atypicky problem ... pls help ...

Príspevok v téme: atypicky problem ... pls help ...
xix

posielam to ece raz .. ak by to bolo dvakrat na fore tak pls. jedno vymazte alebo si to nevsimajte ... a teraz k teme
mam taky dost netypicky problem ... neviem ci je to depresia alebo co za psichycka choroba, no proste ked niekde na nieco
cakam, alebo proste niekde som a musim sediet a nudim sa, al. sa musim nejak tvarit (ako napr. stuzkova) tak ma chyta taky
divny stav zacne sa mi priserne tocit hlava a dustavam nutkanie ako keby som musel ist ihned na wc, popripade ma zacne natahovat
srdce mi bije ako splasene atd. to sa proste neda opisat ... ako keby sa moje telesne funkcie zrychlili o 300% sekunda je vtedy hodinou
... mozno sa vam to zda smiesne ale uz som fakt v koncoch, ked som mal stuzkovu som musel skorej odist bo som to proste nezvladol rodicia
sa nahnevali atd. teraz som na vyske som si myslel ze sa to ako tak vyliecilo ale ono sa to zase vracia a uz ma to zas dostalo, ked idem
do obchodu tak rychlo utekam nak som uz na intraku, ked idem s kamaratmi tak som ako prvi doma ... chcel by som si najist aj dievca, ktore
tak velmi bytostne potrebujem ale kvoli tejto chorobe sa to neda ... zivot je pre mna peklom na zemi, fakt uz neviem co mam robit ...

RNG

Co sa tyka lubovnika bodkovaneho(St John'sWort=hypericus perforatum) jeho ucinnost bola mnohonasobne klinicky dokazana.
Aj osobne s tym mam skusenosti, na sebe a hlavne na mojej zene
Cinnost 5-HTP je aj v mnohych lekarskych knihach-tryptophany su pouzivane uz dlho, pokleslo ich pouzitie v 90 rokoch, ked jeden z velkovyrobcov "vylepsil" proces vyroby a daval na trh zamorene vyrobky, co znicilo trh tryptophanu na dlhe roky.Aj teraz, ked boa davno objavena a odstranena ta pricina,udrzuje sa medzi lekarmi fama, ze to je nejak(nejasne)skodlive. Hlavnu rolu v udrzovani tej famy maju farmaceuti, ktori chcu predavat svoje drahe patentovane synteticke psychotonicke drogy(s navykovymi vlastnostami a skodlivymi bocnumi efektmi)

cawko

xix, psychiater je MUDr., čiže ti môže prespísať lieky sám, nemusí dať odporúčanie obvodnému lekárovi. Psychológ je Mgr. ten ti lieky predpísať nemôže, môže tak s tebou akurát rozprávať a rozoberať problém dookola a donekonečna...a niekedy nič z toho..

cawko

Nechoď za psychológom. Mám niekedy pocit, že tí so svojimi bludmi ešte poškodia človeku. Choď ku psychiatrovi, nejakému dobrému, ten ti pomôže z toho.

cawko

Najlepšie urobíš, ak zájdeš za psychiatrom. "Nepestuje" si to, bude to len horšie. A žiadny ľubovník, ani medovka a neviem ešte čo nepomáhajú... Možno, že ti stačí len psychoterapia.. To Ti pomôže, ver mi..

alti

Xix,
Serotonin sa neda kupit, ten si tvori vylucne nase telo - z tryptofanu. Tryptofan posobi ako neliekove antidepresivum. Treba hladat zdroje tryptofanu v strave : tvaroh, ryby, moriak, BANANY, susene datle, burske oriesky, jedla obsahujuce bielkoviny. Tryptofan je totiz esencialna /zivotne dolezita/ aminokyselina, ktoru vyuziva nas mozog - spolocne s Vit. B6, niancinom a horcikom pre tvorbu tu spominaneho serotoninu. Hladinu tryptofanu ZNIZUJE ALKOHOL. Drzim Ti palce, neboj, bude zase pekny den :D.

RNG

xix, skus nejake doplnky
5-HTP ti moze byt len na uzitok, zvysuje hladinu serotoninu prirodzenym sposobom, je to potravinovy doplnok, nie nejaka chemikalia.
Aspon to. A dala si si merat cukor-niekto v okoli musi mat glukomer- vtedu, ked mas depesiu?
Z nizkeho cukru je casto depresia.
Mozes mat aj prudko kolisajucu hladinu hormonov, skus 2 gramy yamu, to by malo vyrovnat hladinu.
Tolko ti mozem poradit z doplnkov.
Niekedy pomoze stress-B, zmes B vitaminov.