Reflux u dieťaťa

maaria

Prosím Vás ak niekto niečo viete o help syndrome podrobnejšie, prečo vznika po predčasnom porode a ako sa prejavuje a lieči

colina

NEIT: Reflux ma veľa deti pri narodeni.Časom všek vyrastu s toho.Nerob si hlavu.
ANITA:Nad čim sa každy lekar čuduje moja dcerka pri ležme je bez problemu.Cely den može aj kašlať a ked lahne je klud. Lieči sa na reflux 4rok.

neit

chcela by som poprosit o radu.moja dcerka ma 3mesiace a ma reflux.su na to dake lieky alebo nieco na zmiernenie bolesti?

anita

Aj moj maly (3roky) ma reflux, pri spanku ho polohujem, a spi velmi zle budi sa 5-6x v noci. Ako je to s vasimi detmi pocas spanku? Budia sa tiez casto?

colina

MAMINA: daj kontakt na teba ja sa ti ozvem.Moja dcerka ma tieš taketo problemi no už sme moc pokročili ale ak ti mam pomocť potrebujem viac o malej vedieť.Mala som rovnake skusenosti ako ty ale neboj všetko bude ok len treba trošku pomocť a dcerka si to ani neuvedomi a bude jej fajn ako mojej.

mamina vychod

Moja dcéra má dva roky a včera jej zistili výrazný reflux, alôe ani neviem akého stupňa, pani doktorka nie je asi veľmi zhovorčivá, pretože mi nepovedala nič o diete ani o polohovaní, až dnes nám to povedal alergolog, ktorí toto vyšetrenie odporučal, lebo malá má problémy s dýchacími cestami a je často chorá.nasadili nám liečbu tabletkami Costi na 6 týždňova potom kontrolný ultrazvuk.aj ked malá nemá také príznaky ako je vracanie, nepriberanie, grganie. iba častejšie kašle a niekedy ju bolí bruško. mám zopár rád čo by nemala jesť. nemá z vás niekto podrobnejší popis toho čo môže a čo nie. moja dcér má rada veľmi mliko a a kakao, ked jej ho nechcem dať tak veľmi plače. so synom často jedia aj cereálie s mlikom, tak sa chcem opýtať na to antirefluxné či to by mohla alebo či mám mlieko riediť vodou alebo nedávať vôbec?

colina

Neda mi to ked čitam vaše skousenosti.Mam dcerku teraz už 8roč.Dcerka stale pokašlavala a tak som vymenila imunoalergologičku.Tá nás odporučila do TATIER ale rozplakali sme sa obe že nie.Tak nas prijali vMt a tam jej na zaklade sonografickeho vyšetrenia zistili REFLUX.Keďže som bola pri vyšetreni suhlasila s gastroskopiou.
Uspali ju a zistili aj HIATOVU HERNIU/80%ludi s refluxom ma aj herniu/ a že ma inak vyvinuty žaludok.Nasadili lieky /costi a helicid/.Začala som sa viac zaujmať o zdravie pričom je diagnostikovali aj IPF/plucne ochorenie/.Dala som vypoved v praci a staram sa o nu doma.Vtedy mi doktorka povedala že na reflux nie je treba žiadnu dietu.No aj napriek tomu dieta nactavila na dietu pričom som pracovala v stravovacich službach a niečo už viem o dietach.Robili jej mamometricke vyšetrenie aj PH.A to viac nepovoli pretože vedieť pokial idu dietatku kyseliny nie je poctatne,ved vieme že ich ma tak len liečbu povolujem.Teraz chodime do BB k MUDr.VALACHOVEJ a sme spokojne.Sama mi povedala že som dobre spravila že nenutim dieťa jesť lebo ona si sama vylučila s jedalnička čo jej travy a čo nie.Treba nechať pacienta čo ano a čo nie.Takže nesmu jesť:Strukoviny,ovocie zbavovať šupin, čerstve pečivo,svetle pečivo,kysnute,ked dusite maso nie na paprike alebo minimalizovať,pretlak,kečup,paradajkovu omačku a polievku,pomarančovi džus menej,kakao,čokoladu a vlastne všetko čo draždi žaludok.Moja mala s toho miluje len strukoviny ale zato nezie v žiadnej forme cibulu.Občas spravime vynimku s jedlom ale to si regulujem tak raz do mesiaca napr: dolky,kolač,...Pričom ma problemi aj s plucali suhlasila som aj s operovanim refluxu.To sa však robi ak likova liečba nezabera a reflux je 4-5 stupen.A mala ma len 2 a ešte vzhladom na vek moc nechcu.Su možnosti aj laparoskopicky a robi to v Mt MUDr.Dragula na dets.chirurgii.Vždy treba zavážiť všetky za a proti.Nezabudnite spravte si zošit a zapisujte kedy je je zle , čo papala a tak zistite ktore jedala nie su pre dieta vhodne.Treby však dať pozor a naučiť opatrne dieťa aby povedalo kedy jej strava vadi a aby to nezneuživalo.Aj mna to stalo privela usilia ale aj tak držim všetkym palce a prajem vela vela zdravička.

