Magnetická rezonancia

kuku7890

Ahojte,

o cca 3 týždne ma čaká MRI hlavy, na ktorú ma poslala ORL lekárka skrz závrate a bolesti tváre. Do kolonky o vyšetrovanej časti však napísala PCU nVIII, vnútorné ucho a zadná jama. Budem mat snímky celej hlavy alebo budú riešiť iba popisované časti? Bojím sa, že ten problém by mohol byt niečo ako cysta v dutinách alebo podobne, no nerada by som šla skrz to, že by mi teraz nič nenašli zase na MRI, na ktorú by ma poslal napr. neurológ. Preto ma zaujíma, či snímky ktoré dostanem budú použiteľné aj pre iných doktorov (hlavne neurológ)

philips

Uspať? Ako fakt? Viete vôbec, aké riziká taká celková narkóza prináša? A že sa môže stať, že sa už nepreberiete? Niečo na upokojenie dostať môžete, ak to odporučí lekár.

Tomas12345

samicka :

Uspať na tu polhodinu asi nie. Ale môžu ty dat nejaky benzodiazepín ak budú mať, alebo máš doma nejaky ?

Misino78

Ahojte.
Dnes som podstúpila vyšetrenie MR mozgu, kde mi pichli aj kontrastnú látku.
Vyšetrenie trvalo asi 20 min, mala som slúchadlá a balonik v ľavej ruke (ak by mi bolo zle na upozornenie), v pravej ruke som si držala striekačku s kont.látkou. Zvuky v tunely boli rôzne, niektoré dosť razantné, ale dalo sa to vydržať. Miestami som mala pocit akoby lehátko vibrovalo, pár krát sa po odznení zvukov ráznejšie posunulo vpred a vzad. Vzduch tam normálne prúdi ( toho som sa ja bála) nieje to uzavretý priestor a ak človek zavrie oči a predstavuje si, že je niekde pri mori dá sa to zvládnúť :)
Počas vyšetrenia som nehybne ležala, videla som za okienkom technikov ktorí skúmali môj mozog na obrazovke. Po vyšetrení som chvíľku počkala v čakárni a dostala som CD. Následne mi asi po 3 hod od vyšetrenia prišla sms, že si môžem vyzdvihnúť správu.
Pevne dúfam,že bude všetko ok.
Držím palce aj vám.

Omen

Števo, na uši dostaneš s l ú ch a d l á! No aj napriek tomu budeš počuť veľmi silné zvuky, podobné hukotu pneumatického kladiva. Požiadaj odosielajúceho lekára nech ti alergie uvedie UŽ v žiadanke na vyšetrenie. To isté sprav aj ty do dotazníka, ktorý budeš vyplňovať pred samotným vyšetrením. Ak máš vážne ochorenie, treba to tiež uviesť - poškodenie obličiek,...
Kontraindikačnú látku ti NEPICHNÚ! : ) Nanajvýš ti môžu pichnúť kontrastnú látku, ale osobne si myslím, že ani to nie. Inak sestričky tam vedia pichať tak jemne, že to ani neucítiš. Nakoniec to môžeš odmietnuť.
Tak sa drž a vydrž to tam!

Stevo7

Levice - NsP. To s aplikáciou kontraindikačnej látky si ma potešil, ale snáď mi ju aplikovať nebudú. Neurologičke som jasne povedal, že MR podstúpim len ak do mňa nebudú nič pichať. Aj bez toho mám dosť stresov a som alergik, len nevedno či na toto...

Omen

@ Števo, štuple do uší? To sa niekto nesprávne vyjadril! V ktorom meste by to malo byť? Ak napíšeš, overím ti to.

@ Pre tých, ktorí si myslia, že pri vyšetrení chrbtice formou MRI sa kontrastná látka nepichá - MYSLIEŤ SI a VEDIEŤ sú dve rôzne VECI! Ak lekár spozoruje vo vyšetrovanom priestore útvar, ktorý tam nemá čo hľadať, pichnú pacientovi kontrastnú látku (za predpokladu, že nie je kontraindikovaná), aby mohol daný útvar vyhodnotiť!

Stevo7

Ďakujem za rady. U nás sa nedávajú slúchadlá a hudba už vôbec nie. Iba štuple do uší, ktoré sú podľa skúseností pacientov čo na MR už boli i tak na nič...Každopádne úprimne ďakujem.