epilepsia

Príspevok v téme: epilepsia
radoslav

Lekárka diagnostikovala na základe vyšetrenia na EEG synovi riziko vzniku epileptických záchvatou, zatiaľ našťastie nemal žiadny záchvat, existuje nejaký prírodný doplnok stravy na odvrátenie tohto stavu? Jednoducho je to pre nás s manželkou šok a nevieme okrem liekov čo ďalej, vie te niekto niečo bližšie o tejto chorobe okrem toho čp je v manuáloch zdravotníctva? Môžte nám poradiť prosím Vás.Ďakujem

julia111

ketogennu by som nezvladla. Ten pripravok je z lekarne a nemyslim si, ze je prirodny - vola sa MagneB6. Az tu na tomto fore sa od vas dozvedam o zdravych alternativach.
Damian, ak mas cas, mozes mi ten clanok poslat na mail. Dakujem.

damian

VELMI ucinna je aj tzv KETOGENNA DIETA, ale je velmi narocna a treba sa poradit s vyzivovym odbornikom, ako presne sa to ma robit. Je to pomer medzi tukmi, bielkovinami a karbohydratmi. Pouzivaju ju aj v nejznamejsej detskej nemocnici v Londyne, ale len v nejhorsich pripadoch epilepsie. A ma to velky uspech, tak neviem (ale viem, ale nepoviem), preco sa nepouziva ako standard u vsetkych epileptikov.

damian

Juia, a akoze sa presne ten pripravok vola? To, ze tam je piridoxin a magnezium, neznamena, ze to je prirodny doplnok. Napriklad, aj firma MRRCK vyraba vitamin D (vraj vitamin D) a podavaju ho v kvapkach babatkam. Ale je to hybrid vitaminu D, sama chemia, plna hroznych neziaducich ucinkov. Pani, ktorej pomaham, nema ZIADNE BOLESTI HLAVY a berie vsetko presne tak, ako som to dole napisal. Ba naopak, citi sa sviezo, bez unavy a ospalosti.

RNG

Julia, nechapem tu "bolest hlavy" jedine, ze by ju vyvolalim tie "pomocne latky"
5 mg B-6 je celkom malicko, 48 mg magnezia tiez nie je bohvie co. Vazba na kyselinu mliecnu je vyborna, ale tak isto su dobre aj proteinaty(chelaty) citraty, askorbaty a velmi dobry je glycinat.
Zrejme tvoja lekarka sa drzi zastaralych noriem na Denne Odporucene Davky, ktore su uz davno prezite. A hlavne pri lieceni, kde normalna denna spotreba nestaci, klinicky ucinne su casto mnohonasobne vacsie.
Napr pri vitamine E je DOD 13 mg a klinicky ucinne proti infarktom a cievnym problemom su 200-400 IU.Brane kazdodenne dlhe roky.
Vitamin C je vedeny ako DOD 75 mg, na viralne infekcie pouzivam s uspechom 1 gram za hodinu 1 az 3 dni!
Linus Pauling(nositel dvoch Nobelovych cien, vyskumnik aj vo vitamine C a jeho ulohe v tele) bral denne 18 gramov=18000 mg vitaminu C(askorbat sodny)dlhe roky svojho zivota, prezil vsetkych kritikov "odbornikov", ktori este aj dodnes tvrdia(hlavne po jeho smrti, pocas zivota sa ho neodvazili natolko napadat), ze su to skodlive davky.
Ja beriem konzervativne 3 gramy denne normalne, ale pocas viralneho utoku aj 1.5 gramu za hodinu a vynicim virus za 1-2 dni.

julia111

RNG, dakujem.
Neurologicka mi odporucila doplnok s obsahom: Magnesii lactas /(mliečnan horečnatý 470 mg) zodpovedá 48 mg Mg2+ /, a pyridoxini hydrochloridum (pyridoxinium-chlorid) (vitamín B6) 5 mg v 1 obalenej tablete. Pomocné látky: Saccharosum (sacharóza), kaolinum (kaolín), acaciae gummi (arabská guma), carbomerum 934 (karbomér 934), talcum (mastenec), magnesii stearas (stearan horečnatý), cera carnauba (karnaubský vosk), titanii dioxidum (oxid titaničitý).
Vraj mozem uzit iba 1x denne, lebo by som z toho mohla mat migrenu. To ako z tych pomocnych latok?
Som uplny laik v tychto veciach, ale choroba donuti cloveka vselico si nastudovat. Myslela som si, ze o epilepsii z hladiska konvencnej mediciny uz co - to viem, ale zistujem, ze lieky su len chemia, ktora mi viac uskodi ako pomoze. Ale vysadit nemozem:(
Popytam sa na tie doplnky v tvojom shope.

RNG

Spravne potravinove doplnky prispeju k regeneracii mozgu, epilepsia je vysledok poskodenia, a da sa do znacnej miery napravit.
Potraviny a doplnky potravin sa beru podla potreby tela cely zivot, to nie su lieky, ale pre telo potrebne materialy.
Samozrejme treba brat len potrebne a to sa casom meni.
Co sa tyka dostupnosti spominanych doplnkov, maju ich roztrusene vselikde, cast najdes aj v mojich obchodoch, treba ziadat predavacky a konatelku ak ich nevidis na cenniku, mozu vselico zohnat, ak bude o to zaujem.

julia111

Damian, RNG,
dakujem za vzacne info, ktore by som sa od neurologa nikdy nedozvedela. Pre objasnenie by som potrebovala este par odpovedi na otazky:
Kde zozeniem uvedene doplnky v stanovenych mnozstvach?
Dajme tomu, ze uvedena strava zaberie a vysadia mi lieky. Znamena to, ze budem vyliecena, alebo budem musiet dalej uzivat vsetky mineraly a vitaminy?
Lieky mi totizto iba navodzuju bezzachvatovy stav, ale EEG graf sa mi stale zhorsuje - teraz mam podla neho tazky stupen epilepsie.
Dakujem

damian

...a co je na pripade najkrajsie, neurolog (starsi pan primar), ju nevysmial, ked mu povedala o tejto liecbe, ale ju podporil a povedal, ze to je vzacna vec, k comu sa dostala :-)

damian

Nuz, pani, ktora 17 rokov trpi epilepsiami, teraz uz niekolkokrat denne, sa po tyzdni tejto terapie zacalo zlepsovat. Teraz, po 2 tyzdnoch ma skoro celkom vysadeny jeden liek z troch. Ma len asi jeden zachvat denne a aj ten jeden zachvat me mensiu intenzitu ako maval. Taktiez, nepocituje unavu a ospalost ako kedysi. Takze, uvidime, ako bude dalej...