Kontaktné šošovky - začiatočník

AnOnYm98

ahojte,mám jednu otázku..
šošovky nenosím už dobré 2 týždne a neviem či ich môžem nechať už tolkú dobu v jednom roztoku.Nepoškodia sa?vopred ďakujem za odpoveď :)

lochness

kludne ich v roztoku nechaj, ak ich ale viac dni za sebou nepouzivas (tyzden povedzme) tak je dobre roztok v puzdre vymenit

AnOnYm98

ja sa teraz normálne bojím povedať to očnej...čítala som také prípady že sa očný urazil :)...no zbohom :).....ale ja som len na skúšobných tak zatial neviem kolko čo stojí :)..a jedna otázka :) ...keď by som napríklad dneska nepotrebovala šošovky a celý deň by som ich nechala v roztoku zo včerajška tak ten roztok musím vyliať a naliať nový aj keď ich nepoužijem alebo tam môžem šošovky nechať? chápete ma?:)

xdanielax

ja ked som potrebovala vysetrenie, tiez sa ma ocna pytala, ci sosovky kupujem u nej.. lebo inak sa plati. Nakoniec som ale neplatila, lebo ma za nou poslala moja alergologicka :-))

ale na prehliadky chodit treba, ci sa ti sosovkami neposkodila rohovka, alebo tak..

Ja si tiez kupujem z netu, vacsinou cez Vasesosovky.sk , myslim, ze tam maju najprijatelnejsie ceny. Vzdy, ked si idem kupit si ich dam do vyhladavaca a najde mi obchod s najlacnejsimi - a posledne razy vasesosovky vyhrali :)) Ja pouzivam PureVision od Bausch &Lomb a som velmi spokojna. Je napisane, ze sa mozu nosit aj v noci, co nerobim, ale keby nieco je to fajn. Aj tak ich nosim aspon 16h denne. Tak ci tak je dobre mat po ruke umele slzy, ci uz kvoli klime, v zime kvoli kureniu, fajceniu alebo aj pre pripad, ze by som niekde prespala, tak nech rano nemam uplne vyschnute v ociach potom :))

a sosovka za oko urcite nezalezie. to bola jedna z prvych otazok, co som dala ocnej :D pekne mi to vysvetlila. takze nebat sa, aj ked sa moze stat ze sa v oku "strati" ona sa zas vyplavi naspat. Vyzmurkas ju - len potom si ju budes muset znova nasadit zrejme.

pinky pie

mňa odmietla vyšetriť očná, keď som jej povedala, že kupujem šošovky inde. odvtedy, už sú to 3 roky, som na vyšetrení nebola :-(
buď pôjdem k inému očnému, ktorý nepredáva šošovky, alebo naklušem pekne na kontrolu v okuliarkoch, vrrrr.

Nela41

Ale inač pozor na to čo povieš pred doktorom lebo môj sa na mňa normálne URAZIL keď som mu povedala že si objednávm šošovky z netu

Nela41

Že 40 ročná žena :D no pekne :D

Inak ja nakupujem tiež na vasesosovky.sk, cez net to máš lacnejšie a prídu ti domov nemusíš behať k doktorovi a značku ACUVUE oasys mám. Inak prednedávnom bolo v správach že nejaký eshop so šošovkami predával zlé šošovky tak na to pozor. Ale vasesosovky.sk a aj napríklad stránka ktorú mi odporučila lochness sú spolahlivé :)

lochness

sosovka za oko nema kam zaliezt, to je somarina, staci si to vyguglit.. maximalne sa moze prilepit na vnutro viecka alebo na oko, ak ich mas pocas spanku a nie su na to urcene... ale to sa da vyriesit kvapkami a jemnym trenim viecka a mala by sa pustit