extrémny strach zo starnutia

Príspevok v téme: extrémny strach zo starnutia
podpora

Mám už dlhšie obrovský problém , ktorý nemôžem dostať z hlavy.Obrovský strach zo starnutia..každú sekundu svojho života myslím len na to ako starnem. Nemám ešte ani 20 ,ale ja sa tak strašne bojím.Toho ako budem chorá , stará a škaredá.To nebudem ja , ale iný človek. A v podstate veľa ľudí hovorí , že 50+ ste už starý človek oni to už hovoria aj 40 alebo 35+.No a keď si prestavím ako čas letí.Tak zachvíľu je to tu.Ja budem strašne závidieť mladým :/ ich mladé telá , krásu a všetko. A o mńá nikto nezakopne.Myslíte , že by mi pomohol psychológ? trápi ma to už dlho.Vždy keďˇvidím nejakého človeka rozmýšľam ako bude vyzerať kedˇ bude starý alebo naopak.Rovnako keď pozerám staré filmy 1950(60) akí bolí pekní a teraz sú tak otrasní.Nevymyslia nejaké lieky? alebo niečo? mám sa chuť zabiť.Radšej sa zabijem ako stárnúť.
prečo nemôžeme prestať stárnuť 25+ alebo 30+ alebo v štyridsiatke len nie už viac. Som zúfalá absolútne depresie.

sssm

Zaoberas sa len sama sebou a svojim starnutim.Mala by si trochu mysliet aj na druhych, bola by si stastnejsia. Sebecki ludia mavaju casto depresie a su neprjni,

Sevrinka

najhoršie je byť zúfalá a podľahnúť depresii, pomohlo by ti, keby si niečo stále robila, aby si ten strach vyhaňala z hlavy. a vlastne ty si tento problém mala už dávno. a ako sa cítiš teraz?

tommy666tomm

Mozete mi niekto povedat abo poradit zr preco stale vizeram ako bi som mal 15rokou a uz mam 29rokou a vobec nestarnem stale som rovnaki

Faith Healer

Príspevky od tohto používateľa boli zablokované, na základe opakovaného porušovania pravidiel diskusie.

daddy123654

Z tvojich rečí citiť pubertalne depky spojené s nedostatkom činnosti. Ja tiež ešte nemám ani 20 a teda nechce sa mi starnuť (to nikomu) ale je to TAK zbytočne riešit. Nič nevyriešiš, ale viem ti povedat len tolko. My budeme makat do 80tky jak šrouby. Na žiadne ustavy a postele nemysli a kup si zapisnik na zmeny v robote...na dlho

pampeliška

podpora, vieš čo je najúžasnejšie na vyššom veku? tie životné skúsenosti a múdrosť, ktorú nikde v knihách nevyčítaš. keď sa naučíš ceniť si iné hodnoty, dospeješ a nebudú ťa trápiť malichernosti.