Mandle

Príspevok v téme: Mandle
Rajny

Rád by som sa chcel poradiť. Koncom Júla som týždeň maródil a bral antibiotika kvôly mandliam. Dorka povedala, že mám akútny zápal madlí. Vyliečil som sa, tada dobral antibiotiká, mandle prestali bolieť. Avšak odvtedy keď vypijem niečo studenšie s bublinkami napr. pivo, tak ma rozbolí jedna mandľa a trvá to tak 1 deň. Po intenzívnom kloktaní soľného roztoku to prejde.
Pýtam, sa či to bude odteraz chronické alebo je to len problém swtudeného piva alebo mám to ešte citlivé... Nikdy predtým som tieto problémy nemal.

Niva

Je to uz davnejsie, co pisal Miro2. Avsak dobre vystihol, co si myslim aj ja.
Mandle su sucastou imunitneho systemu, teba ich zachranit, ak sa co len kus da.
Polozil si niekto otazku, preco tolko bol chory s mandlami?

susiquatro

mandle by ti mali zachytávať všetku možnú neplechučo vdychuješ, aby sa ti nedostala dalej do priedušiek, pľúc.
ja ich mám vonku už skoro rok. tiež som mala zlatého streptokoka, aj keď neviem, kde sa tam vzal, lebo ako si pamätám,že angínu som mala asi 2-3krát v živote, aj to ako malá. rozhodovanie trvalo 3 roky.to vybratie nebolo ani také stašné, tiež som mala lokálne umŕtvenie priamo do hrdla,ale tá doba liečenia čosi strašné. Ešte v špytály som videla rozdiely.Deti tie tam už na druhý ďeň pobehovali, spolutrpiaca 16-ročná sem tam zastonala, druhá 50-ročná pani, tá trpela hrozne a ja vtedy 27 som bola tak v strede. takže asi je lepšie čím skôr, deti všetko lepšie znesú.Presne ako "cia" som 3 týždne trpela a brala jednu tabletku od bolesti za druhou. preplakala som noci a dni, jedla len kašičky pila čajíky aj to len bylinkové, lebo inak to stašne štípalo. Keby som si teraz mala vybrať chcem ich späť. ale vraj ten zlatý bacil, keď ho človek roky nosí v sebe, môže spôsobiť rôzne problémy so srdcom, kĺbami, kosťami. A predtým som mala strašný problém s akné, a tezas mám pokoj.

Kika

no ja mam akurat teraz ten problem plus mam streptokoka je to dost neprijemne a uz som na druhych antibiotikach -Zinnat 500mg, ale vybrat si ich urcite nedam :))

kleopatra

Ked je rec o mandliach, vzdy ich odporucam vybrat. Cele detstvo som zapasila s anginami a krmili ma antibiotikami, mozno to a mozno ine mi dopomohlo k reume. Mandle mam uz 2 roky von a za ten cas som anginu nemala. Ak ma aj hrdlo boli, do troch dni dokazem zapas s bacilmi vyhrat. Odporucam ale bublinky a studene z pitneho rezimu vylucit.

Sisio

No ja som mala taktiež chronický zápal a bola som sa radiť s troma lekármi a tí mi povedali že to treba vybrať lebo potom bude organizmus neustale oslabeny a náchylný nakolko sa krvinky budu sustrediť len na mandle tak som ich aj dala vybrat .Nebolo to nic príjemné a asi dvatyzdne som nemohla normalne jest ale zvladla som to

miro2

ked som bol este v maly tak mi vybrali nosne mandle , teraz mam tak 4 krat do roka zapal hrdla a prejde to az na priedusky, bol som s tym uz aj na vysetreni a dosktorka mi po vytere po vedala ze mam chronicky zapalene mandle v hrdle. niekedy to prechodim doma a niekedy ked uz nemozem ani glgat tak idem k doktorovy da mi antibiotikum a za par dni je vsetko ok.
sa tu bavite ze mandle nevybrat ale ako to potom liecit ? alebo ako dostat imunitu do takeho stavu ze ziadny virus sa na mna nenalepi ?
lebo ked to takto pojde dalej a pride pandemia tak padnem hadam prvy :-)

Smolicek

V siedmom rocniku mi tahali mandle lebo som mala vzdy bolesti hrdla a hnisave anginy.A napriek tomu,ze uz nemam mandle 3 roky aj tak mam bolesti hrdla a som chora tak ako predtym.A uz neviem co mam robit.Mozno som zbytocne davala vyberat mandle.

Andy_1

Moj nazor je ten, mala som tie iste problemy, mandle mi stale hnisali a mala som aj zlateho stafylococa..mandle museli ist von, ale v tomto pripade si myslim, ze to este moze byt citlive, davat pozor aby sa zapal opat nevratil...v krajnom pripade si dat mandle radsej vybrat, uz to robia aj laserom v Leteckej Vojenskej nemocnici v Kosiciach...