Nikdy uz nezjem mäso!

Príspevok v téme: Nikdy uz nezjem mäso!
Deria

Boze, to som nemala vidiet! Prave som videla v TV, ako ti prasivci velkochovatelia kastruju malicke prasiatka BEZ LOKALNEHO OMRTVENIA(!) a to len aby usetrili peniaze! Ako strasne kricali, ved to su barbari! Este stale mam oci plne slz. Ked si predstavim, ze na dedinach sa to tak bezne robilo a mozno este aj robi, tak mi beha mraz po chrbte. Kedy uz clovek raz pochopi, ze zvierata su zive tvory, ktore prezivaju strach, radost, smutok? Su zdegradovane clovekom na uroven veci, s ktorou sa da vsetko robit a hlavne zarabat peniaze. Cim viac mäsa sa konzumuje, tym viac sa tyraju zvierata, lebo produkcia musi ficat, to je predsa profit! Husi sa krmia strojmi, videla som zabery, po rade im brutalne napchaju hrue rury do hrtana, aby to islo rychlejsie, ci hus pri tom porania, im je jedno. Kury broilery su nagniavene tak, ze sa nemozu hybat, dochadza ku kanibalizmu, pretoze im z toho musi zacat sibat ale na to maju velkochovatelia metodu: osekuju im zobaky! Vsetky zvierata su prepchate chemiou, antiiotikami a hormonmi. Taktiez som videla morky, ktore boli z tych hormonov tak pretucnele, ze sa nemohli doplazit ani k vode, trpia bolestami a zapalom klbov. A to je len zlomok toho, co este nevieme. (Resp. nechceme vediet!) A toto vsetko, tu chemiu, strach a bolest zvierat dokaze clovek este zjest!!! Ja sa pytam, co je na tom zdrave? Ak niekomu este po tom vsetkom chuti, pojedat tie ubohe a utyrane mrtvolky, tak nazdravie! Ja sa v kazdom pripade hanbim, ze som clovek. Ludstvo na to aj tak raz pride, ze jedina spravna a zdrava vyziva je bez mäsa. (Ved vsetko, co robilo a robi nespravne, sa mu vracia.) Toho nazoru boli uz z dejin mnohe slavne osobnosti a svet k tomu pomalicky aj speje, ak ovsem ludstvo nestihne znicit celkom vsetko: prirodu, zvierata a aj seba samych.

PohodaZivot

Ak sa vam hnusi tyranie zvierat, kupte si podu a vytvorte kusok spravodliveho sveta. Chodte prikladom aby ludia videli ze sa takto zit da.

Chovajte zvierata na mlieko a vajcia. Dopestujte im aj sebe potravu. Netyrajte rastliny a hmyz. Nerezte stromy, nesypte chemiu do zahonov. Neublizujte zemi a neorajte ju.

Urobte to postupne, spociatku ako vykendeve hobby, aby ste si vyskusali co sa realne da a co je len fikcia. Vydobytky techniky, internet, pracku... mozete pouzivat, nie je to v rozpore s prirodou.

M 25

ja som celý život jedla mäso.. vždy som tvrdila, že by som nemohla byť vegetariánkou..
až potom som videla tieto videá ...
príšerné niečo .. odvtedy mám v hlave akýsi blok, aj ked mám chuť na mäso , nedokážem ho zjesť ...

je to celé smutné ...

SvetloZivota

Ak sa vam hnusi tyranie zvierat, kupte si podu a vytvorte kusok spravodliveho sveta. Chodte prikladom aby ludia videli ze sa takto zit da.

Chovajte zvierata na mlieko a vajcia. Dopestujte im aj sebe potravu. Netyrajte rastliny a hmyz. Nerezte stromy, nesypte chemiu do zahonov. Neublizujte zemi a neorajte ju.

Urobte to postupne, spociatku ako vykendeve hobby, aby ste si vyskusali co sa realne da a co je len fikcia. Vydobytky techniky, internet, pracku... mozete pouzivat, nie je to v rozpore s prirodou.

dana660xz

niektorí zrejme nepochopili, že so zvieratami sa dnes zaobchádza ako s nejakými vecami, komoditami a nie živými bytosťami a ´vegetariáni sa jednoducho rozhodli neparticipovať na takomto niečom.
či je človek všežravec alebo bylinožravec je jedno, ide o to, že hoci mäso má živiny (ktoré sa dajú ale nahradiť aj rastlinnej sfére) , niekto jednoducho nechce jesť zvieratá, ktoré sú takto chované zabíjané a týrané, tak to prosím rešpektujte.

Milky

Deria.
Akym stylom bola napisana otazka, takym stylom bola napisna odpoved.
Ked je nieco chovane ci pestovane na uzitok, tak tomu tak je. (k tej analogii so stromom, co sme sa nepochopili). Preto sa uznacuju chovne zvierata ako chovne a nie ako okrasne zvierata.
Nik ta nenuti jest maso.
Moja sesternica ho nejedla, mala ist na operaciu a tu museli presunut, nakolko jej chybalo nieco, co obsahuje iba maso. Nekomentujem, proste to treba prijat ako fakt.
Ako som pisal, ja tomu masu moc nedam. Ale to neznamena, ze si ho za tie dva tyzdne nedam a budem afektovane pisat, co si videla niekde vo filme. Ja som vcera pozeral Akty X a nesnazim ta varovat, ze UZ SU TU.
Zvierata sa chovaju inak, ako popisujes. Ak chces, pridi ku nam. Pozri sa ako to je v skutocnosti, dam ti napit mlieka nadojeneho, zena ti napecie tvarohovnik a ked sa prejdes po mastali potom sa mozes zacat rozculovat.

Linguistics

furt len maso, maso.. ostatne nevidis/nevidite? XY veci obsahuje vedlajsie zvieracie produkty, ci ako to nazvat. Gumove medvediky, mydla, sampony, kozene topanky, obliecky na postel, telove mlieka, dokonca hasiace pristroje, ktorymi poziarnici zachranuju zivoty tych zlych tyranov - ludi :) Ked nechces mat s tymto nic spolocne tak co, prestahujes sa do dzungle?

xy:)

nesuhlasim s tym, ze clovek nema jest maso. suhlasim vsak s tym, ze ho nemusi jest kazdy den. ale maso MA ziviny! neviem, odkial prisla myslienka, ze clovek je bylinozravec, ale to je riadne pritiahnute za pacesy teda, pretoze nie je. a ked uz hovorime o zuboch, tak terajsi clovek nema predsa zuby ako homo sapiens, chrup sa prisposobil vdaka tepelnemu spracovaniu stravy. clovek si vie stravu upravit, narozdiel od zvierat, ktore si nevedia ukuchtit speciality, ktore si ulovia, preto vsetko zeru surove.
dalej deria, ako vies, ze jezis pri poslednej veceri jedol bylinky?? bola si tam s nim, kukala si mu do taniera? okrem ineho, jezis jedol ryby, aj ich rozmnozil, aby ludia mohli utisit hlad. alebo si myslis, ze vsetkych hladnych nakrmil spenatom? a k teorii, ze somalske deti by neumierali, keby sme nejedli maso, tak to je uz vymyslanie.