atypicky problem ... pls help ...

Príspevok v téme: atypicky problem ... pls help ...
xix

posielam to ece raz .. ak by to bolo dvakrat na fore tak pls. jedno vymazte alebo si to nevsimajte ... a teraz k teme
mam taky dost netypicky problem ... neviem ci je to depresia alebo co za psichycka choroba, no proste ked niekde na nieco
cakam, alebo proste niekde som a musim sediet a nudim sa, al. sa musim nejak tvarit (ako napr. stuzkova) tak ma chyta taky
divny stav zacne sa mi priserne tocit hlava a dustavam nutkanie ako keby som musel ist ihned na wc, popripade ma zacne natahovat
srdce mi bije ako splasene atd. to sa proste neda opisat ... ako keby sa moje telesne funkcie zrychlili o 300% sekunda je vtedy hodinou
... mozno sa vam to zda smiesne ale uz som fakt v koncoch, ked som mal stuzkovu som musel skorej odist bo som to proste nezvladol rodicia
sa nahnevali atd. teraz som na vyske som si myslel ze sa to ako tak vyliecilo ale ono sa to zase vracia a uz ma to zas dostalo, ked idem
do obchodu tak rychlo utekam nak som uz na intraku, ked idem s kamaratmi tak som ako prvi doma ... chcel by som si najist aj dievca, ktore
tak velmi bytostne potrebujem ale kvoli tejto chorobe sa to neda ... zivot je pre mna peklom na zemi, fakt uz neviem co mam robit ...

lencok

ahoj xix, no podla toho co opisujes by si mal vyhladat psychiatra. spominal si ze si uzival cipralex, ako dlho? mozno ti nesadol, mozno si ho neuzival dostatocne dlho aby ti zacal ucinkovat, kazdopadne sa netrap, psychiater zhodnoti tvoj stav a uvidite co a ako. Aj ja bereim AD a velmi mi pomohli...u kazdeho je to individualne, niekomu staci psychoterapia, ale ako si ty sam napisal, ze tie myslienky nevies ovladat asi budes potrebovat nejake dobre lieciky...asi mas nedostatok serotoninu...drzim ti palce

linduska...

o nicom takom ako pises som este nepocula ale musi to byt fakt tazke.no urcite existuje nieco co by ti mohlo pomoct.skus ineho doktora a uvidis co ti povie on

xix

no je to dost neocakavane ... je to proste myslienka ktora sa sprava ako virus, clovek ju dostane a aj sa snazi mysliet na nieco ine ako si pisal thyra ale neda sa, je to ako virus ktory v cloveku rastie a rastie ... prestavam kontrolovat svoje pocity a uplne ma to ovladne, ako keby som mal samodestrukcne telo, proste niesom magor s nejakym malim iq ja si vsetko co sa tu pisalo uvedomujem ale ako keby moje telo mi to robilo just naopriek ... no a najstrasnejsie je ked sa musim pretvarovat, ked musim byt niekym inym ako som ... a ece jedno ma napadlo ked mam tento stav a kuknem sa na ruky tak mi uplne "obeleju" take biele bodky ako keby mi prestala prudit krv ci co ... no ja neviem co mam robit ...

thyra

Vyzera to tak ze ani rodicia ti nepomohli moc. Stava sa ti to len v urcitych pripadoch, predpokladame ze sa to da predpokladat, ale bo je to ocakavane...ked sa nudis alebo na nieco cakas, alebo sa musis pretvarovat a nie si sam sebou, ako to vyzera v skole? stava sa ti to i v skole? nie som psycholog samozrejme, hlavne nepanikar, skus sa zacat na veci okolo seba pozerat zo zaujmom, ak stojis v dlhej rade na poste, v obchode nemysli na to, lebo si sa tam uz raz postavil, nebudes tam vecne a cas plynie rovnako, stale rovnako, stale rovnako...ziadna panika,poobzeraj sa okolo seba, farba stien, obrazky, reklami, architektura, ludia, pekne zeny, zlate male deti, bol by si uz najradsej von, ale si stale v rade...ale cas bezi a bezi a ty sa pomaly priblizujes k okienku, mas zmapovanu celu budovu, vsetky oznami, reklami, citaj si noviny, alebo pouzi discmen, nenud sa, but v pohybe, a hlavne sa zmier stym ze stojis v tom rade,kup si kocurkovo...pravidelne dychanie je velmi dolezite, ako sa citis v spolocnosti?

xix

no to neviem ... mozno by pomohlo ... ale toto je nieco proste vo mne, tu ziadne vyrozpravanie nepomoze ... som skusil jedniho casu neurol a ten bol celkom v poho akurat je slabi premna ...

kotatenko

tak máš blbého doktora, vieš profesia psycholog je tiež sama o sebe diagnoza,možno vôbec nepotrebuješ lieky iba sa poriadne vykecať pomáha to ver mi