nechcem zaplatit pokutu podniku MHD pretoze:

Príspevok v téme: nechcem zaplatit pokutu podniku MHD pretoze:
mamproblem

tak prva vec je, ze takto som isla druhykrat v zivote na zlavneny listok ale zabudla ku čipovej karte prvykrat nahodou ma prvykrat kontrolovali ked som mala aj cipovu- cize vsetko vporiadku... idem si takto druhykrat v zivote no zabudla som si cipovu co som nevedela. kontrolovala ma revizorka vraj pokuta ked nemam k tomu cipovu pytala sa ma ci som student co uz niesom a povedala mi ze mam dolozit doklad a zaplatit za to dolozenie.. Tam mi povedali, ze im oznamenie este nedoslo ,ale ze cipovu mam aktivovanu. tak idem na dalsi den zrazu mam VRAJ zaplatit 40e lebo niesom student a nemam narok na zlavnene listky.... pritom ako som pisala vyssie uz ma tak v MHD raz kontrolovali a bolo vsetko v poriadku, student som uz nebola.. Pritom cigani a bezdomovci sa vozia zadarmo a vedia ze pokutu im nedaju a nevyriesia to ani policajti!!! A slusny clovek ktory vlastne nacierno ani nesiel, iba sa pomylil a ani nie vlastnou vinou ale revizorkinou musi zaplatit 40e... Staznost som napisala, ale ta nevyriesi nic.. a napadlo ma este udat tu revizorku alebo dopravny podnik, neviem ako dalej ale niesom ochotna platit za taketo nieco 40e mne peniaze z neba nepadaju.. podla mna to normalne nieje, ale nemam ani ziadny dokaz... neexistuje ziadna upomienka, ale hned pokuta 40eur... Poradte mi ako postupovat, zajtra ju mam ist zaplatit mam na to posledny den.. myslite, ze s tym mozem ist aj na policiu, mam udat revizorku,vyriesi sa tym nieco?? poradte mi ako postupovat ked nechcem zaplatit tu pokutu PRE NIČ to je ako keby som 40e vyhodila do smeti...nikdy nechodim nacierno a malokedy idem mhd... strasne ma to rozculuje

ojka

binghi, toľko sarkazmu.... nebuď takýýýý,... však sa nad tým normálne zamysli, veci jednoducho nefungujú stále tak ako si my predstavujeme, chce to nejaké pravidlá a regule, či sa to už niektorým páči, alebo nepáči....
áno, platím za mhd, lebo mí to príde rozumné... to že to zneužívajú iní, ich vec, nuž z môjho pohľadu smutné.... bodka.

ojka

binghi, mne príde trhnuté, ked si niekto ten lístok skôr necvakne a môže, má na to (bezdomovcov a pod. tu nepleť, to je podľa mňa uplne ina kapitola), ide o to, že ked sa sakra takto viacerí správajú k postoju MHD, tak takto to potom vyzerá i v celej spoločnosti...
cestuješ niekedy vlakom? metrom? autobusom? tiež si ten lístok nekupiš?
lost, tesco busy chodievajú aj v iných mestách, ale vidíš, im sa to očividne oplatí, lebo si takto poprvé robia dobrú reklamu, dovezu si často zákazníkov do obchodu, ktorí tam minú také peniaze, že pre Tesco je prevádzka týchto busov takmer zanedbateľnou čiastkou. Pre nich to je výhodný biznis, ktorý keby by nefungoval, tak ho predsa nerobia...

lost

haha, ano ano :D staci 1 blazon (co si neoveri ze nie sme realni revizori) a 40eur denne, 1200e mesacne :)

ulalaaa :D

bingham

lost...a vies co...mali by sme v tom autobuse vyberat peniaze...len tak...vies kolko ludi by sa potesilo...ze by mohli zaplatit ??? :)

lost

v trnave ma Tesco bus zadarmo mimochodom.. a jazdi aj tam, kde tesco nie je .. a dost ludi to vyuziva ako alternativu na cestu na zel.stanicu..

toto jedno im nemozem vytknut teda, cele tesco nenavidim, ale toto jedno robia triezvo :)

a ten bus je prepchaty takmer uplne vzdy..

lost

mne automaty ukradli cca 2-3eura

malo?

ok ale som 1 z MILIONA cestujucich..

a toto vymahat stoji dalsie peniaze.. (cize to 1 euro necham tak radsej)