Chcem sa mať rada,nechcem bulímiu

Príspevok v téme: Chcem sa mať rada,nechcem bulímiu
mizabell

Zdravím dievčatá,založila som takúto tému,lebo si myslím,že by sme si mohli aspoň trochu po psychickej stránke pomôcť.Snažím sa bojovať s bulímiou (ako vačšina z vás).Dôvodom prečo som začala naschvál zvraciať jedlo bol ten,že sa nemám rada a nemám rada ani svoje telo.Uvedomujem si,že je to v tej psychike,ale aj tá ma vždy donúti sa radšej jedla zbaviť (pre ten lepší pocit).Nikto netuší,že som bulimička a ani nechcem aby to niekto z mojich blízkych vedel.Bojím sa,že by ma odsudzovali a pozerali na mňa už len ako na trosku a blázna.Chcela by som sa mať konečne rada...

Lunam

morena
snaz sa co najviac oddialit zachvaty, len malokto vie prestat zo dna na den.
Ja sa citim viac menej ako abstinent, ked pride krizove obdobie, myslim si, ze je velka pravdepodobnost, ze u mna PPP opat prepukne.

morena

Lunam: dufam, ze sa ti napriek vsetkemu podari otehotniet, podla toho co pises,by si zrejme mala nepravidelny cyklus s bulimiou ci bez, tak hadam ta gynekolog z toho vyseka. takze sa drzis svojpomocne? sice mas pravdu, ze ludom ktori ppp nezazili, je tazko nas pochopit, ale ja som to sama nikdy nezvladala..pri psychologovi sa spolieham hlavne nato, ze ho budem brat vaznejsie ako seba, kedze je odbornik..no uvidime..uz 15 dni bez vracania, jem tri krat denne, aj ked pomenej, lebo stale chcem, ked uz nie schudnut, tak udrzat vahu..ja neviem, ci vobec niekedy budem schopna sa vymanit z tohto kruhu chudnutia..:( najhorsie je, ked si pomyslim, kolko rokov mi to ukradlo..o vlasoch ani nehovorim :D

Lunam

morena
otehotniet sa mi nepodarilo, gynekolog mi bude robit sledovania, lebo mam strasne neskoro ovulaciu, z toho vznikaju potraty. MB som trpela 9 rokov, teraz som rok a pol cista. Pocas MB som mala odbobie, ked som 3 roky nemala vobec menstruaciu. Inokedy som ju mala tak raz za 2,3 mesiace. Upravilo sa mi to az ked som s MB prestala a to sa mi podarilo hlavne koli tomu, ze tuzim mat dieta. Blbe je, ze mam zase nabeh na ortorexiu, z toho, ako sa snazim dat strasne do poriadku.

Vsetky
vacsina ludi sa vobec nevie vzit do situacie nas s PPP, precitaju si co to o tom, ale nechapu, preco s tym nevieme prestat. Preco nechceme jest alebo preco jeme kvantum jedla a nasledne ho vyvratime, ked jedlo je take drahe... Preco si vedome nicime zdravie. Ani psychologovia, psychiatri to nechapu, preto nam nemozu velmi pomoct. Ja som skusila viacerych. PPP je kolotoc, ktory sa kruti nespravnym smerom, zastavit ho vie iba ten, kto naozaj velmi chce, lebo si uvedomi, ze s PPP sa jednoducho stastne zit neda.

baša

ahojte kočky,
podľa mňa je psychiater dobrá terapia..chodila som do petržalky k súkromnej pani doktorke-vždy keď som prišla,si už ani nepamätala,že o čom sme sa bavili naposledy,aj napriek tomu,že sa tvárila,že si všetko poctivo zapisuje do počítača..stále tie isté otázky a keď som sa už raz bola na pokraji,tak na mňa navrieskala,aký som sebec,že môj priateľ sa snaží a ja to všetko ingorujem a pregrcám si život..v ten deň som sa rozhodla,že tú ženskú už nechcem vidieť a aby ma tam môj drahý nenútil chodiť, tak som s tým sekla!..za sedenie pýtala 30€,prvá diagnostika stála 50€ a pomedzi to stále vyžadovala nejaké špeciálne krvné testy-okolo 50€ a psychotesty za 150€...na jednej strane vyhodené peniaze,ale aspoň ma to nakoplo..ťahám už na 8.mesiac a jediné čo mi stále robí problémy sú moje lenivé črevá ...držím vám palce! a verte,že keď mám teraz o 15 kilov viac,chlapi sa za mnou začali otáčať :)

morena

no ja som vracala pred dvoma tyzdnami naposledy, tiez som bola vtedy cely den doma, zjedla som vsetko mozne a frajer prisiel skor ako som to stihla vyvracat, sla som do pivnice, akoze si idem po topanky, a vracala som tam..do igelitky..este teraz sa hanbim, ked to pisem..ale verim, ze aj tieto ulety prestanu :) a kolko mas rokov?

