Magnetická rezonancia

slnečnica

Neviem čoho sa obávaš, ved do tunela ideš tak maximálne po ramená. Zavrieš oči ako ti radia a je to ja som tam bola už trikrát aj mi dávali kontrastnú látku a je to trošku dlhšie vyšetrenie. Tam predsa nejdeš na prechádzku a keď ťa tam posielajú tak vydrž to vyšetrenie je veľmi drahé a niečo sa tým sleduje ja mám benígny nádor na mozgu potom len budeš vykrikovať. Čau Veverka

nefinka

:gdegx-lebo mam diagnostikovanú sklerozu multiplex, my chodíme na mri casto:)
:Catali_na - ak ideš na mri mozgu, tak ti nič pichať nebudú, len si tam chvílku polezís, nic to nie je, naozaj

Catali_na

idem na MR mozgu. Nie nemám klaustrofóbiu, ale desí ma to... Je to ako truhla... a keď tam mam byť pol hodinu... a to mi naozaj budú niečo pichať? :O

an44

este doplnim,odporucili mi zavret oci,ked ma tam posuvali.. do usi pustili hudbu.. cely cas som nechala oci zavrete a bolo to v pohode, mate v ruke taky balonik,ktory v pripade akehokolvek problemu alebo diskomfortu stlacite... akurat je okolo trosku hluk, ked snima magnet

an44

ja som bola na MR mozgu pred 3 tyzdnami.. tiez som sa obavala ale vobec nebolo coho... trvalo to asi pol hodinu co som bola vnutri... v polovici vysetrenia mi dali kontrastnu latku-uplne super mi to laborant pichol,bez modriny... moje obavy boli uplne zbytocne... a MR je ciste... nemate sa coho obavat.. drzim palce

petul

a vlastne aku cast tela ti budu vysetrovat...lebo ak koncatiny, tak mozno nepojdes ani do tunela...zalezi ci ides do uzatvoreneho MR pristoja alebo otvoreneho...ten otvoreny vyzera super, mas tam volnost a ked sa bojis kludne tam s tebou niekto moze ist a posediet si pri tebe...

nefinka

presne ako ti vravia ostatni, pokial nemas klaustrofobiu, tak sa ozaj nemas coho bat. ja chodim na mri kazdeho pol roka..sa na to uz svojim sposobom tesim ako tam zavriem oci a budem driemat, taka rutina to uz pre mna je, takze no stress:)