Permanentný make up obočia - skúsenosti?

amanda23

laila, viem, ze mi to radila ta kozmeticka, aby nedoslo k nejakej infekcii, je to predsa len rana. druhy raz som tusim uz mala pozivat opthalo septonex, ozaj neviem, samozrejme makeup, az ked to bude odhojene, ale u mna to bolo do 4 dni tusim, co malo odpadnut odpadlo, vyhojilo sa a bolo dobre, niekedy nebolo treba ani dorabat nasledne /co je v cene prveho tetovania/. Prvykrat som si to daval robit pred 14 rokmi este, mozno vtedy to bolo ine aj s tym antibitotikovym kremom, ta moja kozmeticka to robila ako jedna z prvych na slovensku, uz tusim 20 rokov tetuje, ale len makeup.

[zruseny15]

amanda23

Práveže antibiotickou masťou sa to natierať nesmie. Framykoin je antibiotikum a to pigment vyplavuje, čo práveže pri perma makeupe je nežiadúce, keďže cieľom je ho zapracovať do pokožky. Vhodný je vitamínový krém. Kým sa to neodhojí, nemal by sa dávať na obočie ani makeup a podobné veci.

amanda23

ja mam robene linky , drzia uz 15 rokov a obocie mam uz robene 3 x ciarkovanou metodou. Ano, prvy mesiac je to dost vyrazne, kym sa to vstrebe, u mna to bolo tak, ze som si mala 3 dni natierat hrubou vrstvou opthalo framykoinom antibiotikom, potom uz nie a samozrejme, neumyvat. Nieco sa odhojilo chrastickami a to som mala vzdy prist podla potreby na dorabku, niekedy nebolo treba. Kludne si to na akciu prepudruj, aby to nebolo velmi vyrazne, pripadne malinko makeupu nato daj, ak by si mala pocit, ze to obocko velmi "krici". Ja som velmi spokojna s permanentnym makeupom. S tym slnkom neviem, ked si kupis krem s ochrannym faktorom 50, urcite sa slnka nemusis bat, ked si ho nanesies len na obocko.

[zruseny11]

jahodka123

Záleží aký druh permanentného make-upu máš robený, či klasický-do druhej vrstvy pokožky kde sú aj chrasty, alebo novšou metódou čiarkovaním-len do prvej vrstvy pokožky, kde chrasty ani jazvy nie sú. Každopádne si myslím, že by si mala ísť aj na korekciu, nie?

blabotka

tak ja som velmi spokojna nemamla som to sice robene na svk ale zopar rad ti dam
1,urcite si prever kozmeticku a jej pracu dobre by bolo ak by si videla aj nejaku klientku po zakroku ci to vyzera prirodzene ,lebo nie vsetky kozmeticky to zvladnu
2,tak 7 dni si to musis kremovat mastickou musis davat pozor na to aby si to nijako nenamocila ale stoji to zato ver mi (5 dni sa pise ale pigment sa usadza v pokozke az do 30 dni tak ver mi ze ked nechces mat problem 7 dni by si to mala kremovat)
3,chrasticky minimalne ale ked si to budes kremovat tak predsa ten krem je vidno:(
4,6tyzdnou po zakroku nemozes ist na priame slnko ani solarko tak neviem ci to je najvhodnejsie riesenie teraz na leto ja si to stale riesim v zime
vela stastia :)