epilepsia

Príspevok v téme: epilepsia
radoslav

Lekárka diagnostikovala na základe vyšetrenia na EEG synovi riziko vzniku epileptických záchvatou, zatiaľ našťastie nemal žiadny záchvat, existuje nejaký prírodný doplnok stravy na odvrátenie tohto stavu? Jednoducho je to pre nás s manželkou šok a nevieme okrem liekov čo ďalej, vie te niekto niečo bližšie o tejto chorobe okrem toho čp je v manuáloch zdravotníctva? Môžte nám poradiť prosím Vás.Ďakujem

trinity

damian, prosim ta, povedz nejake vody(znacku),ktore sa mozu pit vo vel. mnostve lebo v tomto sa absolutne nevyznam...

mifo

moze mi niekto prosim vam poradit zacali sme sa s priatelkou pokusat o babo, priatelka berie silne lieky uz par rokov proti epilepsii. Ma vdaka tomu snizenu schopnost otehotniet nez ine zeny, alebo nie dakujem.

damian

NIC okrem obycajnej, nebublinkovej, nemineralizovanej vody (H2O) nepatri do pitneho rezimu vody (min 2 a pol litra)

damian

Trinity, zial, nie. Minule som dosiel na SK a chutnal som tu vodu. Je velmi mineralizovana a teda mocopudna. Samozrejme, je dobre dat si 2 pohare takejto vody denne, ale nie viac. zvysnych 2 litre by mala byt obycajna nemineralizovana voda.

damian

A samozrejme, vela dobrej nalady a optimizmu - menej alebo radsej ziadny televizor. TV je zly nielen na epilepsiu, ale celkovo na nervy.

damian

JULIA, uz som poslal. Nemusis, ak nechces podstupit ketogennu dietu. Avsak, zmen stravovanie na zdravsie, hlavne co nejmenej cukrov, bielej muky, mlieka a pod. Taktiez, dolezite su kvalitne rastlinne tuky, ako oleje, semienka (lanove, slnecnicive...) orechoviny, aj rybacie jedla alebo Omega3 Omega6, samozrejme, co najviac ovocia zeleniny, strukovin a CESNAK. A dostatok vody samozrejme - min 2 a pol litra cistej vody denne.