Magnetická rezonancia

petul

a vlastne aku cast tela ti budu vysetrovat...lebo ak koncatiny, tak mozno nepojdes ani do tunela...zalezi ci ides do uzatvoreneho MR pristoja alebo otvoreneho...ten otvoreny vyzera super, mas tam volnost a ked sa bojis kludne tam s tebou niekto moze ist a posediet si pri tebe...

nefinka

presne ako ti vravia ostatni, pokial nemas klaustrofobiu, tak sa ozaj nemas coho bat. ja chodim na mri kazdeho pol roka..sa na to uz svojim sposobom tesim ako tam zavriem oci a budem driemat, taka rutina to uz pre mna je, takze no stress:)

petul

Dolezite je ci nemas klaustrofobiu...lebo vtedy je to horsie..Moj otec mal vzdy nejaky problem s priestorom napr. s vytahom...radsej siel aj 7 poschodi peso ako vytahom a teraz bol na MR hlavy v klasickom tuneli a po 10 min. musel skoncit, lebo dostal panicky strach a uz to nechcel opakovat...takze teraz caka na MR ale na otvorenom pristroji s tym ze si dal predpisat lieky na ukludnenie...tak snad to zvladne...to je jedine coho sa obavat.
Mna caka tie MR ale enteroklyza ci tak nejak...ja musim vypit pred tym v priebehu 45 min. 2 litre nejakej tekutiny a potom mi budu prichat kontrastnu latku tak toho sa obavam viac

malaanka

ja som bola už na MRI 4x a naozaj to nič nie je.Máš klaustrofóbiu?
Ak nie,tak to bude dobre.Mne vždy poradili,aby som zatvorila oči,ešte predtým ako ma vsunuli do toho tunela.Ja som ich poslúchla a oči som otvorila len vtedy,keď ma už dali von.
A čo ti budú vyšetrova5Väčšinou sa inj.ani nedávajú.

natalia123

ja som minule bola na rezonanci,zbytocne sa stresujes, absolutne to nic nie je. Mne injekciu vobec nepichali, len si tam polezis a potom ta otvoria a pojdes prec. S tym hybanim to vobec nie je hrozne. Normalne budes lezat a nic nerobit. Je to najjednoduchsie vysetrenie na akom som v zivote bola. Akurat si nezabudni dat dole aj podprsenku, ja som mala na sebe obycajne tricko a teplaky. A nestresuj, vo stvrtok mam ustnu skusku z nemciny, prisaham, zeby som isla aj 20 x po sebe na rezonanciu radsej :)

Catali_na

tam mi budú niečo pichať? :o
aha, tak ďakujem, keď to prežilo 10 očné dievča, tak aj ja, ale ajtak sa toho tunelu troška obávam :( a vraj sa ani hybať nemožem :((