materske znamienka

Príspevok v téme: materske znamienka
jana_11

dobry den,
mam problem s materinskymi znamienkami, ktore zacali z nicoho nic tmavnut...a jedno dokonca akoby sa zacalo otvarat...
hladala som info na internete a vsetko nasvedcuje len na rakovinu koze...
prosim, vie mi niekto poradit... mam len 22 rokov :-(
-----------------------
Znamienka - materské znamienko - www.zdravie.sk

1versace11

Neodporučam CHIRMED Košice a to vobec.Práca je fušeracka a pristup otrasny.A to niesu len moje osobne skusenosti.

alena321

Treba ist na kožne ak sa zväčšilo. Vlasy pri odstraneni znamienka by sa asi museli okolo ostrihať ale potom dorastu nie? Tak nieje problem možno na tej jazve by nedorastli ale to určite nebude vidieť.

Heavy

Čo mám robiť, keď mám na hlave materské znamienko, o ktorom mám pocit že sa mi zväčšilo ? problém je že mám dlhé vlasy a že len obtiažne by som ho mohol vydieť... myslíte že by mi museli ostrihať vlasy keby som si ho chcel odstrániť? :(

pista371

Velmi dlhu dobu som mal materske znamienko na velmi citlivom mieste. nikdy som ho nepozoroval,nemenilo sa.Az tuto nedelu som sa zhrozil.Znamienko male bledej farby sa zmenilo na pupak s priemerom 7mm a je cely cierny akoby podliaty krvou.Mam z toho obrovsku depku nemozem spavat stale na to myslim

zuzkas

ahoj klaudika.ja som si pred 4 mesiacmi v spánku odškrabla polku materského znamienka na prsníku.strašne mi to krvácalo,ale nemala som čas to riešiť,lebo som bola s malým v nemocnici.pekne sa mi to zahojilo a nemám s tým zatial žiaden problém.

klaudika7777

B737 dakujem velmi pekne ze si mi poradila, myslim ze sa to inak ako ist k lekarovi neda riesit:( zatial tam nemam nic len mi krv tiekla z miesta :(

B737

klaudika7777: treba ist k lekarovi, ktory ta posle koznemu a ten s dermatoskopom skontroluje ci ho netreba vybrat, bud ho odporuci vybrat alebo sledovat. ak by sa vsak v okoli vytvoril zacervenaly dvorec-zapalilo sa, treba ho hned dat von.. takze treba ist dermatologovi, ten rozhodne co dalej.. ja mam par znamienok vonku a boli OK, jedno som mala poskriabane, to mi vybrali a druhe iba sleduju

klaudika7777

ahojte..chcem sa poradit..nahodou som si zoskrabla materske znamienko...co mam teraz robit??? mozem dostat nejaku chorobu? prosim poradte mi :) vopred dakujem

KELLY-85

Dobrí Deň..
Chcela by som sa bližšie informovať ohľadom materských znamienok. Môj priateľ má 26r. a má vo veľkom množstve znamienka v oblasti chrbta, hrude a brucha. Kedysi nemal vôbec a za posledné 2 roky sa mu objavili ďalšie, vlastne časom mu pribúdajú. Prosím Vás mohli by ste mi povedať,prečo sa mu začali tvoriť znamienka a či je niečo čo by mohlo zabrániť ďalšiemu tvoreniu. Vopred ďakujem.

znamienko:-)

Chcela by som sa spýtať, či všetky podozrive znamienka hneď vyrezavaju? Bolí tento chirurgicky zakrok? Lebo chcela by som si dať jedno vyšetriť, asi pol roka, rok ma občas zasvrbí, ale mám ho na dosť blbom mieste (prsník)a bojím sa nepeknej jazvy a hojenia... Okrem toho, rok je už dosť dlha doba a nič sa na nom nezmenilo, tak neviem, či sa mam obavať a či to nemam nechať tak...