Nikdy uz nezjem mäso!

Príspevok v téme: Nikdy uz nezjem mäso!
Deria

Boze, to som nemala vidiet! Prave som videla v TV, ako ti prasivci velkochovatelia kastruju malicke prasiatka BEZ LOKALNEHO OMRTVENIA(!) a to len aby usetrili peniaze! Ako strasne kricali, ved to su barbari! Este stale mam oci plne slz. Ked si predstavim, ze na dedinach sa to tak bezne robilo a mozno este aj robi, tak mi beha mraz po chrbte. Kedy uz clovek raz pochopi, ze zvierata su zive tvory, ktore prezivaju strach, radost, smutok? Su zdegradovane clovekom na uroven veci, s ktorou sa da vsetko robit a hlavne zarabat peniaze. Cim viac mäsa sa konzumuje, tym viac sa tyraju zvierata, lebo produkcia musi ficat, to je predsa profit! Husi sa krmia strojmi, videla som zabery, po rade im brutalne napchaju hrue rury do hrtana, aby to islo rychlejsie, ci hus pri tom porania, im je jedno. Kury broilery su nagniavene tak, ze sa nemozu hybat, dochadza ku kanibalizmu, pretoze im z toho musi zacat sibat ale na to maju velkochovatelia metodu: osekuju im zobaky! Vsetky zvierata su prepchate chemiou, antiiotikami a hormonmi. Taktiez som videla morky, ktore boli z tych hormonov tak pretucnele, ze sa nemohli doplazit ani k vode, trpia bolestami a zapalom klbov. A to je len zlomok toho, co este nevieme. (Resp. nechceme vediet!) A toto vsetko, tu chemiu, strach a bolest zvierat dokaze clovek este zjest!!! Ja sa pytam, co je na tom zdrave? Ak niekomu este po tom vsetkom chuti, pojedat tie ubohe a utyrane mrtvolky, tak nazdravie! Ja sa v kazdom pripade hanbim, ze som clovek. Ludstvo na to aj tak raz pride, ze jedina spravna a zdrava vyziva je bez mäsa. (Ved vsetko, co robilo a robi nespravne, sa mu vracia.) Toho nazoru boli uz z dejin mnohe slavne osobnosti a svet k tomu pomalicky aj speje, ak ovsem ludstvo nestihne znicit celkom vsetko: prirodu, zvierata a aj seba samych.

watermelon

ja nejem maso uz niekolko rokov a nemahrazdam ho nicim, vsetko co potrebujes je v rastlinnej strave, ja neviem ludia vy ste slepi? ved na svete je tolko vegetarianov a veganov??? co im chyba? okrem par pripadov co to mozno nezvladnli a cely cas jedli len vyprazany syr a kolaciky. Nikto ma nepresvedci ze ked nejem maso nieco mi chyba. som zdrava, teraz prvykrat v zivote mi NIC nie je, konecne!!!!

PohodaZivot

Zla vec je aj premnozenie ludi. Hladnemu cloveku je jedno ze zabije zviera. Pocet deti nie je sukromnou vecou kazdeho cloveka. zem je len jedna.

[zruseny17]

nemozem si pomoct ale pride mi strasne smiesne ziadat aby chovatelia osipanych kastrovali prasiatka pod anestezou:)))
mimochodom,to ze sa im kupiruju chvostiky a stikaju zubky - tiez pri vedomi,ti nevadi?:)
mimochodom,jedol uz niekto-alebo aspon vonal, maso z nevykastrovaneho prasata?

watermelon

dobytok zijuci na zemi - 1 miliarda
hmotnost dobytka zijuceho na zemi v porovnani s hmotnostou obyvatelstva - dvojnasobok
plocha svetovej pody vyuzivana ako pastviny pre dobytok - polovica

okrem toho chov dobytka je velmi neekologyicky, okrem CO2 a metanu vypustaneho do vzduchu kravami a spol. je tu znecistovanie vod vykalmi, inac mili moji to pijete, ak pijete vodu z vodovou.
Vzdy ma strasne vytoci ked niekto chce znizovat CO2 tak ze mame menej jazdit autami, pricom najvacsim vypustacom CO2 su prave dobytky.
Tolko k tomu a teraz sup do mna,ja viem ja viem, vas sa toto netyka, usetrite si komenty. AKo som napisala, mne nevadi ked ludia jedia maso ale vadi mi ze sa spolupodielaju na tyrani zvierat a este sa z toho aj smeju a bagatelizuju to a porovnavaju s kacanim stromov ci jedenim rastlinnej stravy.

M 25

s čím nesúhlasím, je to ohánanie sa nad hladujúcimi, trpiacimi detmi...
keby sa dali napríklad tam v afrike ženy sterilizovať, ako sa už dávno o tom hovorilo, nerodilo by sa tolko detí, ktoré budú takto trpieť ... tam si za to môžu sami!
ale zvieratá trpia len kvôli nám!
ludia sú svine. vždy to tvrdím...

