Vitarianske dennicky

Príspevok v téme: Vitarianske dennicky
watermelon

Pre vitarianov a tych, co sa snazia jest co najviac surovej stravy. Piste recepty, rady ako sa udrzat na tejto strave, co ste dnes zjedli alebo sa chystate zjest, ci ine skusenosti s tymto zivotnym stylom.
O odhovarania nemame zaujem, preto prosime, aby prispievali iba ludia,ktori su ZA.

Na zaciatok: dnesne ranajky 8 dcl cerstvo vytlacenych sladkych pomarancov, granatove jablko. Dnes este budem jest banany a hrozno. A musim ist zhanat este pomarance.

GoFruit

To som si tam vzdy davala- spagety a palacinky. Bolo mi po tom tazko - prilis velke jedlo. Teraz to riesim tak ako som napisala a snazim sa neprejest.
neviem, lebo ved nepouzivaju ziadne take veci co by mohli v sebe niest nakazy - majonezy a tak. Hm v tomto ti inu odpoved asi nedam. Este tak ci ti dobre travi cesnak? V t6ch spagetach je ho dost. Alebo ti vadila kombinavia orieskov a datli v palacinkach?

Nikcaa

Aj ja som tam bola v pondelok. Ja som si dala špagety a palacinky. Lenže zobrala som tam aj mamu a kamošku a oni sa stravujú klasicky slovensky (mäso, ryža, zemiaky, sladkosti...) a tak isto im bolo z toho zle ešte aj na druhý deň, ale viac než mne, ale veľmi im to chutilo, tak nechápem.

GoFruit

Nikcaa co si si tam dala?

Ja som tam bola v pondelok a mala som ten ochutnavkovy tanier plus sviatocny salat - citila som sa dobre ale samozrejme ze sme to ani 2 nezjedli - to bolo tak pre 3 ci 4.
Citila si sa tazko lebo nie si navyknuta uz na take tazke jedla - ano su tazke, vela tukov. Aj mne sa dakedy taketo gurmanske raw jedla travili tazko, ale prenastavila som si to (v hlave). A to som este mala pred tym raw cokoladu.

Proste som si nastavila, zemoje telo dokobale travi vsetko jedlo, co mu dam, a vzdy ked si spomeniem si to poviem pred jedlom ktore zjem alebo pocas. Plus este nejake formulky, o tom ako moje telo dokonale vyluci vseyko nepotrebne a ze po danom jedle sa citim skvele - avzdy sa citim. Je to uzasna zmena, ked si predstavim, ze uz som bola tak daleko, ze moje telo nezvladalo ani trochu tukov este pred par mesiacmi. Uz som bola zufala, zdravie mi dost upadlo, az kym som si neuvedomila, ze som si to sposobila svojim myslenim. Prenastavila som si to.Teraz casto moj jedalnicek pozostava z vela tukov - a citim sa vynikajuco - vsetko je to v hlave a ked vies komunikovat so svojim telom, ono urobi vsetko co len chces, vies si nastavit dokonale zdravie. Tieto veci sa tazko vysvetluju a este tazsie je ich pochopit pre ludi ktori sa doteraz nikdy nestretli s myslienkou ze nase bunky maju vlastne vedomie a len my im branime nasimi myslienkami byt dokonale zdrave.

Ale daj vediey co si jedla, som zvedava. Mne velmi chutila ta ich placka zo sladkeho zemiaku s tym vianocnym salatom- to bola lakocinka, a susi mi tiez velmi chutili. Ale napr plnena paprika nie a ani burger a ani cicerove gulky.

Nikcaa

GoFruit, nedávno som bola prvý krát v Bembe a po večeri a aj na druhý deň som mala po tom jedle úplnú ťažobu v žalúdku, ako keby mi to nechcelo stráviť. Nevieš prečo ?

Nikcaa

No práveže ja som tam dala šťavu iba z 1 citróna.
Ten vitamix ti závidím - samozrejme, že v dobrom :)
Ja som sa v poslednej dobe tiež prestala zameriavať na jedlo a na váhu. Keď mám na niečo chuť, tak si to proste dám, lebo neskôr by prišli oveľa väčšie chute.
dnes R: smoothie - špenát + banány
O: uhorkové špagety
Ol: 7 marhúľ
V: 1l OJ, 4 banány

GoFruit

Vyzera dobre. Ako chutil? Citronovo ? Lebo tam islo dost citronu, nie? Moj muz nelubi akurat citronove kolace ale ked som spravila podobny cheesecake ludom velmi chutil.

Rano bud nejem alebo si dam len Oj (pripadne s grepmi) alebo len zelenu stavu. Velmi zriedka si spravim smoothie - prave dnes som mala vynikajuci - par jablkovych bananov plus pol ananasu, oj, kozonohu (mam hojne tejto burinky), spenat tetragon.

Na obed zvyknem tie capate broskyne a ceresne.

Veceru si dopriavam kelovo cesnakove krekry - uzasne - s rajcinami a uhorkou.

Niekde medzitym zbastim raw cokoladku. Alebo si spravim na obed raw zmrzku: dam zmrazit banany a potom rozmixujem ich vo vitamixe s raw kakaom.

Prestala som pozerat na tuky, nezaujimaju ma. Zaujima ma len ci sa citim dobre a ak mam chut na nieco pri com sa citim dobre tak to zjem.

Sem tam si dam raw kozi syr.