Co na svalovku?

Tomasso

Veď Arnold by Vás hneď vysmial.... Keď chcete cvičiť, a to už v akejkoľvek forme, najskôr poriadne študuj o tom niečo, lebo si zbytočne ublížiš... Svalovka nieje nahromadenie kyseliny mliečnej (fáma z rokov 90tych). Je to potrhanie tých najmenších svalových vlákien a pojiv. Kedy vznikajú v týchto malých trhlinkach zápaly. Načo teda sportujete, keď sa potom dopujete jedmi?? Isto Vám potom nejde ani o zdravie ani o progres. Svalovka je luxus, ktorý si zaslúžiš iba keď dáš telu poriadny stimul... a ty to zabijes jedom... Svalovka znamená, že máš zničený daný sval, takze ísť cvičiť o dva dni tu istú partiu je podľa mna nerozvážne, môžeš sval poškodiť, pretože nieje zregenerovany. Jednoznačne je pozitívny pohyb, ale úplne iný, akým si daný sval rozbil a určite s minimálnou agresiou. Uplna špička podľa mna je plávanie v studenej vode...

Tomasso

Veď Arnold by Vás hneď vysmial.... Keď chcete cvičiť, a to už v akejkoľvek forme, najskôr poriadne študuj o tom niečo, lebo si zbytočne ublížiš... Svalovka nieje nahromadenie kyseliny mliečnej (fáma z rokov 90tych). Je to potrhanie tých najmenších svalových vlákien a pojiv. Kedy vznikajú v týchto malých trhlinkach zápaly. Načo teda sportujete, keď sa potom dopujete jedmi?? Isto Vám potom nejde ani o zdravie ani o progres. Svalovka je luxus, ktorý si zaslúžiš iba keď dáš telu poriadny stimul... a ty to zabijes jedom... Svalovka znamená, že máš zničený daný sval, takze ísť cvičiť o dva dni tu istú partiu je podľa mna nerozvážne, môžeš sval poškodiť, pretože nieje zregenerovany. Jednoznačne je pozitívny pohyb, ale úplne iný, akým si daný sval rozbil a určite s minimálnou agresiou. Uplna špička podľa mna je plávanie v studenej vode...

ele

ja ti radim neist cvicit par dni, lebo si poskodis svaly a ty musis mat obrovsku svalovku, ked si nevies sadnut na zachod. Par dni odpocivaj, kym sa ti odbura kys. mliecna, svaly sa zregeneruju a potom chod cvicit, par dni vydrzis a bude vladat ako drak a svalovka sa uz nebude opakovat v takejto intenzite. Mne to radili vo fitness.

dana660xz

suhlasim si RNG, teplý kúpeľ musí byť, hoci niekto tu písal, že si dáva studenú sprchu vraj to pomáha.

RNG

Nuz mne po celodennom vylete v horach pomoze len sediet aspon hodinu v horucej vode,38 az 38 stupnov celzia.
To mam mnohoraz oskusane(V kanadskych skalistych horach, kam chodime casto do Banfu je obidvoje k dispozicii, po ture zaparkujem v mineralnych bazenoch) a ked to nespravim, na druhy den sa pohybujem ako olovenny panak, cely strpnuty.
Samozrejme pitie vody a ovocno-zeleninovych stiav tiez pomoze sa telu zregenerovat a zbavit splodin, ktore sa vytvorili v svaloch.
Pomoze si aj zriedit krv nattokinazou, lepsia cirkulacia=lepsie odstranovanie splodin.

dana660xz

ja si davam paralen na svalovicu len veeeelmi vynimocne, lebo uz som ani nemala dlho svalovicu a viem ze treba natahovat a spravne cvicit. len som chcela vediet, že prečo nie je dobry ten paralen. dakujem za vysvetlenie :)