PohodaZivot

Taketo farmy a osady existuju po celom svete. Som zvedavy co budu robit ludia az do supermarketu raz nedovezu jedlo. Hlavnou prekazkou su urady ktore vela veci zakazuju a prikazuju. Zatial sa to da, ale v buducnosti to moze byt len fikcia.

watermelon

ja ZASNEM nad nad tymito nazormi, som rada ze ste vytiahli priklady hladujucich ludi na zemi lebo hladuju stale viac prave kvoli vzrastajucej produkcii masa!!!!!! ano dobre citate.
Celkovo sa takmer 40% svetovej urody obilia pouziva na krmenie hospodarskych zvierat. Toto je extremne neefektivne, ved tym by mohli byt nakrmeni hladujuci ludia, ale maso sa k nim v zivote nedostane, to ide zopar bohatym ktori ho zeru denne.
Narody s najvacsou spotrebou masa venuju vacsinu urody na vykrm. V USA hospodarske zvierata konzumuju v porovnani s celou ludskou popolaciou dvojnasobne mnozstvo obilia. Cim viac obilia je pouzite na vykrm tym menej ho predsa ide ludom. Ale to maso sa nedostane chudobnym, ti na to nemaju. Na obilie by vsak mali. Ale to nie je urcene pre nich.
Je neefektivne v dobe ked su z velkej casti vycerpane zasoby vod najskor pestovat obilie a zavlazovat ho a potom este davat obrovske mnozstva vody dobytku. Vy mi rozpravajte o hladujucich detoch, ved vy sa na tom hlade podielate najviac, vy co zerete maso.
V Cine vzrastol podiel obilia na vykrm zvierat z 1978 do 97 z 8 na 26 %, zaciatkom storocia CIna obilie vyvzala, teraz vdaka rastucej spotrebe masa je druhou dovazajucoch krajinou obilia. Vdaka tomu vzrastaju ceny obilia a zase len ti najchudobnejsi si ho nemozu kupit. Ak stupnu ceny potravin, bohati budu jest stale ale chudobni nie!!! CIna India a USA pokryvaju polovicu svetovej produkcie potravin, avsak v INdii moze v najblizsich rokoch kvoli vycerpaniu zasoby vod klesnut produkcia o stvrtinu.
Pred 30 r. boli Rusi v pripade obilia sebestacni, v 90 r. sa stali Rusi tretim najvacsim dovozcom obilia. Rusky dobytok dnes konzumuje TRIKRAT viac obilia nez ruski ludia. Ludia tam hladuju.
Pred 20 r. v Thajsku bolo pouzite len 1 % obila na vykrm. Teraz je to 30%. Ludia stale viac hladuju. Ved to nevidite, cim vacsia produkcia masa, tym viac obila produkovaneho ide zverom tym viac ludi hladuje!!!! a vy mi hovorte o Somalcanoch, fuj!Medzi 1960 a 1980 sa zvysil vyvoz hovadzieho zo Salvatoru viac nez 6krat. V tejto dobe prislo mnoho malych farmarov o podu, dnes je tejto zemi 72 % nemluvniat podvyzivenych.
Kto zaraba na predaji hovadzieho? Nie chudobni ale mala hrstka majitelov pody. Par bohatych rodin vlastni viac nez polovicu pody na Kostarike, na ktorej sa pasie dobytok - 2 mil krav. V guatemale vlastni 3 % obyvatelov 70% pody na chov dobytka.Viac nez polovica ludi zije menej nez z 1 dolaru na den.
A takto sa da pokracovat ale na co, ved to sa nas netyka vsak?
V GUatemale 75% deti mladsich ako 5 r trpi podvyzivou. K masu maju pristup len vyvoleni. Kazdy rok pritom tato krajina vyvaza viac nez 18 000 ton hovadzieho do USA.
Tento trend je rovnaky v celom tretom svete.
v strednej AMerike bola produkcia zakladnych plodin nahradena chovom dobytka, ktory teraz zabera 2/3 ornej pody.Tak prichadzaju rolnici o podu a nemozu si dopestovat potraviny na zivobytie. Navyse dobytok nevytvara dostatok pracovnych miest - 13 krat menej v porovnani s pestovanim kavy- cize hlad je tu stale vacsi. Na tomto systeme je zalozeny cely fast food. Maso do hambacov ide z tychto krajin.
Zvyk bohatych jest maso neustale berie potravu hladujucim..
Pocet trpiacich podvyzivou na Zemi - 1,2 miliardy
pocet nadmerne sa prejedajucich - 1,2 miliardy
Deti v Bangladezi, ktore trpia podvyzivou - 56%
Dospeli v USA ktori kvoli prebytku jedla a nadvahe maju zdravotne problemy - 55%
Zo zaciatku sa mohlo mnozstvo pody na chov dobytku neustale zvysovat a na pestovanie obilia. Tomu je koniec. V r. 1981 dosiahol celosvetovy vymer pody vyuzivanej na pestovanie obilia maximum, odvtedy klesa!!!
Atd atd vam je to aj tak jedno. Beriem. Len sa neohanajte vy co jete masom dakou chudobou a podvyzivou vo svete.

A k tomu ze maso je potrebne a ma nevyhnutne ziviny NO COMMENT. Len spite dalej.

M 25

pohoda, či svetlo života ... opakuješ sa už ... aj ked ako myšlienka je to pekná, ale v tomto svete nereálna, bohužial..