Pomoc - Chlamydie

Príspevok v téme: Pomoc - Chlamydie
mimi6

Dobrý večer, chcela by som Vás poprosiť, lekarka mi predpisala antibiotika na chlamydie, ktore sa prenasaju pohlavnym stykom, ale to sa urcite nestalo, tak sa chcem spytat, ci ma niekto skusenost s tym,ze dostal chlamydie aj inak ako pohlavnym stykom. A ci sa tie bakterie nevracaju a dokazu ich antibiotika znicit, pretoze tuzim po babatku ...Ďakujem

mimi6

Ahojte, no dobrala som doxyhexan a este take vaginalne tablety neviem uz presny nazov. Vcera som mala dostat menzes, ale nic, a minuly tyzden som pocitovala svrbenie ale iba vonku vo vnutri nie, tak som sa natrela vzdy na noc femisanom a pomohlo mi to. Zhanam vaginalne probiotika a neviem ich nikde najst Lactofeel mal ich uz niekto z vas??? odporucila mi ich gynekologicka, ale v lekarnach ich nemaju.
a dnes som si nasla na nohavickach taku hrudku ako hnis, tak mam zase strach, ci mi tie antibiotika pomohli ci nie :( neviem ci mam ist teraz na gyndu ci az o mesiac ako som prestala uzivat antibiotika????

modráčik

...este dodam,ze antibiotika oslabia imunitny system.Na cas sa toho zbavis, ale opat sa vratia..bude to staly kolotoc.Myslim tym samozrejme chemicke antibiotika.Preto som spomenula aj tzv. prirodne antibiotikum=vceli produkt.Popripade ak si uz brala antibiotika alebo beries, tak potom rozhodne PRIRODNE aspon 1 balenie probiotik Ti odporucim...

modráčik

mimi6:Aloe Berry nectar -ako Ti tu babika doporucila je vyborna vec na zenske a muzske problemy od pasa dolu, ale potrebujes k tomu aj iny doplnok vyzivy, aby sa tie chlamydie uplne stratili a nie velmi dlho,nakolko sa to bude vliect.....a uz len tazko sa toho zbavis.Vedlajsie ucinky to nema,zalezi od akutnosti stavu, v akom to momentalne mas,existuje aj prirodne antibiotikum....pre viac info, ak chces, napis na meil/klikni na prezyvku/

babika_ka

no kazdopadne pockaj na menzes ako bude a ci bude ,mne dr povedala ze sa daju dostat aj z uteraku aj z wc cize mimo pohlavneho styku nerobi sa vysetrenie bezne lebo je to drahe pre poistovnu vraj ale mam pocit ze coskoro to zavedu bezne lebo zeny a aj muzi to uz maju vo velkom a este otazka nedala ti dvoje antibiotika??? myslim nie vaginalne? spravne sa maju davat dvoje ako variacia ale tie sa beru normalne nie vag. napr doxybenne a sumamed ... plus aloe nectar... aspon teda tak to pomohlo nam no ... neviem a po pravde ked nad tym uvazujem mala som velmi casto zapaly mocovych ciest a od kedy je dobre zmizlo to ...a´takze si myslim ze toto bol jeden z priznakou a ja jak pip som antb na mocaky brala no nic zaklad ze som oka...a drzim palce aj tebe a aj ostatnym ...

RNG

Sanca prenosu mimo pohlavneho tam je , hoci nie privelka, chlamidia trachomis sa napr prenasa pri porode z matky na dieta napr cez ocnu sliznicu, vyvolava slepotu deti,a aj preto sa po porode detom do oci kvapkaju neonatalne kvapky, co su spravidla casto este roztoky stiebornycn soli,ktore su ucinnejsie a sirokospektralnejsie, ako bezne atb.

alenka_maxova

mimi6, to ako myslis vazne, ze chlamydie sa daju dostat aj z pouziteho uteraka??? Ked mala kedysi moja spolubyvajuca dake potvorky vo vagine, pytala som sa svojej gynekologicky aka je sanca, zeby som ich dostala aj ja, kedze byvame v jednej izbe, uteraky mame blizko seba, pouzivame jedno wc. Povedala, ze tam nie je ziadna sanca...

mimi6

Tak to je dobre,že sa nenakazil tvoj partner, ty sa vyliečiš a bude všetko ok.Veru, ja keď som si prečitala,že to spôsobuje neplodnosť, tak mi prišlo zle, pretože sa tento rok vydavam a buduci rok by sme sa chceli už o babatko posnažiť, tak dufam,že tie hnusne bakterie zmiznu nadobro a nebudeme mať s tym problem.

kosatec

Presne tak. Ja som mala šťastie, že môjho gynekológa napadlo, že či náhodou nemám chlamýdie, keďže mávam opakované zápaly močových ciest. A urológ bez vyšetrenia dal lieky aj partnerovi, pre istotu. Ale keďže moje problémy s moč. cestami pretrvávali, išiel na ster z močovej rúry, no mal to negatívne. Čiže on žiadne príznaky nepociťoval Ja si tiež myslím, že test na chlamýdie by mali byť bežnou súčasťou prevencie, keďže ako som čítala, tak to má veľmi veľa ľudí a ani o tom nemusia vedieť. Lebo nie vždy im to robí problémy. Môže sa to prejaviť až neskôr, napríklad neplodnosťou.

mimi6

Najhoršie je hľadanie príčiny že odkiaľ, aby sme sa im už v budúcnosti vyhli, mne ani nepovedala aku hodnotu mam, len že ich mam a že ich musim liečiť. Moj partner je tiež moj prvy, no doktorka povedala,ze je dobre, ze aj on mal priznaky- mal bolestive močenie až s krvou a preto mi spravila testy aj na chlamydie, nevedela som,ze sa to nerobi, ze iba na poziadanie...