Nikdy uz nezjem mäso!

Príspevok v téme: Nikdy uz nezjem mäso!
Deria

Boze, to som nemala vidiet! Prave som videla v TV, ako ti prasivci velkochovatelia kastruju malicke prasiatka BEZ LOKALNEHO OMRTVENIA(!) a to len aby usetrili peniaze! Ako strasne kricali, ved to su barbari! Este stale mam oci plne slz. Ked si predstavim, ze na dedinach sa to tak bezne robilo a mozno este aj robi, tak mi beha mraz po chrbte. Kedy uz clovek raz pochopi, ze zvierata su zive tvory, ktore prezivaju strach, radost, smutok? Su zdegradovane clovekom na uroven veci, s ktorou sa da vsetko robit a hlavne zarabat peniaze. Cim viac mäsa sa konzumuje, tym viac sa tyraju zvierata, lebo produkcia musi ficat, to je predsa profit! Husi sa krmia strojmi, videla som zabery, po rade im brutalne napchaju hrue rury do hrtana, aby to islo rychlejsie, ci hus pri tom porania, im je jedno. Kury broilery su nagniavene tak, ze sa nemozu hybat, dochadza ku kanibalizmu, pretoze im z toho musi zacat sibat ale na to maju velkochovatelia metodu: osekuju im zobaky! Vsetky zvierata su prepchate chemiou, antiiotikami a hormonmi. Taktiez som videla morky, ktore boli z tych hormonov tak pretucnele, ze sa nemohli doplazit ani k vode, trpia bolestami a zapalom klbov. A to je len zlomok toho, co este nevieme. (Resp. nechceme vediet!) A toto vsetko, tu chemiu, strach a bolest zvierat dokaze clovek este zjest!!! Ja sa pytam, co je na tom zdrave? Ak niekomu este po tom vsetkom chuti, pojedat tie ubohe a utyrane mrtvolky, tak nazdravie! Ja sa v kazdom pripade hanbim, ze som clovek. Ludstvo na to aj tak raz pride, ze jedina spravna a zdrava vyziva je bez mäsa. (Ved vsetko, co robilo a robi nespravne, sa mu vracia.) Toho nazoru boli uz z dejin mnohe slavne osobnosti a svet k tomu pomalicky aj speje, ak ovsem ludstvo nestihne znicit celkom vsetko: prirodu, zvierata a aj seba samych.

J111

Niekto neje maso preto, lebo na neho nema dost penazi:D
Pozrime sa na deti v Somalsku, co by oni za to dali a bolo by im to suma fuk, ci to zvieratko nejako pritom trpi.
No, podla mna, ak zabiju zvieratko humanne, tak ani bolest nepociti.

bingham

ZASE niektore prispevky uplne o nicom.. :)...nic nezmenite na tom ze ludia budu aj tak jest maso...a navyse nam aj prospieva ale to je uz o inom :)

J111

Treba len castejsie podavat trestne oznamenia. Suhlasim s tym, ze nad vrazdou cloveka sa uz ani nikto nepozastavi, ale chybu robi aj to spravodajstvo, lebo nas tym denno denne krmi a potom sa nam vsetkym posuva prah vnimania. Ja ked pozeram spravy, tak to uz ani nevnimam, akoby to bolo vsetko na jedno kopyto, alebo tie kriminoviny, to akoby som denno denne pozeral to iste, tam vrazda, hentam vrazda, ani ma to netankne. Mozno by mali davat len to, co ozaj stoji za to a nie kazdu somarinu, hoci to somarina nie je, ale v celkovom kontexte to vyznieva ako banalita.
Tyranie zvierat je trestnym cinom, co k tomu dodat?

werdza

Tak napríklad ja som mala na mäso aj alergiu vyše roka, aj na domáce, stačilo mi zjesť lyžicu kuracej polievky a hneď som mala astmatický záchvat, ak bola z kuriatka kupovaného od dedinčanov, tak som mohla zjesť lyžíc viac a až potom prišiel. KEdysi som bola na strednej škole vegetaránka, potom som začala jesť hydinu a ryby, potom prišla tá alergia a teraz, keď mi prešla, tak moje telo si mäso občas pýta, ale snažíme sa kuratá a kačice a husy kupovať od dedinčanov a ak mám chuť na hovädzí stejk, tak idem do mäsiarstva a aj, keď mi je toho zvieratka ľúto, tak už s tým nič nenarobím, lebo už je mŕtve. Ak neješ mäso, lebo ti jw ľúto tých zvieratiek, tak ok, ale ak preto, lebo chceš tým niečo dosiahnúť, tak jeden človek ťažko sám niečo dosiahne tým, že prestane mäso kupovať a jesť. Napríklad aj dokumenty o tom, ako chovajú sliepky na vajíčka ma rozplakal, preto sa snažím kupovať aspoň teda tie podstieľkové, alebo naj je od babiek na trhu. Každopádne, ak človek neje mäso, musí si tie vitamíny doplniť ináč, hlavne aby mu B12 a železo nechýbali

dada.

