky z lekárne mojím dcérkam nezaberali. Takže vtedy som sa rozhodla pre radikálny spôsob - kúpila som Alpu, posadila deti do vane. Zakloniť hlavu a poriadne zatvoriť oči! Alpu som potom pomaly naliala na vlasy a poriadne ich prečesala. Na vlasy som im potom dala igelitový sáčok (môžeš nejakú mikroténovú tašku). A treba čo najdlhšie vydržať. Ono ich ten alkohol v Alpe v podstate akoby usuší. Potom teba vlasy klasicky umyť normálnym šampónom a kondicionérom. Nakoniec poriadne vyčesať vlasy (ešte vlhké) tenučkým hrebeňom - všiváčikom. Tento postup treba zopakovať aj o týždeň...pre istotu, ak by nejaká hnida prežila a vyliahla sa z nej vša. Ale nerob si túto "provšivovú kúru" sama, aby ti náhodou Alpa nenatiekla do oka...ináč by si prežívala muky.

viva viva

veronika11: už som to niekde písala..je to môj zaručený recept na vši, nakoľko prípravky z lekárne mojím dcérkam nezaberali. Takže vtedy som sa rozhodla pre radikálny spôsob - kúpila som Alpu, posadila deti do vane. Zakloniť hlavu a poriadne zatvoriť oči! Alpu som potom pomaly naliala na vlasy a poriadne ich prečesala. Na vlasy som im potom dala igelitový sáčok (môžeš nejakú mikroténovú tašku). A treba čo najdlhšie vydržať. Ono ich ten alkohol v Alpe v podstate akoby usuší. Potom teba vlasy klasicky umyť normálnym šampónom a kondicionérom. Nakoniec poriadne vyčesať vlasy (ešte vlhké) tenučkým hrebeňom - všiváčikom. Tento postup treba zopakovať aj o týždeň...pre istotu, ak by nejaká hnida prežila a vyliahla sa z nej vša. Ale nerob si túto "provšivovú kúru" sama, aby ti náhodou Alpa nenatiekla do oka...ináč by si prežívala muky.

veronika11

Prosíím pomoc mám len 11 rokov a každý rok mám asi 4-5krát aj vyše vši. A už mi to leze na nervy dnes som si nasla zasa. :( Prosím čo mám robiť?

gabika_akibag

ja tiez bojujem so vsami ale nemozem sa ich zbavit mamina mi kupovala stale nejake pripravky ale najucinnejsi bol hedrin no potom som ich dostala zase no zistila som zeked si kazdy vecer budete tym hrebenom na vsi vycesavat tak sa ich zbavite naozaj odporucam je to velmi ucinne

Mala_lily

Ja mám tiež dosť dlhé a husté vlasy,keď som dostala vši kupovala som si šampóny ktoré mi ale vôbec nepomáhali.Keď už som si myslela že sa budem musieť dať ostrihať napadla ma len tak samú od seba taká vec,že keby si kúpim odfarbovač na vlasy- myslím tým blond farbu keď si chce niekto zosvetliť/odfarbiť vlasy na blond.Tieto odfarbovače obsahujú peroxid vodíka ktorý je dosť silný aby zabil tie malé potvory.Vedela som že vlasy mi to trocha zničí ale tak radšej ako keby mám ísť do hola.A na moje prekvapenie hneď po prvej aplikácii tohto odfarbovača všetky vši aj hnidy zmizli a mala som úplne čistú hlavu.To že som mala troška odfarbené vlasy mi ani trocha nevadilo :)... A ešte jedna veľmi dobrá pomôcka je keď by ste si k tomu všetkému každý deň vyžehlili vlasy žehličkou na vlasy,pretože aj takáto vysoká teplota akú majú žehličky zabíja vši,viem to z vlastnej skúsenosti pretože k tomu odfarbovaniu som sa aj žehlila.Možno to niekomu príde čudné takéto spôsoby ale len sa chcem podeliť o svoje skúsenosti ako a čo mne pomohlo.

dollymrazova

šampon pre psov ti nič nespravi naozaj sa neboj ..budeš dakovať bohu:-)..ja som bola tiež zufala a nakidala som si na hlavu penový šampon ORTHOSAN ..a bolo po všetko už po nich ani chiru a ani vyčesávať som nemusela:-)