Vitarianske dennicky

Príspevok v téme: Vitarianske dennicky
watermelon

Pre vitarianov a tych, co sa snazia jest co najviac surovej stravy. Piste recepty, rady ako sa udrzat na tejto strave, co ste dnes zjedli alebo sa chystate zjest, ci ine skusenosti s tymto zivotnym stylom.
O odhovarania nemame zaujem, preto prosime, aby prispievali iba ludia,ktori su ZA.

Na zaciatok: dnesne ranajky 8 dcl cerstvo vytlacenych sladkych pomarancov, granatove jablko. Dnes este budem jest banany a hrozno. A musim ist zhanat este pomarance.

GoFruit

ano, raw cheesecakes su super.
aky si robila? mas recept?

Ja uz smoothie takmer vobec nerobievam, hlavne nie z bananov. Ale mango s OJ je super.
Velmi mi teraz chutia domace bio uhorky, po tych zimnych i ked bio je to velky rozdiel.
My uz tu mame po sezone vodovych melonov, dovazaju ich teraz z Grecka a to sa neda jest.

Nikcaa

Super, že sa máš dobre. Ja som pred pár dňami robila raw cheesecake - fantastické!
dnes R: melóóóón
O: šalát - avokádo, cherry, cibuľa, hláv.šalát
Ol: 4 banány
V: bude asi smoothie z manga a OJ

GoFruit

Nikcaa ahooj kraska, super ze sa ozyvas.

Ja sa mam uzasne. Sme v Parizi a vcera sme boli v uzasnej restauracii - raw food +vegan a tak skvele som sa najedla. A na kazdom kroku je tu obchod s ovocim a cerstvo robenou pomarancovou stavou - tak to je genialne. Akurat mi ide v poslednej dobe - par dni -na chut kakao a tak si dopriavam surove cokoladky a kakaovu raw zmrzlinku mnaaaam.
Ja ssom stale 100% raw a popustit uz nemienim lebo si to perfektne uzivam. Na varene ani nepomyslim, nemam ziadnu potrebu ani chute. Som super zdrava a aj maly. Jaaaj zivot je nadherny.

Dufam ze sa mas skvele aj ty. Napis castejsie.

Nikcaa

Čau GoFruit, dlho som tu nebola. Ako sa ti darí ? Ako sa má malý ?
Ja som v poslednej dobe raw tak na 80-90%
Dnes
R: hrozno 250g
O: pečené zemiaky + šalát
Ol: červený melón 500g
V: čerešne 1kg

GoFruit

youtu.be

Prednaska Henriho Montforta o breatharianstve - pranickej vyzive,

velmi ma zaujalo, ze hovori, ze bezny clovek sa prejeda, staci vraj 1 jedlo denne, s tymto som sa uz stretla a myslim ze to znie racionalne. Jedno jedlo denne, krasna predstava, nemusiet riesit co budem jest. Myslim, ze si to idem dat za ciel. Môžem potvrdit ze cim menej jem, tym mam viac energie.
V poslednej dobe si davam na raňajky zelenú stavu a obedujem az po 14. Pritom stale kojim, zdravotne som na tom najlepsie ako som kedy bola. Parada

GoFruit

Tak uz sme presťahovaní v dome so zahradou....haha teraz ked tam zijeme sa mi zda riadne velka...ked na nej budem musiet nieco aj robit. Hlavne ju zmenit na jedlu zahradu. Mame tam jeden korienok malin, kazdy den nam dozreje jedna - dve a to maly spapa a uz budu kazdu chvilu ceresne.
Rosemary, slizniaky a slimaky su bezne na zahrade s travnikom? Na moj vkus ich je tam moc. Brrr.
No za posledne dni som super malo jedla, nebolo kedy.
Jem hlavne ceresne, jahody a vodove melony dokola.

GoFruit

Datle- ake? Cersve ci susene ci medjool?
vlastne je to jedno. Ked budes jest jedlo s vycitkami a zlym pocitom ze to ma vela cukru a pribera sa z toho ( lebo niekto velmi mudry to vyskumal) tak priberies. Ked to budes jest s laskou s tym ze si das zamer, ze to jedlo ti poskytne vsetko, co prave tvoje telo potrebuje, takbudes dokonale zdrava bez potreby priberat.

