Praca kamionistu

Príspevok v téme: Praca kamionistu
beskyd

zdravim, ake tazke je podla vas zohnat pracu kamionistu s ukoncenym druhostupnovym pravnickym vzdelanim, vek 27, job v statnej sprave (vydavanie rozhodnuti v spravnom konani, vedenie pojednavani a veci s tym spojene) pokrocila anglictina, mierne pokrocila nemcina samozrejme s vodicakom na kamion a operovanymi ocami kvoli kratkozrakosti?:P ma dakto info alebo podobnu skusenost? vdak

Lumik

Chodi taky serial o kamionistoch na ladovej ceste, tusim na history kanaly, idu po lade a riesia problemy, vonku extremne zima, docela inspirujuce v takomto teple.

Larin

Beskyd, pokiaľ viem, zohnal si to bez známosti. Ale bolo to dávno, keď začínal, niekedy na začiatku 90-tych rokov. Ak narážaš na konexie, nemyslím si, že v tejto profesii je potreba konexií taká veľká ako inde. Ale človek nikdy nevie, na koho natrafí.
Ja si nemyslím, že je to až taká veľká somarina. Len si to treba poriadne zvážiť. Väčšinou to tak býva, človek má na začiatku veľké oči a potom ho realita vyvedie z omylu...

david_24

Kamarát chcel robiť kamionistu, ale všade bola podmienka, že musí mať prax, myslím, že tú prácu kamionistu ani nezohnal.
Ale poznam tiež jedného, čo sa k tomu dostal tak, že pracoval vo firme, kde sa lepili nálepky na kamióny a tam sa dohodol s jedným majiteľom špedičnej spoločnosti. Ale už to nerobí, vraj to vôbec nie je také úžasné, ak sa chodí len po Slovensku, tak plat je malý a keď sa chodí po svete, tak je to vraj nebezpečné. Jemu sa vraj stalo, že ho v Taliansku odchytili policajti za nejakú chybu na kamióne. Zabavili mu ho(odstavili na nejaké parkovisko, kde sa platilo na deň cca 1000eur) a potom mal konflikt so šéfom, ževraj na tú chybu mal upozorniť on, tak ho vraj dobre spokutoval... No právnikov je dnes veľa, skôr by som písal na Tvojom mieste po ministerstvách, aby zrušili všetky súkromné právnické školy, lebo potom získava právnické vzdelanie úplne každý. Teraz som sa napríklad dozvedel, že jeden bývalý díler róm, čo ani nevie do 5 narátať, tak už je v Sládkovičove v 2.ročníku...

iskierka

beskyd, myslim ze je to somarina, pretoze nikdy nevies, ci nenastanu nejake okolnosti, ktore ta neprinutia vratit sa spat.
to, ze praca ta nenaplna a prostredie sa ti nepaci, chapem, preto som vravela, zlepsi sa v reciach a skusaj v zahranici, ale nie ako kamionista:)
super by bolo, ak by si mohol hodit aspon s jednym takym muzom rec, urcite by ti opisal aj vsetky mozne negativna, ktore ani nevies ze ta praca obnasa

beskyd

larin, ten tvoj znamy bez jazykov si to zohnal cez nejaky inzerat ci cez znamosti? ... a jo, som sam bez deti, bez partnerky, deti ani nechcem, nevidim v tom zmysel.. a dakujem za odpoved
.
iskierka, to je dost zlozite, ale stavat na tom co nema perspektivu mi pride ako syzifovske tlacenie kamena hore a nasledne padnutie nadol aj s kamenom.. prave pri tomto mojom rieseni mi pride ako najvacsi problem ze neni na com stavat lebo tu robotu nepoznam ale citim ze je to idealne riesenie.. treba si uvedomit ze to, co som obetoval pravu vychadzalo z mylnej predstavy ze ked budem popri skole robit vo fachu a budem po skole iniciativny, zozeniem robotu hocikde aj bez konexii ktora ma uzivi ale takto to v tomto state proste nefunguje.. takze mam vobec stastie ze som tam kde som ale aj tak to tam stoji za prd, slepa ulica v petrzalskom rodicovskom byte v nedostojnom prostredi, ..naco? preto aj tato tema, rad chodim bajkom na vylety po cestach.. bol som teraz na duklianskom priesmyku a okoli a malokedy som zavidel niekomu tak ako tym kamionistom co tam kolo mna ficali tu ich robotu aj ked tuto myslienku mam v hlave uz dlhsie.. myslis ze je to soamrina? preco?
.
george, cely zivot preferujem samotarsky sposob zivota..

