asi som hnusna ale tak to citim.

Príspevok v téme: asi som hnusna ale tak to citim.
ema

caute, ani neviem ako to napisat co najpresnejsie... Mama mojho priatela, je celkom fajn zena/ osoba len problem je v tom ze je to strasne jednoducha osoba. Vsetko sa ma pyta tak strasne hlupym sposobom, uplne logicke veci potrebuje vysvetlit nic nechape...Na zaciatku som si to tak neuvedomovala nerobilo mi problem aj desat krat objasnit nejaky problem ale po case mi to zacalo dost liest na nervy. Dnes uz nemam tolko trpezlivosti, obcas asi vidi ze uz mi to leze na nervy.Priatela mam rada ale mam pocit ze je taky isty jak ona. Ked chcem preberat veci tykajuce sa napr politiky alebo proste len pocut aky ma danu vec nazor tak on mi nema co povedat. Na vsetko mi odpoveda hmm, ano, nie, ja neviem. Je to strasne ja sa nemam s nim uz o com bavit. Take tie "jednoduche temy" sme uz vycerpali. Ja som vzdy zvyknuta s ludmi komunikovat o vsetkom, zaujimam sa o vela veci a doslova ma nici ked sa nemozem s nim o tom porozpravat. Nasledkom su hadky.. Uz som mu to povedala a odpovedal mi ze jeho tie veci nezaujimaju a nevie co mi ma povedat.. Rozmyslala som uz aj nad rozchodom... Laska vo vztahu nestaci, aj ine hodnoty su dolezite, pozeram aj do buducnosti a asi by ma "piclo" keby mal by on ten partner s ktorym stravim zvysok zivota. Myslite ze som hnusna? Ale ja to proste tak citim.. Co by ste robili v mojom pripade?

Simonella

..ostatne prispevky som necitala, ale mne to skor pripada ze chyba je v tebe. pripadas mi, akoby ta priatel uz presiel a ide ti na nervy. a nielen on ale aj jeho rodina. mam z teba dojem ze si povrchna a potrebujes si stale doazovat ze si nieco viac.. ze "jednoduche" temy... co si o sebe myslis? si pozrala vsetku mudrost sveta? :P
radsej toho chudaka nechaj, akoby mal by s osobou ako Ty.

Monda333

Draha Ema,
Ide o to, ze mozno ste si podobny v inych veciach, ale lisite sa intelektom.
Zrejme uz uplynulo medzi vami obdobie zamilovanosti a nastalo obdobie, kde sa zacinate navzajom poznavat po inych strankach.
Ty si filozoficky (intuitativne) zamerana, potrebujes neustale cerpat nove vedomosti, vzdelavat sa (zrejme mas aj vela zalub), mas urcite siroky prehlad vo vela veciach a neustale ho chces rozvijat.
Tvoj partner je prakticky (rozumovy) typ cloveka. Ma tzv. zdravy sedliacky rozum. Staci mu k zivotu malo, nepotrebuje dalej rozvijat svoju intelektovu stranku. Mozno by si ho nazvala niekedy, ze \"sucharom\", pretoze jedine o com je vo vztahu ochotny komunikovat su prakticke detaily, ako je oprava domu, dochodkove sporenie atd. Jednym slovom, pre teba je to NUDA. Potrebujes viac. A tu sa velmi lisite.
No je to na Tebe, ci ti to v zivote nebude vadit, ci sa s tym zmieris, alebo si najdes partnera kt. ti je intelektom podobny. Vela stastia Ema, je to Tvoj zivot. P.S.Lepsie sa je vratit z kratsej cesty ako neskor lutovat ;)

yntelektual

@MAGY
je to dane geneticky ? to neviem ako myslis ale genetika funguje troska inak, ak si myslis ze ak sa cely zivot vzdelavas a sportujes (mas svaly) tak je co i len trocha vyssia pravdepodobnost ze sa ti narodi dieta inteligentne a geneticky dobre vybavene tak si na velkom omyle

danielaaa

Nie je to hnusne od teba, ozaj :) Ty si len jednoducho na vyssej inteligencnej urovni, porozpravat sa vo vztahu je velmi dolezite, najdi si scitaneho partnera :D

evakrtova

ak sa tato jeho nazorova pasivita tyka len politiky, tak by som to tak tragicky nebrala. ty musis sama vediet, ci potrebujes vedla seba filozofa, ktory chce az do detailov rozoberat veci a mat na vsetko nazor a recept- lebo aj toto moze casom liezt na nervy a este viac, alebo chlapa, ktory vie vymenit ziarovku, opravit pracku, narubat drevo :) a samozrejme vie objat ked treba nielen kecat o tom ako ta lubi. jasne ze dolezite hodnoty by ste mali mat spolocne, aby vam to klapalo dajme tomu v manzelstve. takze poloz si otazku ako to je vlastne s vasou laskou, aku perspektivu v nom vidis, a ci je pre teba istotou do zivota.
drzim palceky aby si sa spravne rozhodla :)

veda

- najdi si partnerku/partnera, s ktorym si budes mat vzdy co povedat. S pribudajucim vekom je tato vlastnost najdolezitejsia pre stastne manzelstvo a zivot.

Aj si myslim ze toto je velmi dolezita vec medzi dvoma ludmi.

3nttt

prepac ale tiez sa s casti stotoznujem z nazrom od martina0222. a co ze ho nezaujima politika?mna tiez nezaujima a mojho draheho ano.a neviem o tom ze by premyslal nad rozvodom.su veci v ktorych sa vyznam lepsie ja a?
urcite sa v niecom vyzna lepsie on ako ty.a ako by si sa citila keby ti to daval takto najavo a este by premyslal ze sa kvoli tomu s tebou rozide?
ale zase ked sa na to takto pozeras tak spravis lepsie (pre neho) ak to ukoncis.

AdamKrt

Ked som cital temu, napadlo ma pri nej, co som nedavno cital o stasti v zivote. Bolo tam asi 20 bodov, co robit, aby mal clovek zivot stastny.

Jeden bod znel asi takto:

- najdi si partnerku/partnera, s ktorym si budes mat vzdy co povedat. S pribudajucim vekom je tato vlastnost najdolezitejsia pre stastne manzelstvo a zivot.