kathawka

morena: ja uz nechodim nikam, zacala som sa snazit sama, a celkom mi to ide :) vzdy obedujem alebo veceriam (ak nemam obed) az ked je priatel doma, vtedy mam istotu ze sa mi to nestane, predsa je to malycky byt, a cez den pobehujem v skole, po meste a tak...horsie je to cez skuskove, ked som cely den sama :(
ale je to OK

morena

no tak to nie su az take velke prachy, cakala som ovela viac..teda nie ze by som ich nemala kde davat :D ja som z liptova, takze blava neprichadza do uvahy. No uz som sa informovala na par psychologov tu, tak uz si len dakoho vyberiem, nemoze to byt horsie ako doteraz :) snazim sa to cele pozitivne vnimat, ze som sa rozhodla oficialne liecit..minuly tyzden som bola na gastre, lebo som raz vo februari mala zlcnikovy zachvat, a zistili mi kamene, v auguste mam termin, zlcnik ide von, doktor mi odporucil zlcnikovu dietu, nic mastne a olejnate, tak aj to mi pomaha sa neprejedat vsetkym tym pre bulimicky 'zakazanym', celkom ma ten zlcnik postrasil. A hlavne som zistila, ze som sa fakt odhodlala liecit, lebo aj tomu dr. na gastre som povedala, ze uz dlho mam bulimiu, a spraval sa uplne profesionalne (asi mu tam takych chodi viac :) ), robil mi aj hadicku, a ze zaludok v poriadku napriek tolkorocnemu vracaniu. Len sliznicu som mala mierne podrazdenu.
Lady J - mrzi ma, ze napriek lieceniu sa stale trapis, a si super, ze reagujes napriek tomu tak pozitivne :*
Mizabell - ja si myslim, ze by ta rodicia mohli podporit, pises, ze mas 17 rokov, to znamena, ze aj tvoji rodicia vyrastali v 'osvietenejsej dobe', co sa tohto ochorenia tyka. ja mam 28, moja mamina nevie, cim prechadzam, a veru ani nemam odvahu jej nieco hovorit, na bulimiu reaguje stylom 'ze vracat..dala by som bulimicke kazdy den 5 kilov chleba sucheho a by sa videlo, ci by sa prejedala a vracala' :D to len na odlahcenie temy, viem, ze je to tazke vobec sa niekomu zdoverit :*
Kathawka- a chodis teraz ku niekomu druhemu? liecis sa dalej?
Lunam - mas uplnu pravdu, ze treba byt zaneprazdnena, to clovek ozaj na jedlo ani nemysli, ale u mna je to byva aj tak, ze ked som zaneprazdnena a trebars tyzden nevraciam, vravim si-no vidis, ze to ide aj bez vracania, a potom, ked dostanem zachvat, tak si to o to viac vycitam, ze som zase raz nezvladla taku 'jednoduchu vec'..a uz sa ti podarilo otehotniet? my s frajerom planujeme dieta buduci rok, podla vysetreni som v poriadku, tak uvidime..

kathawka

neviem možno sa u inych plati- ja som isla k nemu na odporucanie a nepozerala som na peniaze- ale asi som mala, lebo snme si vobec nesadli :). Ale to kazdemu vyhovuje nieco ine
a ano, aj tie skupiny su isto dobre, mam pocit ze v BA je taka na Mickiew.ul v nemocnici, a etse sa stretavaju aj niekde v petrzalke- ale na 100% to neviem

kathawka

morena- ja som išla sama k obvodnej a povedala jej čo chcem, a ona mi dala listok a odporučila mi, kam by som mohla isť, ale nehovorila som jej, kvôli čomu
Psych. som si vybrala sama na odporučanie kamošky-mi dala čislo a ja som si s nim dohodla stretko uňho. Mal normalne akoby ordinačne hodiny. Prve sedenie bolo skor o spoznavani a takom bežnom rozhovoze-prečo som tu, čo od toho očakavam a tak...a na konci sme si prešli kalendar, kedy budem chodit na sedenia-podla mojho casu a moznosti-lepsie sa takto objednat aby ti niekto nevyfukol miesto :)...ja som na poslednom sedeni nebola-uz som k nemu nechcela ist, sme si nejako nesadli,tak som prestala. Ako dlho "liečba" trva? kolko len potrebujes :)
tak drzim prsty