nechcem zaplatit pokutu podniku MHD pretoze:

Príspevok v téme: nechcem zaplatit pokutu podniku MHD pretoze:
mamproblem

tak prva vec je, ze takto som isla druhykrat v zivote na zlavneny listok ale zabudla ku čipovej karte prvykrat nahodou ma prvykrat kontrolovali ked som mala aj cipovu- cize vsetko vporiadku... idem si takto druhykrat v zivote no zabudla som si cipovu co som nevedela. kontrolovala ma revizorka vraj pokuta ked nemam k tomu cipovu pytala sa ma ci som student co uz niesom a povedala mi ze mam dolozit doklad a zaplatit za to dolozenie.. Tam mi povedali, ze im oznamenie este nedoslo ,ale ze cipovu mam aktivovanu. tak idem na dalsi den zrazu mam VRAJ zaplatit 40e lebo niesom student a nemam narok na zlavnene listky.... pritom ako som pisala vyssie uz ma tak v MHD raz kontrolovali a bolo vsetko v poriadku, student som uz nebola.. Pritom cigani a bezdomovci sa vozia zadarmo a vedia ze pokutu im nedaju a nevyriesia to ani policajti!!! A slusny clovek ktory vlastne nacierno ani nesiel, iba sa pomylil a ani nie vlastnou vinou ale revizorkinou musi zaplatit 40e... Staznost som napisala, ale ta nevyriesi nic.. a napadlo ma este udat tu revizorku alebo dopravny podnik, neviem ako dalej ale niesom ochotna platit za taketo nieco 40e mne peniaze z neba nepadaju.. podla mna to normalne nieje, ale nemam ani ziadny dokaz... neexistuje ziadna upomienka, ale hned pokuta 40eur... Poradte mi ako postupovat, zajtra ju mam ist zaplatit mam na to posledny den.. myslite, ze s tym mozem ist aj na policiu, mam udat revizorku,vyriesi sa tym nieco?? poradte mi ako postupovat ked nechcem zaplatit tu pokutu PRE NIČ to je ako keby som 40e vyhodila do smeti...nikdy nechodim nacierno a malokedy idem mhd... strasne ma to rozculuje

lost

ale vies co je vyslovene ze haluz ?

ak napisem nejaku fakt "frontalnu" staznost (ofenzivnu, kde ich znesiem pod ciernu zem, samozrejme vsetko normalnym slovnikom, maximalne metaforicky) a potom mi niekto po X dnoch odpise a vidim ako si to tie oddelenia preposielali, ze

Vážená pani Y,

Posielam mailovú sťažnosť na údržbu ciest od p. losta.

S pozdravom

Y Y

Kancelária ZZZ

alebo

Vážený pán riaditeľ, preposielam na odbor štátneho dohľadu. Ďakujem, YY.

Dobrý deň pán zlost,

Vašu sťažnosť sme postúpili na odbor
...

atd :D

a napada mi :D

raz ked so mvolal na linku zakaznikov, ale niekde mimo SR, tak po bombardovani emalov odomna, tam taka lady ze "hello"ja ze "hello" a ona za "how may I help you?" ja nieco ze blabla a ona ze "whats your name sir?" a ja ze "im lost found" a ona potom tak ticho a pocujem sepkanie ze "hey hey (nejake meno), its that guy! that guy, on the phone right now." .. ha so msa neudrzial smiechom, ale tak pokracoval som vcelku flegmaticky a :D mal som pocit ako keby ma tam cely CSD odpocuvali/smiali sa na mne :D (mal som isty problem s nejakymi sluzbami, myslim ze hosting a celkom som si z nich robil srandu).. ale tak je to zabava, coskoro budem ako (teraz to neviem najst, ale pocul som niekdy v US mediach, ze tam je nejaka zena co sa ustavicne len hada/reklamuje a stazuje sa na sluzby a normalne ma z toho "living" :D haha, mozno dobra kariera :P :P )