mata

ja mam dcerku, ktora bude mat 4 roky,v desiatich mesiacoch dostala epilepticky zachvat, a trapilo nas to rok a pol,dokonca jej aj zapadal jazyk..takze chodit sa s nou nedalo nikam..az sme sa s Trnavy strasnej dostali pod ruku vybornemu lekarovi docentovi Sykorovi na Kramaroch,tak malu stabilizoval, uziva vela liekov ale epilepsia jej asi v puberte prejde, v podstate ma zistenu diagnozu tuberozna skleroza..to znamena, ze jej chromozon si uklada vapnik vytvoreny po celej ner. sustave a nedokaze ten nadbytok vstrebat...a uklada sa jej to zatial na bielej kore a zistili jej uz aj na oblickach,takze oproti tomu co citam a maju problemy male deticky, tak to este nic neni,budte vsetci radi, ze nemaju este nieco horsie..a teraz nam stale vraca,hlavne tekutiny,a boli sme na sone, kde jej zistili tento reflux k tomu vsetkemu co ma..a problem je aj v tom, ze nevie bohuzial hovorit, takze mi ani nepovie co ju kde boli..chodi po spickach a mozno ju caka aj operacia..a termin na Kramaroch mame az na maj..a zatial vobec netusim co ma papat..zje vsetko, ale ked jej dam zapita taktiez aj v specialnej skolke, kde chodi.tak to vypije..ale potom vraca az hruza..rano ked si da kakao, alebo hami kasu s vodou, tak to len chodim a utieram kaluze..s nej to len tak tecie..asi 5 az 6 krat ju za den prezliekam, takze neviem co nas caka a ake vysetrenia, ale uz sme si aj na to zvykli celkom,takze uvidime..co uz horsie nas moze cakat..takze vsetkym rodicom, mamickam, a detickam prajem len to najlepsie,nech sa im dari..a nezufajte s toho, myslite aj na to, ze su na tom aj horsie deticky..ktore maju diagnozu ovela zavaznejsiu,takze nerobte s toho tragediu..s pozdravom Martina

vierka

Tina - nedavaj mu ťažké jedlá, nech papa menej a viac krát do dňa. Jedlo mu pripravuj varením, dusením vo vlastnej šťave. Keď ide spinkať daj ho do zvýšenej polohy, nielen vankúš pod hlavu ale postupne zvýšenie od chrbta aby sa mu jedlo nevracalo naspeť. Ja mám zoznam ktoré sú vhodné a nevhodné pri tejto chorobe, chceš ho? pa

tina

Mám štvorročného chlapčeka,ktorému zistili pred týždňom reflux,nikto nám nič nevysvetlil a ani nás neposlali na iné vyšetrenia.Malý je často chorý,soplíky,kašeľ,bez horúčok,žiadne antibiotika nezabrali na dlhší čas.Všimla som si,že často grgá a upozornila som na to obvodnú lekárku a ona nás poslala na USG pažeráka.Po výsledku(asi reflux)povedala len,že mu nemám dávať piť pred spaním a inak nič.Na krčnom nám zase odporučili vybrať nosnú mandľu a pľúcne nás čaká o dva týždne,som zvedavá čo sa dozviem tam.Syn mi v poslednom čase papá pomenej,ale zato častejšie a ako by sa to stále stupňovalo.Je to normálne?Ďakujem za odpoveď.