george303

Vela ludi si mysli ze praca kamionistu je zaujimava s pohladu toho ze precestujes viac menej celu europu mozno viac ...
Ale realita ? Poznas len dialnice , odpocivadla, pumpy , more taktiez vecsinou vydis iba z dialnice a nekonecne hodiny hodiny za volantom , najhorsie su rana ked vychadza slnko vtedy je najvecsi problem udrzat sa pri vedomi... Ale pre istu skupinu ludi ktori preferuju samotarsky sposob zivota je to idealne .-.

iskierka

beskyd, trosku ta uz z tohoto fora poznam, myslim, ze ty potrebujes zmenu v inej nez v pracovnej sfere..potrebujes vypadnut z Bratislavy do mensieho mesta, obratit kazdodenny stereotyp na nieco nove, lenze tym, ze zahodis pravo a vsetko co si mu obetoval doteraz mi pride take zufale... isto si sa dost netrapil, kym si vystudoval a dosiahol aj nejake tie pracovne uspechy, preco to zahadzovat, stavaj na tom co mas za sebou
nevyberaj si lahsie riesenie, si mlady, produktivny a sikovny...ved pripadne skus nejake nove kurzy, zdokonal sa v PC, alebo jazykoch, vravis, ze v nemcine si mierne pokrocily, chod na nejaky kurz, mozno by sa ti dostali aj zaujimavejsie pracovne ponuky

larin, ja poznam vela takych pripadov... ani nie teda kamionistov s diplomom, ale taxikarov s diplomom :)

Larin

Taký prípad ako ty nepoznám (kamionista s diplomom), ale mám jedného známeho, ktorý to už robí dlhé roky. Ono sa to spočiatku zdá ako celkom fajn práca, ale má to veľa nepríjemných zákutí. Ak by si chodieval do zahraničia, tak je to 4-6 týždňov mimo domova (možno niekedy aj viac), Vianoce a iné sviatky nevynímajúc, časté hrozby krádeže a prepadnutia a možnosť, že sa na teba bez tvojho vedomia nalepia nejakí utečenci + zdieranie od zamestnávateľa, čo ale nie je žiadnou novinkou...Pokiaľ je človek slobodný a bez detí (čo je tvoj prípad, však?), tak sa to ešte dá. No ten môj známy má rodinu a potom to nie je práve tá najlepšia alternatíva pre výber zamestnania.

K tvojim dotazom- nemyslím si, že vš vzdelanie a operácia by boli prekážkou. Asi je to v podstate jedno, čo všetko vieš, hlavne aby si mal oprávnenie na jazdenie. Ostatné nie je také dôležité. Ten môj známy napr. na začiatku nevedel ani jeden cudzí jazyk, naučil sa až po rokoch jazdenia.

beskyd

:)) ovecka to celkom vystihol s tymi socialnymi kontaktmi, okrem toho mi ta praca pride uplne fajn a toto co a kde robim teraz ako slepa ulicka takze preto som aj zalozil tu temu, keby nahodou niekto poznal takyto pripad a vedel sa vyjadrit..

0vecka

2 iskierka zalezi kde a v akom obore... su obory kde najdes pracu do tyzdna...

kazdopadne to zalezi na nom ak dospel k nazoru ze ta praca nikam nevedie tak by ju mal hned zmenit...

podla toho co pise tak asi nezije zivot plny socialnych kontaktov takze by prenho praca kamionistu nemala byt nejaka problematicka....