Je to anorexia?

Príspevok v téme: Je to anorexia?
Kirsten

Ahojte.Babenky,ktore v tom lietate a rozumiete tomu,prosim Vas o radu,alebo nazor.Mam problem,uz rok a pol.Zacalo to tuzbou po chudnuti,nebudem tu vsetko rozpisovat.Proste nejem,ked zjem,vraciam-musim,nedolzem to udrzat v sebe a prehnane cvicim.Po roku a pol som sa odhodlala.Psycholog mi povedal,ze mam anorexiu.Lenze-tomu neverim,lebo-BMI mam 17,9 a menzes mam stale.A podmienka anorexie je BMI pod 17,5 a strata menzesu,nie???Tak mi to nejak nesedi...Dakujem za odpovede.

nikitka33

Ano, aj anorekticky maju priatelov a ako aj u teba, casto netusia o anorexii. Takto ti poviem, ak ho lubis a nechces stratit, tak si vstiep do hlavy, ze to jedlo von nepojde. A skus to vydrzat. Potom mozes byt na seba hrda ;). Je to fajn pocit, ver mi.

A sama pises, ze aj okolie si vsimlo zmenu - ale aku - nie pozitivnu, ze ako ti to pasuje a tak. Prave naopak. Nikto v skutocnosti neriesi, ze ako si schudla a mas super postavu. To uz ludia riesia tie kruhy, strhanost, pripadne v pokrocilom stadiu trciace kosti, velku hlavu, riedke vlasy. :( A to nie je pekne. Ver tomu, ze aj ak teraz trochu priberies, tak stale mozes byt chuda a atraktivna. Chod do toho! Vracanie je zle (a kazi zuby, lebo nici sklovinu).

A este je jedno ci mas anorexiu ci bulimiu, lebo obe casto ide ruka v ruke a obe su riziko pre tvoje zdravie. Ver tomu, co ti povedal psycholog.

Kirsten

Aha,to anorekticky nemaju priatela??to som nevedela.Zaujimave...Normalne,proste mi psycholog.povedala,ze ju mam.Ja neviem,co vlastne mam.Preto som tu pisala...

Yoshikazu

Ani by som nepovedal , že máš anorexiu , ale bulímiu , ak jedlo,ktoré zješ vyvrátiš , nie som dievča a mám BMI 17,00

biela mačka

Ako môžeš mať anorexiu, keď máš priateľa????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

biba

kirsten spamataj sa prosim,neviem kolko mas rokov...ale pred mesiacom mi zomrela 38rocna kolegyna...tiez nikoho nepocuvala...bohuzial...frjer ju davno nechal,iba skrecok jej ostal...rob nieco :(((

Kirsten

Dakujem,dakujem baby za rady a povzbudenia.Psychol.vravela,ze bulimia nie-nemam zachvaty zravosti.Nejem.Naraz som schudla 9kil.A teraz vaha stoji,ale stale nejem,alebo malinko.A ked zjem,vraciam.Tak 2-3x za den.A to cvicenie este.No,okolie si to velmi vsimlo,kamosky atd.Hned,ze co sa deje,velmi si schudla,prepadnuta tvar,kruhy pod ocami-inak,som bleda stale.Tak urcite nevyzeram moc pritazlivo.Kazdy vravi,ze dost,zastav sa,co chces chudnut,len ja si myslim,ze som tucna stale.Mam priatela,ten aj tusi,ze mam asi anor.Stale mi dohovara a tak.

opica

no, ono anorexia nema nic s tvojim BMI ani s tabulkami, lebo podla tabuliek som vrcholne anorekticka..ale ja jem velakrat denne a vela...

anorexiu mas vtedy, ked nejdes, resp. jes malinko...a u teba to vidim na kombinaciu anorexie a bulimie...

nieco s tym sprav, lebo mozes veeeelmi zle dopadnut...s nasledkami do konca zivota...a ten zivot si takto mozes velmi skratit...

drzim ti palce, daj sa do boja...

nikitka33

A este hospitalizacia... este ju nastastie asi nie je treba, kedze pises, ze nie si v stadiu Kost a Koza. Ale Anorexia sa neriesi len ked tak vyzeras. Treba ju riesit hned ako si tvoje okolie alebo ty uvedomis, ze z to vracanie a hladovka a posadnutie chudnutim nie je nic dobre, len ti to ublizi.

nikitka33

Ahoj,
tiez suhlasim, ze to co pises je jasna anorexia. Nemusis byt kost a koza, uz len to co robis dokazuje ze ju mas. Je super, ze to chces riesit, urcite je to krok vpred ale vyhod si z hlavy, ze musis byt chuducka na kost a ze jedlo je nepriatel, ktory musi von. Je to v podstate vsugerovanie, lebo jedlo existuje na to, aby sme prezili.

Urcite chod na terapiu a skus sama verit tomu, ze z jedla nepriberies, ak mas vyrovnanu stravu a cvicis. Ja liekom v tomto neverim, lebo su to oblbovaky a toto by nevyriesili. Ak hej, tak nacas a este by si davala do seba chemikalie.

Inak, ako na teba reaguje okolie? Casto je aj tam chyba. Pripadne, nepocuvas co hovoria (ak hovoria, ze vyzeras super). Mas priatela? Co on na tvoju postavu?