Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Magnetická rezonancia

petul

Dolezite je ci nemas klaustrofobiu...lebo vtedy je to horsie..Moj otec mal vzdy nejaky problem s priestorom napr. s vytahom...radsej siel aj 7 poschodi peso ako vytahom a teraz bol na MR hlavy v klasickom tuneli a po 10 min. musel skoncit, lebo dostal panicky strach a uz to nechcel opakovat...takze teraz caka na MR ale na otvorenom pristroji s tym ze si dal predpisat lieky na ukludnenie...tak snad to zvladne...to je jedine coho sa obavat.
Mna caka tie MR ale enteroklyza ci tak nejak...ja musim vypit pred tym v priebehu 45 min. 2 litre nejakej tekutiny a potom mi budu prichat kontrastnu latku tak toho sa obavam viac

malaanka

ja som bola už na MRI 4x a naozaj to nič nie je.Máš klaustrofóbiu?
Ak nie,tak to bude dobre.Mne vždy poradili,aby som zatvorila oči,ešte predtým ako ma vsunuli do toho tunela.Ja som ich poslúchla a oči som otvorila len vtedy,keď ma už dali von.
A čo ti budú vyšetrova5Väčšinou sa inj.ani nedávajú.

natalia123

ja som minule bola na rezonanci,zbytocne sa stresujes, absolutne to nic nie je. Mne injekciu vobec nepichali, len si tam polezis a potom ta otvoria a pojdes prec. S tym hybanim to vobec nie je hrozne. Normalne budes lezat a nic nerobit. Je to najjednoduchsie vysetrenie na akom som v zivote bola. Akurat si nezabudni dat dole aj podprsenku, ja som mala na sebe obycajne tricko a teplaky. A nestresuj, vo stvrtok mam ustnu skusku z nemciny, prisaham, zeby som isla aj 20 x po sebe na rezonanciu radsej :)

Catali_na

tam mi budú niečo pichať? :o
aha, tak ďakujem, keď to prežilo 10 očné dievča, tak aj ja, ale ajtak sa toho tunelu troška obávam :( a vraj sa ani hybať nemožem :((

-vt-

nebolo to nič hrožné. v tuneli som mal slúchatká, cez ktoré mi podávali inštrukcie, napr. kedy zadržať dych, kedy pokračovať s dýchaním. Ten stroj sa pohyboval hore-dole, ja som tam skôr oddychoval, bolo to v pohode. V pozadí hrala bum-bum hudba, keďže tam bol veľký hluk.