Kontaktné šošovky - začiatočník

Naja85

AnOnYm98 - no od isteho poctu dioptrii som uz vazne zacala rozmyslat aj o inych rieseniach. Mat 6 dioptii, nic neriesim a som spokojna aj s okuliarmi.

pampeliška-uz som to s jednou cockou skusala. A viem o jednej zene, co ma len na jednom oku urobeny laser a na druhom cocku. Pri vnutroocnych cocokach sa druhe oko napr. robi az o 1-2 tyzdne po prvej operacii. Stale som vsak vo faze premyslania, predsa len nie je to sranda.

pampeliška

Naja, ak máš vyššie dioptrie, žiadny lekár ti neodporučí operáciu len jedného oka. už si si skúšala niekedy mať len jednu kontaktnú šošovku? Veľký rozdiel medzi dioptriami môže viesť k veľkým bolestiam hlavy, závratom a podobne.

Naja85

Mam proclear. s mojimi hodnotami dioptrii vsak nemam nejaky estra vyber, co sa tyka kontaktnych sosoviek. len proste citim tie okraje sosovky, ale mala som aj na chvilu pocit, ze som to skoro nevnimala, tak snad na to treba len cas. Ale sosoviek sa urcite nechcem vzdat, lebo ten pocit nemat okuliare...:). A neskor planujem skusit na jednom oku operaciu-len na jednom pre istotu, ak by sa nieco pokaslalo a na druhom by som chcela mat cocku.

Tungsten

skús aj inú značku, je ich veľa - aj torických. ja mám celý život tú istú značku a vyhovuje mi (surevue), nikdy som ich v oku necítila... ale kamarát vyskúšal aspoň 10 druhov a vždy cítil rozdiel - v niektorých dokonca videl rozmazane, niektoré sa mu ťažko dávali do oka... skús pozrieť aj recenzie na internete na tvoju značku a na iné. vlastne, teraz mi napadlo, prednedávnom som si kúpila jeden pár farebných šošoviek a tie sú o dosť hrubšie než tie, čo bežne nosím, takže ich aj dosť cítim v oku a nevydržím ich mať celý deň. takže možno by ti fakt iná značka vyhovovala viac

Nela41

Naja: A akú značku máš? Skús ešte pár dní a ak ich budeš stále cítiť kúp si kvapky refresh, ktoré sú na to určené. Ja som ich necítila

Naja85

Chcela by som sa spytat tych skusenejsich, ci ste na zaciatku sosovky v oku citili a ako dlho ste ich asi citili? zatial mam len skusobne a nosim ich uz 5 den(postupne si pridavam nejaku tu hodku-dnes som ich uz mala 6 hodin). Stale vsak citim, ze ich mam v oku, teda presnejsie okraje sosovky-nie je to vsak nieco neprijemne, ze by som to rychlo potrebovala vybrat, len proste viem, ze su tam. inak mam toricke sosovky mesacne.

pe84

ja ked som ich takto nechala dlhsie nepouzivane a v tom istom roztoku tak potom trochu stipali oci, ked som si ich dala, tak bude lepsie ich sem tam preplachnut

lochness

poskodit sa pokial viem neposkodia, ale je lepsie aspon raz za tyzden nepouzivania roztok vyliat, sosovky oplachnut a dat do cisteho roztoku