Úzkosť

ivana4837

Katka,

beriem 8rokov AD+benzo,psychoterapia- KBT,ale nemám sa dobre,...nakoľko si myslím,že ma lekár nemal nechať tak dlho na benzákoch,vraj tie sa užívajú iba 2-3týždne pokým nezaberú AD,ak sa tak nestane treba hľadať nové AD pokým nejaké sadne,mne je určite zle z toho,že beriem toľko rokov obe hnusoby a benzáky sú svine návykové.Zajra idem k lekárovi a o všetkom sa s nim porozprávam,lebo AD stimulujú a benzáky utlmujú a tým sa navzájom bijú.Chcela som už dávnejšie zmeniť AD,ale neodporúčal mi to,tak som zvedavá čo mi zajtra povie.Inak ak nie je vhodne liečená PP postupne sa pridávajú iné choroby.Ja som napr.mala "iba" PP,ale po rokoch zlej liečby som cca.pred 2-3rokmi sama začala pociťovať prejavy GUP a agorafóbie,čo mi aj psychologička podľa opisu príznakov potvrdila.Dobrú noc!

katkaxxx

no hovorim.. byva to casto pomiesane.. malokto ma nejaku jednu jedinu presnu poruchu.. a ako si sa doteraz liecila? zlepsilo sa v niecom? brala si lieky? absolvovala si nejaku psychoterapiu? ja uz idem teraz spat, ale zajtra ti odpisem. dobru noc!

ivana4837

Ahoj Katka,mne pred 8rokmi povedal psychiater,že mám PP a pred rokom klinická psychologička,že je tam pridružená GUP a agorafóbia.Vraj kto má PP často sa k nej pripoja iné psych.choroby asi,aby sa mi nemálilo!!!

katkaxxx

cau ivi.. no ono je to s tymi diagnozami tazko.. u niekoho je to jednoznacne u niekoho vobec.. a u mna je to zmeska :) jeden psychiater povedal ze mam panicku poruchu a druhy povedal ze asi generalizovanu, nedalo so to nejak zaskatulkovat.. ake mas konkretne problemy?

katkaxxx

Ahoj Misko :) no podla moznosti dobre.. dost velke rodinne problemy.. ale drzim sa. a ty sa mas ako? co mas nove?