materske znamienka

Príspevok v téme: materske znamienka
jana_11

dobry den,
mam problem s materinskymi znamienkami, ktore zacali z nicoho nic tmavnut...a jedno dokonca akoby sa zacalo otvarat...
hladala som info na internete a vsetko nasvedcuje len na rakovinu koze...
prosim, vie mi niekto poradit... mam len 22 rokov :-(
-----------------------
Znamienka - materské znamienko - www.zdravie.sk

lek

Dolezite je, ci sa tie znamienka v poslednom case akokolvek zmenili - co do velkosti, farby (stmavnutie ale aj vyblednutie), svrbenie, zacervenanie v okoli, vytvorenie chrasty ci krvacanie zo znamienka - to su vsetko prejavy, ktore signalizuju, ze znamienko je "nepokojne" a treba ist hned na onkodermatologicke vysetrenie). Vypukle, pripadne ochlpene znamienka, ak take boli vzdy, su tie pokojne. Rizikovejsie su prave tie ploche, ktore netrcia nad povch koze, nie su ochlpene. Pri sono vysetreni prsnikov sa nemozno nijako vyjadrovat k znamienkam. Metodou na vysetrovanie znamienok je dermatoskopia.

lek

Dolezite je, ci sa tie znamienka v poslednom case akokolvek zmenili - co do velkosti, farby (stmavnutie ale aj vyblednutie), svrbenie, zacervenanie v okoli, vytvorenie chrasty ci krvacanie zo znamienka - to su vsetko prejavy, ktore signalizuju, ze znamienko je "nepokojne" a treba ist hned na onkodermatologicke vysetrenie). Vypukle, pripadne ochlpene znamienka, ak take boli vzdy, su tie pokojne. Rizikovejsie su prave tie ploche, ktore netrcia nad povch koze, nie su ochlpene. Pri sono vysetreni prsnikov sa nemozno nijako vyjadrovat k znamienkam. Metodou na vysetrovanie znamienok je dermatoskopia.

Tiniska

ahojte holky prosim poradte mi mam vela znamienok mam ich po celom tele.CHcela by som ist do solaria pretoze som uplne biela... :o( mam ist nemam????

janahan70

petra84,mám ten istý problém,ja mám také isté znamienko na pravom prsníku,tiež ho tam mám odjakživa,tiež mi pred mesiacom robil gynekolog sono,tiež mám strach,ale určite zájdem ku kožnej,veď mať istotu je omnoho lepšie,ako sa zožierať od tých múk-čo ak....!Budeme sa navzájom informovať?

- mira

Petra, si vystresovaná, či nemáš rakovinu. Máš strach z neznámeho a nebezpečného.
Rakovine sa môžeš ubrániť, ak odstrániš jej príčiny.
V prvom rade sa vyvaruj všetkých mliečnych výrobkov a mlieka, stužených a živočíšnych tukov. Ďalej sladkostí, hlavne rafinovaného cukru, jednoduchých cukrov, aromatických a povzbudzujúcich látok, tropického ovocia a všetkých ovocných štiav, chemických aditív.
Jedávaj zeleninu, tepelne upravenú a nerafinované obilniny.
Slnko nezapríčiňuje túto rakovinu. Len "vyťahuje zhubné látky z vnútra tela na povrch. Keby sme nedostali rak. kože po slnení, dostali by sme ju niekde vo vnútri.

petra84

na prsnikoch mam dve divne znamienka, obe su az do cierna , vypukle a jedno z nich ma nepravidelny okraj, moze to byt moc nebezpecne? mne sa zda ze ich mam take odjakziva, pred mesiacom som bola v ramci preventivky na sone prsnikov, a lekar mi pri vysetrovani prechadzal aj cez tie znamienka a nic neobvykle nenasiel, newiete mi povedat ze keby som s nimi daco mala, tak sa to da odhalit aj cez to sono? ku koznej sa dostanem asi az tak o dva tyzdne, dovtedy ma asi porazi:(

women

Dobry chcem sa len spytat ci mi nemozete poradit. Bola som pred mesiacom u kožnej pozrela mi vsetky znamienka a povedala ze su v poriadku. Nad perou mam taku hnedu skvrnu myslela som si ze je to znamienko ale ona len povedala ze je to len pigment. Mam problem ze sa mi na tvari robia take velke cervene kopceky vyzeraju ako vyrazky ale ovela vadcsie aj na to mi dala mast a dnes som si vsimla ze sa mi urobila taka vyrazka na tom pigmente.Je to problem? Nechcem ist k nej znova aby si nemyslela ze som cvok. Aky je rozdiel medzi znamienkom a pigmentom. Vdaka za radu.

women

Dobry chcem sa len spytat ci mi nemozete poradit. Bola som pred mesiacom u kožnej pozrela mi vsetky znamienka a povedala ze su v poriadku. Nad perou mam taku hnedu skvrnu myslela som si ze je to znamienko ale ona len povedala ze je to len pigment. Mam problem ze sa mi na tvari robia take velke cervene kopceky vyzeraju ako vyrazky ale ovela vadcsie aj na to mi dala mast a dnes som si vsimla ze sa mi urobila taka vyrazka na tom pigmente.Je to problem? Nechcem ist k nej znova aby si nemyslela ze som cvok. Aky je rozdiel medzi znamienkom a pigmentom. Vdaka za radu.

olantay

terina a u koho bol manžel v nonobloku?A pozna niekto pracu Dr.Sabovčika z Prešova ja mam k nemu isť len neviem ako kvalitne robi ak niekto u neho bol ozvite sa.