Reflux u dieťaťa

curly1983

Ahojte, mojej malej zistili na kontrole na gastroenterologii (chodíme tam kvôli alergii na laktozu) reflux. Nasadili nam lieky Costi - brali sme ich dva mesiace a teraz po dvoch mesiach reflux mame stale a zmenili nam lieky na Venter. Mate niektoré skusenosti s tymito liekmi ? Mala ma dva roky, na pribalovom letaku je napisene ze pre nedostatok skusenosti niesu lieky vhodne pre deti do styroch rokov. Inak mala nema ziadne príznaky refluxu, davanie, kasel - absolutne nič. Máme lekárku ktorá absolutne nič nevystli, vôbec s nou niesom spokojna. Je tu nejaka kosicanka, ktorá má svoju gastroenterogicku a je s nou spokojná ? Pretoze rozmyslam nad zmenou lekarky. Prosím odpiste mi na mailovu adresu: jankasoc@gmail.com. Vopred Vám dakujem za Vaše odpovede, Jana

solmula

chcela bz som odpovedat na jajin prispevok mam 2rocneho syna ktory mal tiez reflux nemusis sa bat ten sval v zaludku sa zrasta do roka ale tuhou stravou to prejde vydela som v casopise mama a ja sirup na reflux vola sa gastrolux

jaja

AHOJTE!
Moja malá má dnes 7mesiacov a po papaní mi stále vracia!
Od malička. Prestala priberat, vyskúšali sme rôzne mliečka AR ,ale ani jedno nepomohlo. Vracia si veselo dalej!
Lekár povedal, že ked začne jest inú stravu,malo by sa to vytratit. Ale už 3 mesiace papame,kašičky ale ona vygrcá aj to. Teda nepomôže ani hustá strava :-( Vyvracia mi všetko. Je jedno či leží ,alebo sedí,alebo ju držím na rukách,alebo vo zvýšenej polohe... u nás to nezaberá...a nepapa vela...dávam jej 150ml mliečka -malá má 7kg a 7 mesiacov.Ked sa narodila vážila 3640g
neviem čo mám robit...Budem vdačná za každú radu....
Neviete niekto či sú na to nejaké lieky?? Ktoré by zabránili vracaiu stravy spät??
DAKUJEM ...

jana123

moj syncek ma reflux od narodenia zo zaciatku som nevedala ze preco vracala a plakal ale mal palenie zachy a tak potom som zacala mu kupovat nutrilon ar aby nevracal tak casto obsahuje to svetojaknsky chlebik a zlepsilo sa niekedy aj ratidin zantax proti zache ale teraz ked uz aj papa tak zase ma problemy s tym myslim ze je dvolezite dbat na pomalo: papani a odgrugnutiu v klude sediet aspon paru minut a papat ustejsie jedla obmedzit prijem jedlam ktore podporuju palenie zachy a refluxu pomaha to aspon nieak treba navstivit lekara a uzivat lieky aspn pred jedlom

zuzka jur

Ahoj radomira v PO je detske gastro v MUČO p.OLEXOVÁ,ale čakacia doba na vyšetrenie je cca 2 mesiace.Ked to potrebuješ súrne tak sa pýtaj na obj.za poplatok,ked som bola s detmi bolo to 400,-sk,neviem ako teraz.

miska31

Ahoj Radomira mam skoro 3ročneho syna a tiež mu teraz v januari vybraly nosnu mandlu lebo maval často sopliky a prešlo todo hrdla a na priedušky a tak vlastne od mala sme čakaly kym bude mat dva roky aby sa mu vybrala.A za mesiac on neochorel ppritom bol chory každy mesiac,stale antibiotika a skoro vždy mu zabraly až na treti krat.Jemu ju chcely aj preto vybrat lebo mu tečie vela slin a nevie ich prehltat a povedaly že ked sa vyberie tak sa tozlepši a je to stale rovnake.On sa narodil z oneskorenym vyvojom,je na urovni 15dietata,ako vv čom je pozadu niektorym veciach sa už približuje k zdravim detom ale ide to pomaličky ešte nerozprava.A teraz mame taky problem že vela pije,on od narodenia pije nesladeny čaj ani vela slaneho nezje cez den a on stale pije.Rozpravala som sa z lekarkou a ta mi povedala aby som počitala že kolko vypije a ak to bude skoro tri litre tak by mu zobraly krv a zistilo sa prečo.Tak uvidime.Džimvam vela pačekov aby ste to zvladly.Miška

radomira

Mňa by zaujímalo či aj 3roč deťom robia len sono.Nás poslala na gastro lekárka z ORL-malý bral mesiac v kuse antibiotika lebo mal zápaľ dutín,často to má a navyše berie lieky lebo máva v noci záchvaty kašla.mna osobne by to nenapadlo ved s ním behám po lekároch od mala.Pred rokom mu zistili oslabenú imunitu a nakoľko mával často streptokoky v nose tak šla nosna mandľa von.Sople mali prestať ale aj tak sme v kuse soplivý a ak to nechám 3 dni tak hned je to postekané v hrdle a nizsie.Ved odmala pekne papal a z trávením nema problém pekne pastie a priberá.Teraz už len nájsť v PO detské gastro-