jaj ked si vezmem, kolko casu som zabil reklamaciami (za zivot som ich napisal asi 500 ? ) tak ma porazi :D

lost

a nie len dialnice, ale aj cesty :D hlavne na jar, fakt rozmyslam ze vymenim auto za SUV.. ved tieto cesty nemaju 90kmh maximalnu (mozno na papieri), ale max tak 40kmh miestami :D (niekde aj 0kmh)

napr dnes ked mi umyvali auto, mal som co vybavovat po meste atd, isiel som MHD :P nech si on nici tlmice, nie ja !! :D

inac vidis, pripomenula si mi ze mi niekto dlzi nieco, raz som nadaval na spravu ciest, ze neboli odhrnute, neodpisai mi na mail :) idem ich buzerovat..

ojka.

no vidíš lost, taká nízka uroveň dialnic na SVK a ty dobrovoľne platíš za dialničné známky..... :DDD
ehm, cítil si ten sarkazmus? (;

lost

ojka.

no ale nie? ved neni to logicke? :D

ako je logicky mozne, ze dame za dialnice viac ako nemci, a pritom su "technicky" konstruovane na nizku rychlost?

:P

ano bude mi to dlho vrtat, ale nevadi, dam si tempomat a ...... a aj tak pojdem na hrane pokutovatelnosti :P

este 1 pokuta, fakt ze nizka a mohol som si kupit deluxe antiradar (teda ten detekovac tych laserovych lucov :D ) ach jaj..

george303

Precital som iba par tvojich prvych prispevkov a stacilo mi jednoducho si chodila na polovicny listok aj ked si uz davno nemala a ty chces aby tej revizorke co ta chitila prvy krat strhli 40e s platu ?? Ja by som este tebe dal zaplatit aj tu prvu pokutu a rovno by som ti to zratal za 100 a to tvoje zmyslanie ...

ojka.

lost :D tebe tá pokuta za rýchlosť bude ešte strašne dlho vrtať hlavou :D

čistý alibizmus.... kvalita ciest vs.rýchlosť na cestách....
nuž platiť sa musí, hoši, platiť sa musí ((:

system, možno sa revizorka bála isť do zadnej časti vozidla, ak tí občanie nevyzerali zrovna mierumilovnejšie .... ktovie aké boli dôvody...

lost

rony26

vezmi si fakty:
- kolko KM dialnic ma SVK a kolko AT a DE
- kolko za 1 KM dialnic zaplati SVK a kolko AT a DE

vyjde to asi takto:
na SVK mame najmenej dialnic, za navyssiu jednotkovu cenu za 1 KM, su najdrahsie na uzivanie a este jedna perlicka:

mame drahsie dialnice ako v DE, ale rychlost je obmedzena na 110kmh..

(chapes to? brutalne drahe ale kvalitativne neschopne normalneho uzivania)

a jasne ze by mali kontrolovat dialnicne znamky, a aj kontroluju, lenze.. tu tiez plati "si kamos? ok tak chod a kup si to uz.." to iste aj rychlost, "si kamos? ok tak nechod 300 ale len 200" ale ten co ide 140 a nie je kamos ma smolu..

cize toto "sme rovni a rovnejsi" je smiesne...

system

zazil som uz aj take ked revizorka kontrolovala len bielych ludi a do zadnej casti autobusu kde bola banda ciernych ani nesla a ked sa cestujuci pohorsovali a povedali jej ze co to ma znamenat tak vystupila na najblizsej zastavke. KKTIZMUS ! malo by sa s tym nieco robit

rony26

"a pravidla - ze neplatia pre vsetkych rovnako"...bingham pouzivas auto, predpokladam, ze vyuzivas aj dialnice ci rychlostne cesty a kupujes si dialnicnu znamku...ako vnimas pravidla v tejto oblasti, ked ich znacna cast vodicov ignoruje a ty v konecnom dosledku platis aj za nich ?