Magnetická rezonancia

kubita

oni sa zameriavaju hlavne na to co im napise doktorka, takze ak mas podozrenie, ze by to mohlo byt aj nieco ine tak jej to povedz, ked tak nech proste rozsiri tie oblasti, na ktore sa maju zamerat

Zuzana1987

Dobrý den, no moja skusenost je nie moc pozitivna. Mavala som nocne a potom hned druhu pracu full time osmicky, do 16., sem tam som citila taky zvlastny tlak do hlavy ale do 5min. to preslo a ja ze asi malo spanku a fungovala som dalej ale ked sa mi to sem tam zopakovalo, zlakla som sa a zacala som nad tym premyslat...k lekarovi som hned nesla lebo si o mladych myslia ze to je psychika...potom som mavala take ze mi hocikedy prislo nejak nevolno, akoby klesol tlak alebo cukor a nevedela som ci v tej chvili prejdem par metrov, akoby sa to zintenzivnelo...potom po behu som sa citila akoby mi isla prasknut hlava a mam chripku al.co...prestala som vladat cvicit, akukolvek zataz, co som cvicievala, hrozne ma niekedy rozboli prava lopatka hocikedy s hroznou unavou, alebo pri vstani krize sem tam..alebo mi pride tak proste nevolno ako pri odpadnuti..cca...no a kedysi som mala opuchnute obe oci, neviem z coho, ci prievan, aj horucku ale k ocnej som nesla, dala som si iba paralen a stiahlo to ale odvtedy sa mi zdalo ze prave oko mam na prd...no a teraz na prave oko vidim rozmazane, lave je ok, tak padla diagnoza ze skleroza multiplex ale pochybujem, ze to mam, alebo mi busi srdce , alebo pri nejakej polohe, pri chodzi citim taky pocit ako ked je niekto mega unaveny a ide padnut, alebo tazobu v nohach atd....no co je smutne, ze som bola najskôr u obvodného, povedal ze mam brat zelezo...príznaky boli podobne...ale neskor ked som isla po mesiaci v BA na kontrolne odbery sama od seba a povedala som rodicom nech mi poslu krvne vysledky, zelezo som mala v norme a pri hornej hranici....potom som isla aj na pohotovost, ti vymahali 10 eur za 7hod.cakanie a napisal tam take veci do spravy co neboli pravdive, bola som vsak o krok vpred, lebo odobrali stitnu zlazu a mala som zvysene o jedno ale sono bolo ok...holter mi vybavil kamos, inak by som nemala a to bolo ok, mam nizsi tlak ale je to ok, z toho nemam tieto stavy...bola som na MR mozgu a krcnej, poskodena os C lordozy a zistila som ze ked neurolog neuda na Ziadanku ze vysetrit podozrenie na sklerozu, oni tam nastavia iny program....tak aky mate na toto nazor akoze? prestala som dychat z tejto informacie....na co som tam potom isla? on tam napisal ze zavrat,,,ale nie je to tak presne...nic ako rozmazane videnie atd tam nenapisal......u ocnej iba okuliare predpisali...vit D som mala mierny defiit to mi kamos hovoril nech si dam vysetrit....a uz neviem co mam robit.....bojim sa ked padla taka diagnoza....a myslela som si ze MR to odhali ale zevraj iba vtedy ked sa vysetruje priamo ta choroba...SILA....neviem uz co mam robit, bárskedy som unavena, rozboli ma lopatka, nevladzem s cinkami cvicit, coitim taky kvazi ako zavrat akooby som bola extremne unavea a ´´kruti mi oci´´ alebo ako to opisat...horcik neberiem teraz lebo on udajne troska znizuje tlak a ja ho mam nizky....neodvazim sa ani cvicit a neviem ci to moze byt chrbat alebo co? aj to oko, preco len na jedno vidim rozmazane :-/ tymto lekarom sa neda doverovat...vsade sa caka vela a plati..a hov.o z toho :-/

kuku7890

Ahojte,

o cca 3 týždne ma čaká MRI hlavy, na ktorú ma poslala ORL lekárka skrz závrate a bolesti tváre. Do kolonky o vyšetrovanej časti však napísala PCU nVIII, vnútorné ucho a zadná jama. Budem mat snímky celej hlavy alebo budú riešiť iba popisované časti? Bojím sa, že ten problém by mohol byt niečo ako cysta v dutinách alebo podobne, no nerada by som šla skrz to, že by mi teraz nič nenašli zase na MRI, na ktorú by ma poslal napr. neurológ. Preto ma zaujíma, či snímky ktoré dostanem budú použiteľné aj pre iných doktorov (hlavne neurológ)

philips

Uspať? Ako fakt? Viete vôbec, aké riziká taká celková narkóza prináša? A že sa môže stať, že sa už nepreberiete? Niečo na upokojenie dostať môžete, ak to odporučí lekár.

Tomas12345

samicka :

Uspať na tu polhodinu asi nie. Ale môžu ty dat nejaky benzodiazepín ak budú mať, alebo máš doma nejaky ?

Misino78

Ahojte.
Dnes som podstúpila vyšetrenie MR mozgu, kde mi pichli aj kontrastnú látku.
Vyšetrenie trvalo asi 20 min, mala som slúchadlá a balonik v ľavej ruke (ak by mi bolo zle na upozornenie), v pravej ruke som si držala striekačku s kont.látkou. Zvuky v tunely boli rôzne, niektoré dosť razantné, ale dalo sa to vydržať. Miestami som mala pocit akoby lehátko vibrovalo, pár krát sa po odznení zvukov ráznejšie posunulo vpred a vzad. Vzduch tam normálne prúdi ( toho som sa ja bála) nieje to uzavretý priestor a ak človek zavrie oči a predstavuje si, že je niekde pri mori dá sa to zvládnúť :)
Počas vyšetrenia som nehybne ležala, videla som za okienkom technikov ktorí skúmali môj mozog na obrazovke. Po vyšetrení som chvíľku počkala v čakárni a dostala som CD. Následne mi asi po 3 hod od vyšetrenia prišla sms, že si môžem vyzdvihnúť správu.
Pevne dúfam,že bude všetko ok.
Držím palce aj vám.

Omen

Števo, na uši dostaneš s l ú ch a d l á! No aj napriek tomu budeš počuť veľmi silné zvuky, podobné hukotu pneumatického kladiva. Požiadaj odosielajúceho lekára nech ti alergie uvedie UŽ v žiadanke na vyšetrenie. To isté sprav aj ty do dotazníka, ktorý budeš vyplňovať pred samotným vyšetrením. Ak máš vážne ochorenie, treba to tiež uviesť - poškodenie obličiek,...
Kontraindikačnú látku ti NEPICHNÚ! : ) Nanajvýš ti môžu pichnúť kontrastnú látku, ale osobne si myslím, že ani to nie. Inak sestričky tam vedia pichať tak jemne, že to ani neucítiš. Nakoniec to môžeš odmietnuť.
Tak sa drž a vydrž to tam!

Stevo7

Levice - NsP. To s aplikáciou kontraindikačnej látky si ma potešil, ale snáď mi ju aplikovať nebudú. Neurologičke som jasne povedal, že MR podstúpim len ak do mňa nebudú nič pichať. Aj bez toho mám dosť stresov a som alergik, len nevedno či na toto...