Milujem ho ale nie som šťastná, čo mám robiť?

Príspevok v téme: Milujem ho ale nie som šťastná, čo mám robiť?
katiiia

Ahojte, s priateľom som 6 rokov, asi rok spolu bývame. Všetko bolo super, ľúbili sme sa aj sme plánovali spoločný život, deti, svadbu. Patrí do našej rodiny, všetci ho majú radi, a aj mňa u neho. Ale v poslednej dobe si začínam uvedomovať, že to už nie je také aké to bolo, už mi nedáva toľko lásky aj keď tvrdí že ma miluje, už v ňom akoby necítim tú oporu ktorú by som chcela. Správa sa ku mne niekedy ako k handre, vyštekne na mňa za každú hlúposť, ale robil to aj predtým, no vtedy som to neriešila, teraz mi to už však vadí. Neviem čo mám robiť, on odo mňa odísť nechce, ja od neho tiež nie. Neviem si svoj život bez neho predstaviť. Neviem čo sa deje, ja si ho hýčkam, snažím sa aby bol spokojný aj všetko ale on je ku mne chvíľu odmeraný, potom ma zase chviľku na rukách nosí od lásky. Čo ďalej??

nikitka33

fuha, no neviem, ci by som sa za neho vydala, ked podla neho mas na vsetkom vinu. Vo vacsine pripadov su vinny obaja a teda aj on ma na tom svoj podiel. Len bohuzial si to nechce priznat, alebo mu to nedochadza, neviem. :(

A tiez by mal vediet, ze tichom sa nic neporiesi a len to zhorsi celu situaciu. A robit s tym nieco, prekonat sa, povedat, co si mysli a pod.

Asi fakt by stalo za to mu oznamit tu pauzu. A mozno ist niekam na dovolenku, napr. s rodinou, surodencami, rodicmi, aby nemal zbytocne podozrenie, ze ides s inym.

vitali

Rekapitulácia príčíny problému: ty si sa začala stretávať s iným, a aj on s inou. Ty sa nestretávaš s tým mužom, ale on si píše s tou ženou. Ty si ho podviedla raz, on tebe viackrát? Ak to tak je, a on sa na teba hnevá kvôli jednej zrade, pričom on ich urobil viac, taj je to riadny sebec. Ty si k nemu dobrá, odpustila si mu, on k tebe nie a neodpustil ti. Ty máš veľkú trpezlivosť, on ani za toho svätého. Nedá sa s ním podoobrom, ani pozlom, ani dnu, ani von. Odmieta ťa, nechce prijať tvoje milé správanie, ignoruje to, vyhovára sa na zlé nálady, a ty ani plakať nemôžeš! Tak čo máš z toho vzťahu? Sú ľudia, ktorí dokážu odpustiť aj napriek veľkej bolesti, ale on je ten, čo vidí len seba a tú svoju bolesť. Že ty sa snažíš má u riti, asi ťa rád trápi a takto sa cíti viac hodnotnejší, pravdepodobne si aj fandí, ako vie s tebou zametať.

katiiia

vitali: a najhorsie je ze celych 6 rokov co sme spolu som vzdy robila vsetko aby bol spokojny, mal vsetko co potreboval, ale co som chcela ja ho absolutne nezaujimalo..chcela som ist von jemu sa nechcelo tak sme nesli, a to bolo takto so vsetkym..zas nie vzdy niekedy spravil aj po mojom ale väcsinou bolo po jeho..a tieto posledne tri mesiace sa uz umorne snazim nic nepokaslat aby sa nehneval ale neda sa,hneva sa aj za malickost

katiiia

vitali: on ma vobec nenecha zit. ja dokonca nemozem ist ani na net, lebo ak ma vidi za pocitacom tak si hned mysli ze si bohvie s kym pisem..no des!!preto som na nete iba v praci, doma comp ani radsej nezapínam!! a hocico co poviem hned sa toho chyti a uplne to prekruti da tomu iny vyznam ze sama nechapem,proste si mysli ze ja sa stretavam s milionom inych a tak..a nemozem mu vysvetlit ze to tak nie je,nikam nechodim, s nikym nevolam ani nic, s kamoskami sa nestretavam lebo by som z toho mala len zle..ale on stale nechape a stale si melie len tu svoju pravdu..

katiiia

nikitka33: a nemyslim ze by niekoho ineho pocuval, on je svojska povaha..moj svagor mu uz neraz hovoril ze je ku mne arogantny ale on si z toho nic nevzal..a stale hadze celu vinu len na mna, ze ja mozem za to ake to teraz je a vytahuje to pri kazdej prilezitosti..

katiiia

nikitka33: ked mu poviem ze to takto dalej nechcem tak je ticho..a ked aj vidi ze sa moc trapim alebo ze placem tak mi este vynada nech sa spametam :((

katiiia

vikino: on si ma chce vziať, aj mi dal prsteň, len neviem či sa nebudeme len takto trápiť.. on je proste chvílku fajn a potom je uplne odmerany...neviem ale niekedy mam pocit ze je schyzofrenik :(( on ako keby nechcel urobit hrubu ciaru a zabudnut co bolo, aj ked hovori ze chce, tak to neurobi.. stale na to mysli a ked mu poviem nech mysli na to dobre co sme spolu prezili tak mi povie ze sa to neda...tak ja neviem..asi ani on nevie co chce..pauzu nechce, odist odo mna nechce, ukazovat mi ze ma lubi vraj nema chut..ale niekedy mi to ukazuje a ked sa ho opytam preco to niekedy ide a niekedy nie tak mi povie ze to podla toho aku ma naladu :(

nikitka33

evidentne sa s tym, ze si sa stretalvala s inym fakt nezmeril a preto robi taky cirkus, ked si vonku s kamoskou a stale vyvolava. Je ako na vetvach, ze nie si doma pri nom.
Fakt myslim, ze on by mal porozmyslat nas sebou a ako sa sprava k tebe. Lenze to by mu mal niekto asi prehovorit do duse, niekto iny, nielen ty. Len toto je tazko.
Ako reaguje, ked mu povies, ze uz takto dalej nevladzes? Chvilu mas pokoj a potom opat po starom?

vitali

Ja už začínam byť nervózna :) To panebože čo je?! Ideš s kamarátkou, tak nech ťa nechá kus žiť. To čo si predstavuje, že ako bude vyzerať váš vzťah? Ved ty si slobodný človek, a ked budeš chcieť pauzu, on ťa nemôže nútiť nerobiť veci, ktoré ty potrebuješ. Podľa mňa je hrozne sebecký! Drží ťa pri sebe a nedáva ti slobodu, len je zlý k tebe! A ešte jedna dobrá rada: nepchaj sa mu už do riti, lebo bude na teba len horší!!! Raz si to budeš vyčítať. Pozri čo to spravilo za tie tri mesiace. Keby mu na tebe záležalo, sám niečo spraví a bude SPOLUPRACOVAŤ. Tvoja dobrá vôľa nič nezmenila. Musíš zvoliť novú taktiku, a najlepšie tú pauzu, ak nie aj viac.