Mandle

Príspevok v téme: Mandle
Rajny

Rád by som sa chcel poradiť. Koncom Júla som týždeň maródil a bral antibiotika kvôly mandliam. Dorka povedala, že mám akútny zápal madlí. Vyliečil som sa, tada dobral antibiotiká, mandle prestali bolieť. Avšak odvtedy keď vypijem niečo studenšie s bublinkami napr. pivo, tak ma rozbolí jedna mandľa a trvá to tak 1 deň. Po intenzívnom kloktaní soľného roztoku to prejde.
Pýtam, sa či to bude odteraz chronické alebo je to len problém swtudeného piva alebo mám to ešte citlivé... Nikdy predtým som tieto problémy nemal.

Fako

Mne vytahovali mandle pred 7 dnami v Novych Zamkoch. Mam 30 rokov a netusil som ze to bude az taketo bolestive, budim sa 2 krat za noc, mavam vecer horucky aj s triaskou a analgetikum flector si musim davat castejsie nez je predpisane lebo sa to neda zniest. Cez den nemavam teplotu a mam aj svetle hodinky ked to neboli.Dufam ze to uz prejde, ale cital som, ze u dospelych to moze trvat aj 10-20 dni dokym sa to uzdravi. Vsetkym co zazivaju nieco podobne prajem co najrychlejsie uzdravenie.

mangy20

na mandliach sa mi vytvorili asi 4 biele fliaciky, ktore vyzeraju ako afty. Pri prehltani obcas trocha boli hrdlo ale okrem toho nic. Mozu to byt naozaj tie afty, alebo nieco horsie? dakujem

marianka17

Mam 17r, pred rokom som mala hnisavu anginu, teraz sa mi vratila. Najprv ma bolelo hrdlo asi 3dni a potom sa mi vytvorili biele flaky na mandli tak som sla k doktorke. 3dni beriem antibiotika,ibalgin a kloktam 3x denne kloktadlom aj solou. No teraz mam mandle cele biele a strasne bolesti hlavy(ked lezim a postavim sa)horucka mi tiez beha hore dole do 39...potom mam zimnicu...a mam taky pocit ze sa nic nezlepsilo..ako dlho sa to bude liecit?a mozem vobec pit mlieko?alebo ked mam zimnicu aj horucku mam lezat v posteli??..prosim vas poradte mi

kiwi

Uz rok som mala problemy s mandlami. Stale same anginy, ktore boli casto liecene antibiotikami. Raz som prisla k doktorke a povedala mi, ze mam strasny nosovy hlas a ze mandle musia ist von. Este len pred 2 tyzdnami mi ich brali, no dnes uz rozpravam plynule :) Sestricka mi po operacii odporucila stale popijat nejake tekutiny a snazit sa rozpravat, pretoze ked nebudem vyvijat nejaky tlak na tie rany, tak sa na nich moze vytvorit biely povlak. A ked potom zacnem rozpravat s ty, ze ma uz hrdlo neboli, tak ten povlak sa roztrha a bolest je tu znovu. Preto som sa snazila rozpravat uz druhy den a vsetko preslo ako po masle. Dychanie sa mi zlepsilo, v noci uz vobec nechrapem ako predtym, kedze som mala obrovske mandle (doktorka povedala, ze 30 rokov svojej roboty take obrovske este nevidela) a hlas sa mi upravil, ziadne rozpravanie cez nos. Co bude nasledovat potom vam poviem neskor, teraz som rada, ze som sa tejto pritate konecne zbavila :) vrelo odporucam ak mate podobny problem, aky trapil mna...

evo

Od detstva sopm mal same anginy a vysoke teploty. Vyvrcholilo to okolo 17-teho roku. Asi rok som mal nepretrzite teploty. Niekedy vysoke, potom len okolo 37 ale stale. A tí buzeranti mi ich nechceli vybrat.Postupom casu sa to nejako upravilo, ale stale ma to hendikepovalo. Ci som vypil teple, studene alebo vlazne, vzdy sa to ozyvalo. A k tomu nepochopúitelne teploty okolo 37 a z toho prameniaca unava.Az som sa raz nasral a rozhodol som sa , ze si dam mandle vybrat. Mal som vtedy 35 rokov. Bol so mnou s takym problemom na izbe chlapik co mal 45. Neviem ako on. ale ja mam odvtedy svaty pokoj. Kvalita mojho zivota sa zlepsila o 100 percent.

tomik

Nedavno mi vyberali mandle a jedno, co mozem poradit je, aby ste po operacii rozpravali minimalne. Mne preto nezahojene rany zacali krvacat. Samotna operacia ma velmi nebolela, trochu ma to bolelo po tom, co mi prestali ucinkovat oblbovacky. Inak je to v pohode, kazdy ma s tym strasil. Az na ten dlhsi pobyt v nemocnici, ktory by nebol, keby som tolko nekecal, to bolo vsetko uplne v pohode. Aha...este ta riedka strava..

broňa

ja som to už raz niekde písala, mala som veliké mandle, časté angíny. Dokonca aj termín na operáciu. Týžďeň predtým mi kamarátka poradila každý večer natierať mandle propolisom. Zobrala som si špajdlu, vatu, namočila do roztoku a natrela-samozr. po umytí zubov.potom som už nič nejedla, nepila, išla som spať. Tak to robím už zo dva roky. Do týždňa, ako som začala s touto procedúrou sa mi mandle zmenšili o polovicu, a odvtedy som ani raz nemala angínu.Dovtedy aj 3,4 krát ročne hnisavé a zdĺhavé. Mandle sa stále zmenšujú a lekár mi po dvoch rokoch keď som sa tam objavila kvôli niečomu inému povedal,že s takýmito mandlami by ma už na operáciu neposielal.Aj iné lekárky,keď im spomeniem že som mala problémy a ako ich liečim, hovoria, aby som pokračovala.
Počula som aj o inom spôsobe liečby propolisom a vraj zbral-3x denne kloktať aspoň 5 min.vkuse.

monn

Prosím Vás o radu. Taktiež mám odporučené vybrať si mandle.Od destva mám problémy,žiadne atb mi nepomáhajú,teraz sa to zhoršilo.Chcem vedieť ako dlho zákrok trvá a či sa môžu vyskytnúť komplikácie? Ďakujem.