GoFruit

Ahoj so.nickaa - ty si mi pripomenula dalsiu velmi dobru pomocku ako byt dokonale zdrava na raw strave- NESLEDOVAT, NEPOCUVAT, NECITAT take sproste vyhlasenia ako ze ovocie je samy cukor a blablablabla. Kaslite ma sprosty bulvar a kadejaké dementne spravy ktore maj7 za ulohu len strasit a vyvolavat senzacie.
Ved si to skus, jedz ovocia co ti hrdlo raci a uvidis.
Ovocie obsahuje cukor a co? Ved to nie je rafinovany cukor v kolacoch. Je to ten najzdravsi cukor aky mozes telu dat. Tu nizsie som dala link na krasny clanok na jajsem.com presne o cukroch v ovoci. Nebudem to opakovat.
sonicka a aj pre teba plati jedna vec: ak sa budes bat ze priberies, tak priberies. Precitaj si moj predosly prispevok, to iste sa da aplikovat na tvoje presvedcenia a strachy.

GoFruit

Inac toto som mavala aj ja a mnoho dalsich raw foodistov.Ze si daju nejake varene alebo gurmanske raw jedlo a nechuti im lebo uz sa tie chute tak zmenili ze im to varene pripada fadne, priam o nicom. A citia sa potom nenajedeny. Presne si na ten pocit spominam. Dokonca sa mi to teraz stava aj s raw krekrami.

Zelezo neriesim. Nic neriesim len si uzivam hojnost toho najkvalitnejšieho ovocia. Som presvedcena, ze moje dokonale telo vie presne, co ma robit, aby sa udrziavalo v rovnovahe a dokonalom zdravi. Som presvedcena, ze dolezitejsie je to, ako k tomu jedlu a zivotu pristupujes ako to samotne jedlo. A ked sa este tieto dve veci spoja, cize zdrava strava a zladenie sa s tym, co chces, neexistuje aby si nebola dokonale zdrava. Cize polopatisticky. Ak budes presvedcena, ze furt musis sledovat kolko coho prijimas, lebo predsa len raw strava je chudobna na ziviny (oproti masku vsakze...) alebo hocijake ine presvedcenia ktore nam vstepuju media s tymi extra vyhlaseniami od doktorov (ktori maju nesmierne vela skusenosti s raw stravovanim vsakze) alebo rodina alebo kto - nikdy nebudes na raw strave a ani na inej zdrava. Proste tvoje presvedcenia ti vytvoria tvoje nedostatky latok. Tvpje strachy a sledovanie tvojich prijmov ti posluzia jedine k tomu, ze sa ti ma tejto strave nebude darit. A myslim si ze to je ten dovod preco su ludia, ktori su na raw strave dokonale zdravi a potom su taki, ktorim nejaka latka o ktorej sa vseobecne tvrdi ze raw strava nemoze dostatocne poskytnut (B12, Fe) chyba az to musia vzdat. Mnoho ludi ide do tochto stravovania s tym ze nie je plnohodnotne a to sa im potom odrazi v ich vlastnej realite. Cize mas dve moznosti ba viac. Bud zacnes na to kaslat a zmenos svoje presvedcenia alebo zmenis stravu atd...
Najlepsie je dostat sa do stavu, ked ta telo povedie a to sa ti moze podarit tymi vetami co som ti napisala a inými.
Ja mam dokonale telo ktore vie v kazdom okamihu co robit aby som bola dokonale zdrava.
Takze mozes prestat sledovat modriny a povedat si, ze od dnes si dokonale zdrava a doverujes svojmu telu, ze ta vzdy povedoe k takym potravinam ktore mu daju presne to, co bude v danej chvili potrebovat.

Ufff tolko moja rozprava.

ja dnes:

R: smoothie:zvazok ruskeho kelu, asi 4 ploske broskyne a OJ - asi 1, 7 l
O: ceresne, jahody
V: raw krekry,
uhorkove spagety s hraskovym pestom
trocha raw cokolady
o 22: 15 vodovy melon