Reflux u dieťaťa

Ivka 1

Alica toto som nasla ohladom stravy dietatka postihnuteho refluxom.
Diéta pozostáva zo zahustenie stravy prípravkom zo svätojánskeho chleba, čo sú strukové plody subtropickej dreviny. U nás je k dispozícii Nutriton, u umelo živených je možne využiť aj mlieko s antirefluxovým účinkom, ktoré sa vyrábajú tiež v kombinácií s hypoalergénnym prevedením. Tieto deti by sa mali kŕmiť častejšie a v malých množstvách, je potrebne dbať na odgrgnutie po jedle, šetrnú manipuláciu s dieťaťom po jedle. U starších deti je vhodné obmedziť potraviny a nápoje, ktoré znižujú napätie dolného pažerákového zvierača a predlžujú vyprázdnenie žalúdka, napr. tučné jedlá, káva, kakao, čokoláda, džúsy, mentol, čerstvé pečivo.
Bolo by este potrebne zlepsit aj travenie dietatka pomocou traviacich enzymov. Zaroven je potrebne aby sa zamedzilo zapalom a bakterialnym nakazam
v nosohltane a hrdle. Nakolko vyvratena
potrava sa dostava aj tam.
Odporucam pitie aloe - podporuje travenie a zlepsuje imunitu a k tomu uzivat cesnakove tablety s tymianom ako
prirodne antibiotikum na zlepsenie antibakteriálnej ochrany. Zabranuje to aj plynatosti a boleniu bruska .Viac info na maile.

alica1

syn ma 3,5r a ma reflux, ktorý mu zistili v lete2008 na zaklade dusiveho kasla, to je aj jediny sprievodny znak jeho ochorenia. lekar ma strasi rakovinou ak nebude syn dodrziavat prisnu dietu. problem je v tom, ze v tom co moze a co nie jest su rozne nazory aj od lekarov. poradi mi niekto co teda vlastne nemoze. nerada by som synovi v dobrom umysle ublizila

pomoc

prosim napiste mi nieco co mozem varit pre syna ked ma reflux ma 3.r lekarka mu dala GANATON pozna to niekto dakujem

RNG

Daria, mas iste nejaky patrogen v zaludku. To nie je len obycajny reflux.
Odporucam brat 4x2 lyzice striebornej koloidnej vody a jest lahkostravitelne jedla pre zaludok, malo ale casto.
Zda sa, ze tam mas nejaky zapal a pankreas ti nevylucuje dost kyselin a vsetko v zaludku sa ti doslova rozklada, miesto travenia.
Skus zobrat aj niekolko lyziciek kokosoveho oleja(6x1),ten dodava vela energie a je mierne antibakterialny.

daria

mam 18 rokova mam tiez reflux..zistili mi ho asi pred par mesiacmi....vsetko to zacalo v lete ked som bola v zahranici ani nechapem ako som to mohla dostat ved ako tu citam mavaju to len male deti....no a stale zvraciam niekedy aj 6x za den..z 55kg mam uz iba45...aj teraz lezim doma lebo len vraciam..z ani neviem co mam jest skoro nic mi nevyhovuje..a uz nevladzem takto zit...stale vracania a napinanie a unava..co mam robit?uz neviem ako dalej

beki

mam 4mesačnú dcéru, ktorá má reflux prosím poradte mi čo môže piť, aké čaje, alebo prevarenú vodu? ĎAKUJEM

lucia n

Moja dcera ma 3 roky a detska lekarka jej ultrazvukom zistila reflux. Ja na nej nevidim ziadne priznaky ale ona mi povedala ze aj z toho moze byt casto chora. Mala casto zapal priedusiek.