bože to video je príšerné !!! je mi zle a do plaču zároven... videla som už veľa videí o týraní a zakaždým sa pýtam : ako toto može niekto robiť..
a v tomto videu sa pýtam ešte, ako títo ludia s takýmto pocitom možu žiť a spávať..ved OK ak zabiť, tak rýchlo a humánne...nie že podrežem napoly hlave krk a nechá umierať možno hodiny !! čo nemaju srdce ?

a ty podo mnou : neporovnávaj ak sa ubližuje človeku a zvieraťu...človek sa vie brániť, kričať a nemučia ho takýmto strašným sposobom !! ako napr v azii malých psíkov zaživa derú z kože na kožuchy..a chudatká potom také odraté hádzali na kopu a tam ešte žili !! ako tí ludia možu kludne spávať !! a chudatká psíkovia videli čo sa robí, aj napriek tomu poslušne išli k nim a čakali na svoj údel...plakala som hodinu potom ako som to videla...

alebo aj v tomto videu, no zabijať kačicu, že jej vykrúca krk na tri krát a chuderka ešte aj potom žije ?? !! alebo palicou trieskať do sliepok ako besný ?? !! otrasné volačo

a ešte týranie psíkov mi príde strašné : minule som videla nejaký zostrih, bolo mi na vracanie a do revu : poliali šteniatko benzínom, zapálili a ono utekalo a kňučalo od bolesti ako horel..a ešte si to natáčali a rehotali sa...
alebo uviazali psíka na lano za krk a pustili z mosta a tam ho honpálali. tak kňučal, že autá sa zastavovali, čo sa deje..alebo sedel psík pri chalanovi, oddane na neho hore pozeral a naraz sa on zahnal a železnou tyčou ho treskol..chudák padol a kňučal strašne..celé to natáčali, rehotali sa a kričali, doraz ho !!! zabila by som ich..debilov sprostých, všetkých...

alebo video ako týraju zvieratá v cirkuse,

pomáham zakladať útulok pre psíkov, preto sa dostávaju ku mne takéto videá...ohavné niečo

je mi zle z ľudí, sme horší ako zvieratá, tie sa nemučia a netýrajú navzájom...

lionesssssss

watermelon, by ma zaujímalo či tak strašne plačeš aj keď pozeráš televízne noviny, alebo čítaš nejaké tie fajné kriminálne prípade niekde v tlači....o úchylákoch, sadistoch, vrahoch a zlodejoch, ktorý ubližujú deťom, ženám, starým ľuďom a pod.

fakt trapas tento príspevok

ja si pekne zajtra dám z toho fajného hovädzieho čo mám v chladničke.

nie som zástancom týrania zvierat, ale netuším ako pomôžem krave/husi/morke/atď tým, že prestanem jesť mäso.

navyše, ak sa deje čo sa deje v nejakých treťotriednych krajinách, s tým ja už vážne neviem nič spraviť

Lumik

hej je to hrozne ako sa k zvieratam ludia chovaju, niektori aj z financnych dovodov, vacsinou rozmyslaju nad vsetkym moznym len nie nad tym ako znizit ich utrpenie. Normalne sa mi zda asi najlepsa cesta ako to aspon ciastocne riesit ak ma niekto rad maso tak aby si to zviera vychoval sam a humanne ho zabil. Pre silnejsie povahy jeden link kde su podla mna docela krute zabery aj ked aspon vacsinou ciernobiele takze su trochu zjemnene. www.meat.org Ono je dost tazke v tejto dobe cakat nejake zlepsenie, kedze mnohi by sa tak asi spravali aj k ludom v pripade nejakeho konfliktu. Asi aj keby nik maso nejedol tak by ich stale hlusili kvoli kozusinam, chemikaliam, ozdobam, prestizi, zabave...

tph

ale preco nejest maso ked je take fajne? to nie je riesenie, riesenie je domace pestovanie, staranie sa o svoje jedlo, tak podme krucinal vsetci pestovat a chovat to nas zachrani, a nie to ze vsetko je dovoz a zerieme nie maso z tyranych zvierat ale sunky z potkanov to neviete? chovat chovat chovat

J111

Spravne, proti tyraniu zvierat treba bojovat tak, ze inemu cloveku vybijeme vsetky zubky:DDD ak s nami nesuhlasi:DDD Dikes, dobre som sa pobavil, hoci som zadubeny:D