Nikdy uz nezjem mäso!

Príspevok v téme: Nikdy uz nezjem mäso!
Deria

Boze, to som nemala vidiet! Prave som videla v TV, ako ti prasivci velkochovatelia kastruju malicke prasiatka BEZ LOKALNEHO OMRTVENIA(!) a to len aby usetrili peniaze! Ako strasne kricali, ved to su barbari! Este stale mam oci plne slz. Ked si predstavim, ze na dedinach sa to tak bezne robilo a mozno este aj robi, tak mi beha mraz po chrbte. Kedy uz clovek raz pochopi, ze zvierata su zive tvory, ktore prezivaju strach, radost, smutok? Su zdegradovane clovekom na uroven veci, s ktorou sa da vsetko robit a hlavne zarabat peniaze. Cim viac mäsa sa konzumuje, tym viac sa tyraju zvierata, lebo produkcia musi ficat, to je predsa profit! Husi sa krmia strojmi, videla som zabery, po rade im brutalne napchaju hrue rury do hrtana, aby to islo rychlejsie, ci hus pri tom porania, im je jedno. Kury broilery su nagniavene tak, ze sa nemozu hybat, dochadza ku kanibalizmu, pretoze im z toho musi zacat sibat ale na to maju velkochovatelia metodu: osekuju im zobaky! Vsetky zvierata su prepchate chemiou, antiiotikami a hormonmi. Taktiez som videla morky, ktore boli z tych hormonov tak pretucnele, ze sa nemohli doplazit ani k vode, trpia bolestami a zapalom klbov. A to je len zlomok toho, co este nevieme. (Resp. nechceme vediet!) A toto vsetko, tu chemiu, strach a bolest zvierat dokaze clovek este zjest!!! Ja sa pytam, co je na tom zdrave? Ak niekomu este po tom vsetkom chuti, pojedat tie ubohe a utyrane mrtvolky, tak nazdravie! Ja sa v kazdom pripade hanbim, ze som clovek. Ludstvo na to aj tak raz pride, ze jedina spravna a zdrava vyziva je bez mäsa. (Ved vsetko, co robilo a robi nespravne, sa mu vracia.) Toho nazoru boli uz z dejin mnohe slavne osobnosti a svet k tomu pomalicky aj speje, ak ovsem ludstvo nestihne znicit celkom vsetko: prirodu, zvierata a aj seba samych.

watermelon

Gandi hovoril ze kulturu naroda mozme vidiet na tom ako sa sprava k zvieratam.
Je to hnusny biznis, mila moja to si este vela toho nevidela, ja som videla skrytou kamerou natoceny dokument kde tycami tlkli kravicky kopali tehotne kravy, no strasne som plakala. ALe o tom su ludia - sama krutost - nie? A este si tu srandu robia ze preco nie? Boze ludska debilita a hlavne krutost nepozna hranic. Neviem kde vzniklo slovo ludskost - aka blbost to je, nieco take nie je. Je len krutost.
Porovnavat strom a faunu s tyranim zvierat vo velkochovoch? Zasa to svedci o riadnej zadubenosti!! Odkedy ma strom centralnu nervovu sustavu??? Je predsa dokazane ze zviera citi, ma strach, citi bolest, trpi a vazeni vsetky tieto stresy sa vam prenesu potom do vasho oblubeneho maska, len si ho zerte. Sme to co jeme, vy ste och vlastne tu sa nehodi ziadna zvieracia nadavka.
Deria, neviem ako je to v Europe, ale myslim ze podobne, v USA su zaziva zdierane aj z koze, nie je to pravidlom, ale zo zakona maju byt pred tym omracene, casto sa tak nestane...
Ze macka zozrala mys? to co je za vyhovorku tyrania zvierat??? Macka ju predtym akoze tyrala vsak? kopala do nej, tlkla ju palicou, ponorila do vriacej vody na par sekund ako sa to robi so sliepkami a este aj tak ostanu zive, no jo zasa raz prejav velkej inteligencie.
Skratka a dobre, jedze maso, nic proti tomu nemam ale nesmejte sa z TYRANIA, aj vam by bolo treba trosku tusim tou palicou do rebier, a nechat vas vo svojich vykaloch, v klietke bez toho aby ste sa mohli pohnut, a mozno by vam aj zobaky mohli bez umrtvenia usekavat (ako sa to sliepkam robi aby sa nedodobali k smrti) Toho je vela... ale nechapem ako to moze byt ludom jedno a ako sa z toho mozu smiat ci to dokonca bagatelizovat VEd aj macka roztrha mys... co to ma spolocne, no jo...
Nic si nevazite, vsetko beriete ako samozrejmost a zijete z utrpenia inych - bravo to je vykon, daleko ste to dotiahli. Dobru noc

J111

Hej a k tomu vsetkemu bude koniec sveta:DDD
J. povedal jednemu, zabijaj a jedz, tak preco by to malo byt nejake neludske. Podla mna ide len o prilisnu precitlivelost, samozrejme, ze je to biznis.......

palacinka123

myslim si ze toto vsetko je pricinou nasej pomalej, ale istej zahuby. Ludia si nevazia prirodu, myslia si ze su nieco viac nez "len" nejake zviera. A potom to takto dopadne, ze sa len nahaname za materialnym a zozierame sa zaziva.

Viem, ze zvierata sa pre mäso budu vzdy usmrcovat, ale humannejsie sposoby by mali byt samozrejmostou.

Milky

Zabi bobra, zachranis strom.
Nechces rozbehnut kampan aj proti pileniu stromcekov? Ved to ich boli, taktiez su zive.
Prestan pouzivat vsetko pochadzajuce z fauny a flory, uchranis prirodu..
Videla si, ako si macka trha mys, aby ju zozrala? Hnusne, ze.
Ale tak to v prirode chodi..
Nik ta nenuti jest maso. Ja ho taktiez nemusim casto. Chovam doma kravy, svine, sliepky, psy a tebou opisovane veci na dvore, ani u nikoho na dedine nevidim.
Nesir zbytocne paniku..

KakaoNepijem

Netusil som aky tragicky pribeh to masko, ktore konzumujem v sebe ma ! Budem jest este viac maska a bude zo mna mozno dramatik.