Je to anorexia?

Príspevok v téme: Je to anorexia?
Kirsten

Ahojte.Babenky,ktore v tom lietate a rozumiete tomu,prosim Vas o radu,alebo nazor.Mam problem,uz rok a pol.Zacalo to tuzbou po chudnuti,nebudem tu vsetko rozpisovat.Proste nejem,ked zjem,vraciam-musim,nedolzem to udrzat v sebe a prehnane cvicim.Po roku a pol som sa odhodlala.Psycholog mi povedal,ze mam anorexiu.Lenze-tomu neverim,lebo-BMI mam 17,9 a menzes mam stale.A podmienka anorexie je BMI pod 17,5 a strata menzesu,nie???Tak mi to nejak nesedi...Dakujem za odpovede.

Kirsten

A opäť je tu jeden z tých dní,kedy chcem mať 45kíl,kostnatú postavu a mať anorexiu ako titul,nie diagnózu!Keď mám sto chutí pregrcať sa na druhý svet,padám viac,ako vstávam;((((Bože,ako zastaviť tieto myšlienky,stavy,zmätok v hlave?Zohnať si Diazepam a zaspať?Nezvládam to...do riti!!!

Kirsten

Dakujem.Jasne,ze chapem.Viem,ze musim makat na sebe a chciet sa z toho dostat.Aj mam snahu,neboj,nevyplakavam len tak a necakam na zazrak.Ale vies,tie vycitky,ten posrany mozog-ked mam jest,tak hlas v hlave-sibe ti?nejedz,ukaz,ze si silna,odolaj atd.atd.a ked jem obed napr.,tak mam problem udrzat to v sebe pri stole.Modlim sa,az to nevygrcam na pol ceste na wc.TO JE NESKUTOCNA SILA,NAOZAJ,aka ma pohana.Je to hrozne tazke,pripadadam si ako kontrolovana nejakou "inou silou."

nina13

Psychológ ti hlavne pomáha to dostať z hlavy, a pokiaľ si to neuvedomíš hlavne ty tak ti ani psychológ s tým nepomôže, treba to dostať úplne z hlavy a nie čiastočne!!! treba sa prekonať... poviem ti takto, mám zakázané úplne jesť jedlá ktoré obsahujú laktózu - mliečny cukor... a ja som bola závislá od mliečnej čokolády, každý deň som ju musela mať, to máš ako s cvičením, prestala som pred cudzími to jesť, ale po tajomky to jedla, a to nič nevyriešilo, iba to že, že som mala bolesti, a zhoršil sa mi stav... aj keď som si ju nechcela dať musela som... ale časom, ako som si vkuse hovrievala, že to nemôžem, bude mi z toho zle, zhorší sa mi tak stav, že už nebudem môcť ani tie ostatné dobroty.. a teraz? s úsmevom keď mi niekto ponúka čokoládu poviem nie.... kristen, hlavne si to musíš uvedomiť, prestav si tie následky, kosť a koža, hrozné vlasy, pokožka, žiadny chalani ta nebudú chcieť, kamaráti sa možno začnú za teba hanbiť... je to veľmi ťažké, ale držím ti palce! dúfam, že si ma pochopila

Kirsten

Ale je to hrozne,kazdy den je horsi od predchadzajuceho.Tie terapie by mali byt asi castejsie.Ved aky to ma vyznam??Pridem po mesiaci a nepamatam sa,co hovorila naposledy...takymto stylom to moze trvat aj 10 rokov...Uz som z toho znicena,sama to nezvladnem.Neviem to zastavit,vracat musim,cvicit tiez,jest nechcem moc;((neviem to vytlct z hlavy.

nina2568

moje BMI je 17 168/48 a niesom anorekticka, anorexia nemá nič spoločné s BMI, niesom kosť a koža :) podľa mňa to máš anorexiu s bulímiou, ale tak dúfam, že sa z toho dostaneš :)

Kirsten

Ahojte.Tak,netrvalo to dlho.BMI mam presne 17,5.Uplne ma zradza telo,kolabujem kazdy druhy den.A u psycholo.mam termin o mesiac.Je mozne dostat sa z toho amb.liecbou-terapiou raz za mesiac? Myslim,ze nie.Da sa z toho vobec dostat?Cim dalej,tym je to horsie...

nikitka33

biela mačka - mrzi ma, ze si si to aj ty vyskusala a super, ze si sa rychlo spamatala.
Ale s anorexiou nezaziname len kvoli chlapom. Je vela dovodov ...

biela mačka

Ja som mala anorexiu, lebo ma žiadny nechcel. Potom som si prečítala, že z toho vypadávajú vlasy a hned ma to prešlo. a okrem toho, že muži sú hajzli, si ja nebudem ničiť zdravie!!!