Mandle

Príspevok v téme: Mandle
Rajny

Rád by som sa chcel poradiť. Koncom Júla som týždeň maródil a bral antibiotika kvôly mandliam. Dorka povedala, že mám akútny zápal madlí. Vyliečil som sa, tada dobral antibiotiká, mandle prestali bolieť. Avšak odvtedy keď vypijem niečo studenšie s bublinkami napr. pivo, tak ma rozbolí jedna mandľa a trvá to tak 1 deň. Po intenzívnom kloktaní soľného roztoku to prejde.
Pýtam, sa či to bude odteraz chronické alebo je to len problém swtudeného piva alebo mám to ešte citlivé... Nikdy predtým som tieto problémy nemal.

alfa

ked je uz chronicky zapal mandli, musia von, lebo je tam zapal, ktory oslabuje cele telo. vyberanie mandli ako take neboli-je to znecitlivene, potom to moze by neprijemne asi tak 3 dni. ale rozhodne to nie je nic strasne!!!

lucia

aj ja mam csronicky zapal. CO mam robit? doktorka povedala, ze musia ist von, lebo antibiotika nepomozu. Bude to boliet?

pišta

Ešte niečo:
- vyprážané, pečené, fritované mäso ale aj iné potraviny obmedziť alebo vynechať, nahradiť vareným, duseným, na pare, inak spálené tuky upchávajú drobné vlásočice, a tak je lmyfatický systém preťažený, lebo sa nevylúči všetko, čo sa má vylúčiť (aj preto môžu byť zdurené uzliny)
- údeniny akéhokoľvek druhu nadmerne zaťažujú a znečisťujú organimus (klobásy, šunky, salámy...)
- konzumovať mäso len s citom, aspoň dočasne

pišta

Môj názor je, že pokúsiť sa ich zachrániť (v spolupráci s lekárom, možno stačí so všeobecným).
Mandle sú dobrý "zachytávač" infekcií, ak chýbajú, infekcia sa zachytáva hlbšie v organizme.
Sú situácie, keď sú mandle tak zničené, že sa už nedá nič s nimi robiť, len von (podobne, ako s niektorými zubami).
Ak to nie je váš prípad, treba rýchlo posilňovať imunitu, pbmedziť alebo lepšie vynechať sladkosti, výrobky z belej múky a mlieka (aspoň načas). Tieto látky, okrem infekčného prostredia (napr. škola) nadmerne zaťažujú imunitný systém.
Znížiť podiel varenej stravy, ovocie + zlenina + KVALITNÉ vitamínové prípravky.
Ideálna by bola očistná kúra, ale to si skúste na to urobiť vlastný názor.
Držím palce.

anonym_7064

mojej dcere kazali vybrat mandle lebo dych ustami stale ich ma pootvorene ma 10rokov no nrviem sa rozhodnut poradte dakujem

mm

ja sa rozhodujem ist na vybratie mandli, mam 2 roky problem so zdurenou uzlinou na hrdle a hematolog vravi vybrat uzlinu a krciar vybrat mandle.neviem co mam robit poradte
ta zdurena uzlina moze byt z mandli stale mi tam koluje nejaky bacil.aj akne mam len okolo sanky.

Lienka7

Ahoj. Tak ja sa prikláňam k názoru Broni. Mňa tak isto z chronických angín a z rôznych iných zápalov v hrdle a hlavne pred operáciou zachránil PROPOLIS. Aj potieranie aj kloktanie ráno a večer. Je to naozaj prírodný zázrak, ktorý mi pomohol už vo viacerých problémoch. Tak veľa šťastia...

anonym_6981

Taktiez som mala problemy s mandlami, chronicke zapaly taktiez pritomnost stafylokoka a haemophila. Mandle su vonku a odvtedy nemam ziaden problem.

broňa

ja som mala angíny takmer každý mesiac od jesene do zimy a marodial aj mesiac a pol.už som bola v nemocnici s taškou nachystaná vyberať mandle.pre teplotu som sa vrátila doliečiť.kamarátka mi poradila PROPOLIS. natierala som ich každý večer(spajdla,vata,namočit do propol.roztoku a natrieť pred spaním) za týždeň sa mi mandle zmensili o polovicu,na operáciu som nesla, angínu som odvtedy nemala, výter z hrdla vždy negat.(ziadny strep