materske znamienka

Príspevok v téme: materske znamienka
jana_11

dobry den,
mam problem s materinskymi znamienkami, ktore zacali z nicoho nic tmavnut...a jedno dokonca akoby sa zacalo otvarat...
hladala som info na internete a vsetko nasvedcuje len na rakovinu koze...
prosim, vie mi niekto poradit... mam len 22 rokov :-(
-----------------------
Znamienka - materské znamienko - www.zdravie.sk

wawawa

PROSIIIM nepozná niekto dobrého chirurga z PIESTAN, alebo TRNAVY, čo by mi to vybral bez jazvy? :(((

nepozná niekto dr. E. KRALA?
bola som u neho pár krát ale so sadrou. neviem ako vyberá znamienka:((( HELP!!

terina147

jaja....manžel bol v prešove v monobloku, sice dosť platil ale na tvari mu to urobili perfektne....nič nevidno.

ferrah

niektori chirurgovia su ako masiari. Odporucam ti s tym ist na kliniku estetickej chirurgie, v Ba napr. Esthetic a radsej si priplatit aj za to ze ti to pekne urobia, bez stopy..

kristina abcova

mohli b y ste mi poaradit bola som perd 4 rokmi vyberat z nosa znamienko nevybral mi ho dobre ostala mi na nose nepekna jazva a nevyrezany kusom dalo by sa to kompletne vybrat leserom,,?

renka

caute. ja som platila 20 EUR za vybratie dost velkeho materskeho znamienka a to vnemocnici na Kramaroch v BA. Histologiu preplaca chirurgovi poistovna takze si myslim ze cena bola velmi dobra. Mam 6 stehov ale jazvicka je celkom pekna)). Ja som bola u dr. Sedlaka je naozaj vyborny a velmi prijemny pan..

vsevedka

Neviem prečo ich zaujímala zdrav. poisťovňa, pokiaľ to nie zo zdravotnej indikácie platí si pacient plnú sumu výkonu, možno že niektorá poisťovňa prepláca svojím poistencom istú časť ako nadštandard, ale neviem o tom.Viem len, že niektoré poisťovne preplácajú časť nákladov kúpeľov, súkromných stomatológov, aquaparky, zľavy na skipasy a pod. v rámci boja o klienta.
Ak si z väčšieho mesta isto kliník kde ti znamienko odstránia je viacero, tak len vybrať tú vhodnú.Veľkosť jazvičky záleží aj od veľkosti konkrétneho znamienka /čím väčšie znamienko - tým väčší je rez a teda aj jazvička/, záleží tiež od následnej starostlivosti v oblasti rezu - každodenné natieranie krémom, ktorý odporúčí plast.chirurg alebo masť z lekárne Contartubex, proti jazvám.Jazvička by mala časom tak vyblednúť, že bude takmer nerozpoznateľná.Všetky otázky ohľadne znamienok si predom vydiskutuj s lekárom, väčšinou sami od seba nie sú veľmi zdieľny.

xennia

No veru. Ešte som sa pýtala na jednej plastickej tam to je za 1000 a každé ďalšie za menej tak to už je lepšie, dosť to tam majú nabité ma objednali až na marec. Myslíš vsevedka že to závisí aj od toho kto ma akú poisťovňu. Lebo na tej prvej plastickej chirurgii sa ma ako prvé pýtala akú mám zdravotnú poisťovňu a potom mi zavalila tu cenu.

vsevedka

Xennia, to ja bežná cena, bohužiaľ.Teda, pokiaľ ti nepovedia, že je to treba vybrať zo zdravotných dôvodov /podozrenie na karcinóm, krvácanie znamienka a pod./ vtedy je po bezplatné.Ak k tomu ešte pripočítaš cenu za to histologické vyšetrenie je to fakt pálka...

xennia

Volala som na jednu plastickú chirurgiu a tam mi povedali že ma to výde na 40€ + ešte 17€ za sc.vyšentrenie. Až mi zle prišlo

vsevedka

U nás stačí výmenný lístok od obvodného, v prípade detí od pediatra, prípadne si zavolaj na ambulanciu plastickej chirurgie aký postup je u vás.